Píchaní injekci na ředění krve v 38tt - jak jste to měli vy?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.10.21 12:39

Pichani injekci na redeni krve v 38tt jak ste to meli vy

Ahoj holky, mam leidenskou mutaci a v 38tt si zacinam pichat injekce uz je doma mam i sem si je nekolikrat uz pichala kdyz sem treba byla na operaci. Ale zajima me. Kdyz si je zscinam pichat od 38tt a rodila bych treba fakt ten 40tt jak to funguje v termin porodu se injekce nepichaji nebo se klsicky pichne a nic se nedeje kdybych rodila?
Jako ze treba bych si pichla a v ten den sla rodit? protoze clovek nevi kdy presne porodi
Jestli se to nak pred porodem ta injekce vynechava nebo proste se picha nonstop
K doktorovy jdu ve ctvrtek tak to snim budu resit urcite mi rekne co a jak ale sem tak zvedava ze mi to neda se vas nezeptat.
Dekuju :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
71740
19.10.21 12:47
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mam leidenskou mutaci a v 38tt si zacinam pichat injekce uz je doma mam i sem si je nekolikrat uz pichala kdyz sem treba byla na operaci. Ale zajima me. Kdyz si je zscinam pichat od 38tt a rodila bych treba fakt ten 40tt jak to funguje v termin porodu se injekce nepichaji nebo se klsicky pichne a nic se nedeje kdybych rodila?
Jako ze treba bych si pichla a v ten den sla rodit? protoze clovek nevi kdy presne porodi
Jestli se to nak pred porodem ta injekce vynechava nebo proste se picha nonstop
K doktorovy jdu ve ctvrtek tak to snim budu resit urcite mi rekne co a jak ale sem tak zvedava ze mi to neda se vas nezeptat.
Dekuju :srdce:

To ti řekne doktor, záleží na dávkování a hlvně důvodu nasazení. Obecně se ale dá říct, že pícháš až do porodu, když už to vypadá na porod ( pravidelné kontrakce, odtok plodové vody), tak injekci odložit až po porodu. Pokud to píchneš a porod bude náhlý, po injekci, tak se obvykle při nízkých dávkách nic neděje. Problém by mohl být u plné antikoagulční léčby, třeba při ředění vysokými dávkami na léčbu trombozy, tam by bylo vyšší riziko krvácení a je to třeba nějak pořešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrg
116
19.10.21 13:21

Píchat jsem si měla až do porodu, s tím, že se obvykle porod rozjede v nočních hodinách a já si pichala ráno. Nějak se počítalo s tím, že ráno už bych měla třeba nepravidelne kontrakce a tak bych injekci vynechala. Nakonec to vyřešilo vyvolávání a tak bylo jasné, že si nemám nic dávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56645
19.10.21 13:28

Je to jak píše @Lama Lama A je potřeba počítat s tím, že minimálně 8h po píchnutí injekce na ředění krve se nesmí dát epidurál.
Měla jsem to tak v jednom těhotenství, kdy jsem si ráno píchla injekci, protože na porod to nevypadalo. Během dopoledne jsem začala rodit a kvůli problémům u miminka proběhl císař v plné narkóze, protože to bylo míň jak 8h od poslední injekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
19.10.21 13:40

Já si píchala už 4 týdny před porodem, vždycky hned ráno a v den porodu si nemáš pichat..u prvního mi začly kontrakce až v 19 hod.,takže další den sem si prostě nepichla a druhý porod začal ve 2 ráno, takže sem si prostě taky už ráno nepichla 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
774
19.10.21 13:41

Já si píchla ráno po probuzení a v 11:00 se narodil syn akutním císařem a nic se nestalo. Druhý císař plánovaný v 7:30 a plánovaně jsem si píchla v 19:00 naposledy den před.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 14:56

@Lama Lama
Mam nizke davky je to prevence aby se mi ta trombiza neudelala pichat si budu od 38tt to je zachvili az po dobu celeho sestinedeli co mi rekla sestricka zbytek mi reknou ve ctvrtek tak sem byla zvedava jak ti je kdyby h proste rodila a davku mela pichlou

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 15:00

@tezi epidural nechci
Ja se ptala sestricky a rikala mi ze se nemusibat ze bych vykrvacela kdybych nahle zacla rodit ze mam male davky

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 15:01

@masima me sestricka rikala at si picham v rannich hodinach abych az pujdu na hematolgii prisla tei hodiny po pichnuti
Tak mam v planu si pichat v sest rano coz stejne vstavam

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 15:05

Holky dekuju moc
Ja prave si to mam pichat preventivne aby se mi ta tromboza neudelala kdyz mam tu mutaci
A prave sem porad premyslela jak to je kdz si picham pred porodem urcite mi to doktor vysvetli ve ctvrtek ale ja byla zvedava jak sem porad na to myslela :* 😄 kazdopadne moc dekuju :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 18:12

Holky tak sem si vyzvedla injekce a davku mam clexane 0,6 neni to moc? Sestra rikala ze je to nizka davka ale co si ted ctu zas tak nizka neni :oops: :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 22:13

Holky a kdy ste byly naposled na hematologii pred porodem? Ja sem v tom 33tt a injekce mam teda brat v tom 38tt a ted uz od tihi 33tt nemam chodit na hematologii na odbery ze mam prijit az po tom sestinedeli
Tak si rikam neni to dlouha prodleva nez pujdu na dalsi kontrolu?

• Citovat
  • Nahlásit
430
19.10.21 22:22
@Anonymní píše:
Holky a kdy ste byly naposled na hematologii pred porodem? Ja sem v tom 33tt a injekce mam teda brat v tom 38tt a ted uz od tihi 33tt nemam chodit na hematologii na odbery ze mam prijit az po tom sestinedeli
Tak si rikam neni to dlouha prodleva nez pujdu na dalsi kontrolu?

Já už si to teda moc nepamatuju, ale taky jsem neměla odběr někdy před porodem, bo v době kdy jsem si píchala Clexane, tak jsem na odběry nechodila, a já ho píchala od 36.tt..a pak až po šestinedělí jeden odběr a pak až po ukončení kojení. A po druhém dítěti a ukončení kojení nechodím vůbec na kontroly, bo ač Leidenská mutace, tak hodnoty krve v normě 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 22:27

@Meggiska tak to si me uklidnila dekuju

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie