Pichlavá bolest na pravé straně podbřišku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
29.10.21 10:50

Pichlavá bolest na pravé straně podbřišku -

Zdravím, manžela trápí už cca 14 dní pichlavá bolest v oblasti slepáku. Bolest je pořád stejná - neroste ani neustupuje a jiné problémy kromě nechutenství se k tomu nepřidaly. Slepák to asi být nemůže, protože to by netrvalo tak dlouho a bolest by se asi stupňovala předpokládám. Mohl by někdo poradit, co by to mohlo být? Hodně ho to prý zabolí při prudkém pohybu (např. když rychle stoupne z gauče), včera dokonce stoupnul a úplně a sklátil se na bobek a držel břicho, že ho tam hodně píchlo a pak zase tak nějak dobrý, ale cítí to nonstop. Má někdo zkušenosti? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12009
29.10.21 11:01

Slepák

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.21 11:10

@JancaS84 no jo ale 14 dní? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9429
29.10.21 11:36
@Jitka.Poklicova píše:
Zdravím, manžela trápí už cca 14 dní pichlavá bolest v oblasti slepáku. Bolest je pořád stejná - neroste ani neustupuje a jiné problémy kromě nechutenství se k tomu nepřidaly. Slepák to asi být nemůže, protože to by netrvalo tak dlouho a bolest by se asi stupňovala předpokládám. Mohl by někdo poradit, co by to mohlo být? Hodně ho to prý zabolí při prudkém pohybu (např. když rychle stoupne z gauče), včera dokonce stoupnul a úplně a sklátil se na bobek a držel břicho, že ho tam hodně píchlo a pak zase tak nějak dobrý, ale cítí to nonstop. Má někdo zkušenosti? Děkuji
Slepák. Obzvlášt když to bolí při pohybu, třeba když člověk zaskáče, tak to najednou bolí.
@Jitka.Poklicova píše:
„@JancaS84“ no jo ale 14 dní? :think:

Ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.21 11:44

@meduzza já myslela, že slepák když začne bolet tak je to v řádech několika hodin a musí se do nemocnice :nevim: zažila jsem to u dvou lidí a vždycky ještě ten den museli na operací :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62285
29.10.21 11:47
@Jitka.Poklicova píše:
@meduzza já myslela, že slepák když začne bolet tak je to v řádech několika hodin a musí se do nemocnice :nevim: zažila jsem to u dvou lidí a vždycky ještě ten den museli na operací :nevim:

Proč nejde k doktorovi, to čeká až to bude akutní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9429
29.10.21 11:48
@Jitka.Poklicova píše:
@meduzza já myslela, že slepák když začne bolet tak je to v řádech několika hodin a musí se do nemocnice :nevim: zažila jsem to u dvou lidí a vždycky ještě ten den museli na operací :nevim:

Existuje chronický slepák a ten bolí dlouhodobě. Je těžké ho diagnostikovat, že to je opravdu ono a neznamená to, že se hned operuje. Někdy je z toho akutní a to je pak fofr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
29.10.21 11:49

Slepák to klidně být může, ze začátku to vypadá dost nenápadně, nebo ještě kýla by to mohla být, ale to by byla nejspíš vidět bulka, každopádně bych to nepodceňovala a šla s tim k lékaři

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.21 11:53

@aiwwa protože chlap :roll: říkám mu to už víc jak týden ať si tam konečně dojde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1165
29.10.21 11:54

Mozna ho zaleci jen prášky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12009
29.10.21 12:09
@Jitka.Poklicova píše:
@JancaS84 no jo ale 14 dní? :think:

Jo, mě to bolelo asi půl roku než sem skončila na akutní operaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1662
29.10.21 19:59

Se zánětem slepého střeva a pobřišnice jsem málem odjela na dovolenou. Bolest nebyla veliká. K lékaři mě vyhnal otec, protože měl vlastní zkušenost a něco se mu nezdálo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4194
29.10.21 20:02

Na tohle pozor, slepák může být i chronický… a pak nabere situace dost rychlý spád… radši ať jde včas k MUDr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.10.21 09:51

Díky všem za rady :)
Donutila jsem ho k lékaři ještě včera, ale ten tvrdí, že to slepák není a poslal ho na sono :nevim: krev i moč má také prý v pořádku no tak uvidíme :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
30.10.21 16:27

Může to být i zácpa, aspoň já to tak někdy mám, že mě píchá někdy vpravo, jindy vlevo… a neteř akutně odvezli do nemocnice se slepakem, bolesti břicha vpravo, teplota, průjem a nakonec to byl zánět močových cest - ale to nebude jeho případ, když je moc ok…jak už holky psaly, slepák může být i chronicky, po studeném obkladu se uleví a může to trvat i několik let… Slepák se špatně diagnostikuje, na sonu se nezobrazí, i když v krvi by zánět měli zjistit…ještě mě napadá od páteře, neboli ho záda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat