Phil and Teds Vibe versus Explorer

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bubinna88
Kecalka 353 příspěvků 12.10.14 19:54
Phil and Teds Vibe verzus Explorer

Ahojte, potrebovala by som poradiť, nejak to nemozem nikde na jednom mieste dohladat.
Kto mate niektory z tychto kocarkov, mohli by ste mi mapisat, ake maju nasledovne:

• brzda
  • sirka kocarku
  • vaha v ratane double kitu
  • polohovanie- ci je mozne u DK alebo nie
  • polohovanie- aky je to mechanizmus
  • striesky- ci maju obe sedacky a ake

Dakujem :kytka:

Jak maminky hodnotí Phil&Teds E3 Classic

Reakce:
Krakatice88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.14 20:15

Ahoj, mám VIBE 2.
Brzda - červený knoflík na rukojeti, brzda nikdy neselhala, jsem nadmíru spokojená, že nemusím na nic dole šlapat.

Šířku nevím a jsem líná jít do sklepa to změřit, promiň.

Váha je udána cca 10 kg, s kitem to bude asi 12 :nevim: Já to nikdy nevážila.

Polohování u kitu je nic moc, je to na zip a dá se snížit cca o 10 cm. Tohle hodnotím jako nevýhodu kočáru, protože nesedící 8 měsíční dítě se nevejde do kukaně na ležení, ale zároveň se kymácí ze strany na stranu v kitu, protože nemá zpevněná záda.

Polohování spodní sedačky jsem psala a u té hlavní je to vyřešeno pásem se sponou, díky kterému se dá nastavit sezení/ležení v jakémkoli úhlu. Není to limitováno určitým počtem poloh.

Stříšku má horní sedačka a na spodní se dá dokoupit, ale je úplně k vzteku. Měkká, bez pevné konstrukce, bez jakéhokoli mechanismu na normální uchycení ke konstrukci a navíc je tak malá a neroztažná, že je úplně na nic. V zimě to ale až tak nevadí, protože dítě sedí ve fusaku, který se dá povytáhnout výš a kolem hlavy pěkně rozložit, nebo naopak utáhnout.

Jako negativum hodnotím kola. Výrobce se rozhodl, že kočár stojící i s nějakým vybavením kolem 25 tisíc, je asi dost levný a tak na něm chce vydělat za každou cenu co nejvíc. A tak se na tento kočár vyrábí totálně shitový pneumatiky, které se sjíždí neuvěřitelně rychle, až nakonec vykoukne duše, která při nejbližší příležitosti rupne. Jako bonus na kočár nejde dát jiná alternativa a originál kola prodávají na baby dráčku, kde jsou ale neustále nedostupné, tak je objednáváme ze zahraničí. Taky nejsou zrovna levná. Zadní pneumatiky vyměňujeme cca každého půl roku :zed:

Celkově hodnotím kočár kladně, ale má svoje nedostatky. I docela podstatné, ale stejně po zvážení našich požadavků vyšel jako nejlepší pro nás. Je úžasně lehký, na to že uveze dvě děti, což já ocením hlavně kvůli tomu, že bydlím na kopci. A má rozměr jednokočáru. Není to ani široký tank, ani dlouhý autobus. Otočné kolo vepředu hravě sjíždí všechny patníky, nemá tendenci se zalamovat, jako mi to dělal předešlý jednokočár Tako.

Bubinna88
Kecalka 353 příspěvků 12.10.14 20:24

@Krakatice88 tak to je úplně vycerpavajuci popis. Eště by si mi nevedela poradit aky je rozdiel medzi Vibe a Vibe2? Čím je dvojka lepsua? Stále váhám, pretože mladsia dcéra má uz rok, ale starsia mi v zimě moc neuchodi a hlavně náš to veľmi limituje vo vyletoch.

Krakatice88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.14 21:00
@Bubinna88 píše:
@Krakatice88 tak to je úplně vycerpavajuci popis. Eště by si mi nevedela poradit aky je rozdiel medzi Vibe a Vibe2? Čím je dvojka lepsua? Stále váhám, pretože mladsia dcéra má uz rok, ale starsia mi v zimě moc neuchodi a hlavně náš to veľmi limituje vo vyletoch.

Rozdíly nejsou nijak markantní, jen je jinak pojaté uvolňování pásu na zádové opěrce, tvar rukojeti, trochu tvar konstrukce… Jinak tam nebude moc rozdíl, ale nemůžu to říct úplně na sto procent, protože Vibe jsem v ruce nikdy neměla. Jen Vibe 2. V té druhé diskuzi, kam jsi psala, si všimni, že se tam na posldních pár stránkách řeší prodřené penumatiky. Někdo s tím problém má a někdo ne a já opravdu nechápu proč :nevim:

Máš pravdu, že roční dítě potřebuje kočár, sama mám děti necelý rok po sobě a sourozenecký kočár byla jasná volba :) Ptej se, na co tě napadne, odpovím, co budu vědět :)

Bubinna88
Kecalka 353 příspěvků 12.10.14 21:12

Jak moc je DK pohodlný pre dieta na spanie. Já by som ho chcela v podstatě pre starsiu dceru2,5 roku, aby sme mohli na výlety. Ona občas v kočárku este odpo zaspí, ale nie vždy. Keď sa DK dá do polohy na spanie nemá příliš málo priestoru na nohy? Neviem ako by to bolo v zime, mladsie hore vo fusaku a starsia dole? Má teraz len 12 kilo.

Krakatice88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.14 21:29

Podívej se na tuhle stránku. Toto je odkaz na 1. díl z celkem 5 dílů o srovnávání kočárů Phil and Teds. Najdeš tam docela podrobný info a plusy a mínusy jednotlivých Philů. ;)

Krakatice88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.14 21:36
@Bubinna88 píše:
Jak moc je DK pohodlný pre dieta na spanie. Já by som ho chcela v podstatě pre starsiu dceru2,5 roku, aby sme mohli na výlety. Ona občas v kočárku este odpo zaspí, ale nie vždy. Keď sa DK dá do polohy na spanie nemá příliš málo priestoru na nohy? Neviem ako by to bolo v zime, mladsie hore vo fusaku a starsia dole? Má teraz len 12 kilo.

Počkej, ale dolů do DK starší dceru nebudeš moct posadit, když vrchní sedačku budeš mít v poloze na ležení pro mimino. Malé mimino musíš položit do té „kukaně“ a DK nasadíš nahoru nad něj, ne pod něj. Najdi si na youtube video o Phil and Teds, ať pořádně vidíš, jak a kam se umisťují sedačky v různých věkových obdobích :)

Bubinna88
Kecalka 353 příspěvků 12.10.14 22:05

Nie, mladsia má rok, takže žiadne mimino ako som uz pisala. ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >