Přerušení píchání fraxiparinu ve 20. týdnu těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mací1011
Povídálka 15 příspěvků 07.02.19 08:53
pichaní fraxiparin v těhotenství

Pěkný den chtěla jsem se zeptat co se muze stat když by si kamarádka prestala pichat frakxiparin ma sražlivost krve a je 20 týden těhotna dekuji

Reakce:
carola
Kelišová 7258 příspěvků 07.02.19 08:56
@mací1011 píše:
Pěkný den chtěla jsem se zeptat co se muze stat když by si kamarádka prestala pichat frakxiparin ma sražlivost krve a je 20 týden těhotna dekuji

A z jakého důvodu by kamarádka přestala?

tulipán
Závislačka 3697 příspěvků 07.02.19 08:59

@mací1011 Ja jsem nekde cetla, ze se muze vytvorit srazeniny, ktera pak muze putovat az k plodu a to muze mit fatalni nasledky. Ja bych nikdy fraxiparin nevysadila.

ka2ka
Extra třída :D 13745 příspěvků 07.02.19 09:01

může umřít dítě i kamarádka na embolii

carola
Kelišová 7258 příspěvků 07.02.19 09:05
@ka2ka píše:

No,to jsou zas dotazy hodné mateřské školy. :roll: Kamarádka se rozhodla,hotovo a zeptám se na emiminu. :mrgreen:

tezi
Hvězda diskuse 51526 příspěvků 1 inzerát 07.02.19 09:10

Záleží na důvodu píchání fraxiparinu. Nemusí se stát vůbec nic, ale taky spousta věcí. Miminko může být hůř vyživované a může dojít až k tomu, že k němu nepůjdou vůbec žádné živiny a kyslík. Takže se může narodit v termínu s nízkou porodní hmotností, předčasně s nízkou váhou nebo taky v tom nejhorším případě může umřít ještě v děloze :nevim: V každém případě by to měla prokonzultovat s lékařem, který ji fraxiparin předepsal.
@tulipán sraženina se k miminku nedostane, ale ucpe cévy v placentě a udělají se tzv. infarkty, ale výsledek je stejný.
Zažila jsem to u nejstaršího dítěte a v podstatě mě urazila otázka, jestli jsem v těhotenství nekouřila, protože jsem zapřísáhlý nekuřák a cigaretu jsem nikdy ani nezkusila, ale chápu, že zeptat se museli. Dcera se narodila v 35+0 s váhou­ 1270g.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50667 příspěvků 4 inzeráty 07.02.19 09:34
@ka2ka píše:

Zas když nepřestane, může vykrvácet.
@mací1011 záleží na důvodu, proč si injekce píchala a na důvodu , proč si je píchat přestala. Vždy je třeba zvážit poměr benefit a riziko léčby.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >