Pícháné v lýtku po očkování covid

357
31.7.21 01:33

Pichani v lytku po ockovani covid

Ahoj. Prosimvas, snad me trochu uklidnite :D Byla jsem predvcerejskem podruhe ockovana proti Covidu Pfizerem. Celkem jsem se toho bala ale nakonec jsem do toho teda sla, tak snad to nic nebude :roll: U prvni davky zadna reakce, jen pobolivani ruky a ted po druhe mi dalsi den bylo trochu soufl, jakoby po opici, mame ale 3 deti a nenaspala jsem toho moc tak kdovi z ceho :) No a dnes me cely den popichava v pravem lytku a jakby mirne taha. Kdyz tak prstem masiruju tak to dela dobre. Jednou mi ma dula delala pri tehotenstvi akupunkturu a kdyz narazila na nerv nebo na sval? proste urcity bod tak to zapichalo uplne stejne. Nejak jsem si nedelala hlavu, myslela jsem, ze jsem mozna pretazena ale predchvilkou jsem to vygooglovala a hned naskocila zilni tromboza 8o a jelikoz jsem uzkostlivy clovek tak ted asi nebudu umet ani spat. Prosimvas, jak se teda projevuje ta tromboza? Je mozne, ze by se to projevilo tak hned? Zacinalo? Nebo je to proste jen nahoda? Kdyby to nebylo hned po ockovani mavla bych nad tim rukou, jen fakt nahoda. Delam si trochu starosti a muj muz je jeste k tomu za dva dny na tyden pryc a ja tady sama s detma 8o nechci samozrejme kvuli kazdemu pichnuti jet k lekari. Budu to pozorovat a kdyby se zhorsilo urcite zajdu. Moooc dekuji za odpovedi. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
389
31.7.21 02:22

Znám podobné popsány případ trombózy. Šlo o čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3214
31.7.21 07:11

@gusica buď na sebe opatrná a kdyby se to zhoršilo tak upaluj na pohotovost.
Kolegovi se takhle po druhé dávce rozjela trombóza. Bylo to 5 dní od druhé dávky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2844
31.7.21 08:02

Ano, jak psaly holky, bohužel to může byt ono :oops: raději jet zbytečně, než zanedbat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
31.7.21 08:16

Ano, kolegyně z práce, po druhé dávce trombóza. Raději se nechte co nejdříve vyšetřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
31.7.21 08:43

@dasajur @Semtex @kavenka @Takco : o je, no to jste me teda moc nepotesily 8o ale pokud se to nezhorsi, nenatece nebo proste zmizi. casem tak dobre ne? A jestli to fakt je tak se to urcite bude stupnovat, ne? Nezkolabuju najednou…? Jak to bylo u kolegyn?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3214
31.7.21 09:08

@gusica jasný :palec: můžeš být v pohodě a trombóza to vůbec být nemusí.
Nemáš doma nějaké krém na žíly? Mě občas pobolívají lýtka. Máznu to krémem, ovážu obvazem a hodím nohy nahoru. To pomáhá :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
31.7.21 09:55
@gusica píše:
@dasajur @Semtex @kavenka @Takco : o je, no to jste me teda moc nepotesily 8o ale pokud se to nezhorsi, nenatece nebo proste zmizi. casem tak dobre ne? A jestli to fakt je tak se to urcite bude stupnovat, ne? Nezkolabuju najednou…? Jak to bylo u kolegyn?

Může to být rychlé a náhle. Je to vnitřní zalezitost, život ohrožujíci. Za vyšetření nic nedáš. A třeba získat klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
31.7.21 10:12

@Takco to mate pravdu. Jen nepujdu s trochou pichani za den hned k dr, se mi vysmejou. Kdyby se to zhorsovalo urcite zajdu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
31.7.21 10:20

@kavenka tak snad jo. Treba to ani zily nejsou, jen natahnuty sval. Neee krem nemam, nikdy jsem problem se zilama nemela 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
31.7.21 10:45
@gusica píše:
@kavenka tak snad jo. Treba to ani zily nejsou, jen natahnuty sval. Neee krem nemam, nikdy jsem problem se zilama nemela 8o

Myslím, že by napověděl odběr krve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
31.7.21 11:00

@Takco no, to bych ale musela k dr coz ted v sobotu tezko, az v pondeli pokud to bude horsi :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
1.8.21 00:14

Zakladatelko, minimálně ti může doktor nabrat d-dimer z krve. Je lepší to nezanedbat, ne každá trombóza se projeví nesnesitelnou bolestí, otokem a změnou barvy. Mám taky tu zkušenost, a nebýt hysterka uhánějící na pohotovost, bůhví, jak bych dopadla 😂 😂.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
1.8.21 16:14

@kubmaja02 jojo, jen mam to ted trochu komplikovanejsi. Muj muz je pryc, prestehovali jdme se do zahranici a zatim vubec nevim kam. Urcite kdybych musela bych sla. Jenze pichat prestalo! Pichne jen mozna dvakrat za den… tromboza by asi jen tak neprestala, bylo by spis horsi ne? a jeste k tomu by clovek potom musel pri kazdem pichnuti letet k dr, ne jen po ockovani, tromboza se muze udelat kdykoliv v zivote,,ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
1.8.21 16:22

@kubmaja02 a vy jste nemela moc bolesti a sla jste na pohotovost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat