PICSI a MACS zkušenosti

18
22.3.17 10:29

PICSI a MACS kdy zvolit??

Ahoj holky. Jsem před 2. IVF a právě se rozhodujeme mezi metodou oplození PICSI nebo MACS nebo oboje dohromady :) : Manžel špatná morfologie - 1 procento. Máte nekterá zkušenosti s těmito metodami a s jakým uspěchem, prosím???

Nevím jak se rozhodnout. U 1. IVF jsme měli ICSI + PICSI : 12 ocyytů, zralých 11, oplodněných 10. Do 5. dne nám vydžely všechny, žádný se nerozpadlo, ale do stadia blastocysty to dotáhly jenom 2. ET a KET absolutně bez úspěchu.

Chtěla bych ted dosahnout více blastocyst, budme mít PGS.

Děkuji a přeji všem krásný den :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
22.5.17 12:35

Ahoj, MACS se doporučuje právě u špatné morfologie a DNA fragmentace, sama chci tuhle metodu zkombinovat s PICSI a ICSI + PGD. Chci dosáhnout co nejvíce schopných embryií. Otěhotněla jsem přirozeně dvakrát, jednou to byly dokonce dvojčata, ale vždy to zamlklo. Našli pouze manželovi teratozoospermii - s 3% morfologií, jinak komplet vše máme ok. Uvažovala jsem dokonce o IUI s MACS ( IUI nám navrhli vyzkoučet doktoři před IVF), ale přemýšlím, zda má cenu platit za MACS 5400Kč, když už ta samotná šance přes IUI je tak nízká. Takže do toho moc nadějí nevkládám… No a ono IVF+ICSI+PICSI+PK+PGD eventuálně AH bude finančně nákladné, ale vyselektujeme tak nejvíc špatné spermie a zjistíme kvalitu embrya.

• Nahlásit
  • Citovat
1.9.17 17:26

MACS

Ahoj holky, ako ste dopadli? My teraz tiez skusame metodu MACS, je to moje prve IVF a zatial mame 7 embryi, 2.den, tak dufam ze preziju aspon nejake do ET. U nas je tiez problem so spermiogramom (teratozoospermie), plus obaja mame vyssi vek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.9.17 09:38

@gabisak nám se podařilo po třetí přirozeně-jsem teď v pátém měsíci. Na tu 97% morfologii jsme nasadili Folandrol+Selzink+Macu(na 60dní) a ve snažení Gynex pro oba a hned se povedlo. Je mi už 33, ale muž je mladší. Byl to náš poslední pokus před IVF. Při těch špatných výsledcích je to opravdu zázrak. Takže věřím a držím palce, aby se ti embryjko uchytlo. O Macs metodě jsem četla samá pozitiva.

• Nahlásit
  • Citovat
5.9.17 11:54

Jeeej tak to moc gratulujem a je super ze sa vam to podarilo prirodzene :) Nam nakoniec prezili 2 embrya, jedno sme nechali zmrazit, tak uvidime ci sa to druhe uchyti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
6.8.18 13:45

@gabisak Ahoj, můžu se zeptat jak jste dopadli s metodou MACS? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.8.18 15:16

@Lucie58 nakoniec nam vysiel 4 pokus, mali sme 2 krat IVF a 2 KET, teraz som v 5 mesiaci! Takze urcite to funguje, len sa netreba vzdavat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
7.8.18 07:52

@gabisak Tak to moc gratuluju!!!!! :)
A muzu se zeptat? Obe IVF byla s MACSem? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.18 08:24

Diky :) ano u obidvoch sme ju pouzili. To je tvoj prvy pokus?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
7.8.18 09:52

@gabisak Nene, druhý. Při prvním jsme měli jen ICSI. Přítel má apoptozu a já mám snížené AMH. Teď chceme právě MACS a IMSI, tak zjišťuju co se dá. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.18 10:57

Aha, no zkuste zmenu. Hlavne treba verit ze to vyjde :) a ono to raz vyjde! Drzim vam palce. Potom daj vediet ako sa vam zadarilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
7.8.18 11:11

@gabisak Moc děkuju, věříme tomu, že tentorkát se to povede. Věřím, že máme vše podchycené a hlavně ta víra. Moc děkujeme!! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.18 16:51

Super, moc vam drzim palce!!! My sme mali tiez rozne problemy a vysoky vek, ja 37 a priatel o 10 rokov starsi a podarilo sa, takze nic nie je nemozne :) Dolezite je byt pozitivny, necitat ako sa to komu nepodarilo, ale skor citat tie pozitivne spravy a ono to raz pride :) Aspon u mna to tak zafungovalo, ked som zmenila pristup…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama