Pigmentové skvrny na sítnici a SC

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lia
Závislačka 4466 příspěvků 14.12.08 18:58
Pigmentové skvrny na sítnici a SC

Maminky, ptám se jménem své sestřenice, má vrozenou vadu, pigmentové skvrny na sítnici a od mala jim vtloukají do hlavy, že porodit bude muset císařem, protože ten tlak by mohl způsobit, že by oslepla.

Nyní je přes 30tt a byla na specoálním očním vyšetření, tak jí dr řekla, že dnes jsou již jiné metody a že pokud by byl ten porod šetrný a bez komplikací (a kdo to zaručí, že..), mohla by porodit přirozeně..
Ale ještě jí nedala vyjádření a stalo se to, že si to s gynekoložkou přehazují a ani jedna nechce rozhodnout..NAkonec to rozhodnutí bude stejně na ní, myslím.

Neměla jste některá totéž, na jednu stranu nechce riskovat, ale zas že by kdykolit mohli udělat akutního císaře..
Myslím, že by měla vědět ona sama, ale vaše názory a zkušenosti jistě pomůžou..

Děkuji..

Reakce:
Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 15.12.08 14:42

Tak já zatím nerodila, ale mám dost dioptrií na dálku a bylo mi řečeno, že i to bývá důvodem k císařskému řezu.

Čeká mě ještě oční vyšetření, teprve pak se rozhodne. Osobně za sebe říkám, že pokud mi očařka jen řekne, že by mi doporučila císařský řez, tak holt asi půjdu pod kudlu. Vždycky jsem chtěla rodit přirozeně a císař mě i teď děsí, na druhou stranu: kdo mi zaručí bezproblémový a lehký porod. Riskovat doživotní poškození očí se mi fakt nechce. A myslím, že plánovaný císař je lepší než akutní.

To je můj názor.

maxik
Kelišová 5811 příspěvků 15.12.08 15:13

Hm…

1. plánovaný císař je méně rizikový než akutní a rekonvalescence bývá rychlejší;
  1. s oční vadou v podobném vztahu k vaginálnímu porodu rodila moje kamarádka - rozhodla se pro přirozený porod s tím, že u nich v rodině rodí tzv. za housku, a taky že ano, celá akce od začátku bolestí necelé 3 hoďky a prý opravdu pohoda, žádné léky na otevírání apod. nebyly třeba. Ovšem - šetrně vedený (jinak zcela hladký) porod kvůli oční vadě vypadal tak, že udělali obří nástřih a mimčo dostali ven na jednu kontrakci tlakem zevně přes břicho. Pokud by byl jakýkoli problém při tlačení, bylo by to na kleště - právě kvůli nitroočnímu tlaku; samozřejmě stále tu je to riziko poškození zraku, kdyby se něco seklo. Pokud by byl problém dříve než ve 2. době porodní, tak císař.
Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 16.12.08 08:52

Maxik, no právě, mluvíš mi z duše.

Žádná z nás předem neví, jaký bude porod.
Než riskovat akutního císaře, obří nástřih, skákání asistentky po břiše a problém s očima… to radši plánovanýho císaře. Já, pokud mi to očařka doporučí půjdu na císaře, pokud možno se spinálem abych hned mohla mimi slyšet a vidět. Člověk holt občas musí ze svých představ trochu upustit no.

79uffo
Stálice 54 příspěvků 31.03.12 11:18

Ahoj holky, koukám, že diskuse je víc než rok stará. Přesto sem vložím svůj příspěvek.
Mám 6 dioptrií na dálku, skvrny na sítnici, šeroslepost a začínající šedý zákal. Když jsem loni v listopadu byla u očařky, věděla, že jsem těhotná, přesto žádná zmínka o porodu nepadla. Letos v únoru jsem jí pro sichr volala, jestli mohu rodit přirozeně (strašně jsem se na tu zkušenost porodit těšila a hlavně pokud možno bez léků) a sestřička si jen tak střihla od pasu diagnozu a povídá: mladá paní, s tímhle můžete rodit normálně! Jakou já měla radost a víc to neřešila a těšila se. Když jsem začala 2. den přenášet rozhodla jsem se, že si ten papír radši od očařky pořídím, tak tam volám a sestra mi říká, že se mám stavit za 2 dny, že se na to paní dr. musí kouknout - furt jsem byla v klidu. V pátek, když jsem přenášela 4. den jsem opět jela na monitor a ejhle - začala mi ukapávat voda, takže to už bude na příjem a porod vyvoláme - jak já nechtěla! Chtěla jsem si začátek porodu užít doma, těšili jsem se s manželem, že malého spolu přivítáme na svět! Tak jsem si sjela ještě pro ten papír k očařce a tam další rána - císař bude vhodnější. Byla jsem tak v šoku - další prohra. S papírem jsem se vrátila do nemocnice a jelikož jsem jedla naposledy někdy dopoledne, tak mě za 2 hodiny už vzali na císaře, nebyl čas si něco promýšlet. V životě jsem pod kudlou nebyla, tak jsem se klepala, ale veškerý personál na pokoji a na operačním byl moc milý a snažil se mě rozptýlit. Chtěla jsem spinální anestezii a to mi naštěstí vyšlo. Zhruba za hodinu jsem svého broučka držela v náručí na pokoji. Jsem šťastná, ale nemůžu rozdýchat to, že jsem mu neumožnila lepší příchod na svět. Cítím se méněcenná, protože to nebyl porod, ale vlastně podvod. Jsem 8. den po porodu, třískají se mnou hormony, takže to možná moc prožívám. Kvůli tomu si ale každý den pobrečím, hledám viníka, nemůžu to pořád přijmout, i když už s tím nic nenadělám, ale je také jasné, že když budu chtít další mimi, tak zase císařem. Závidím všem (v dobrém), co mohou rodit přirozeně. :,(

Váš příspěvek
Reklama