Pigmentové skvrny po akné

1157
23.3.21 08:39

Pigmentové skvrny po akné

Ahoj :mavam:

Po mnoha letech jsem snad konečně vyřešila moje vleklé akné (doufejme, musím to zaklepat :cert: ). Sem tam mi vyskočí pupínek, ale už to nejsou ty ohromné výsevy, co dříve. Ale teď se objevil nový problém, hurá. :roll: Mám na tvářích pozůstatky ve formě pigmentových skvrn. Pravděpodobně tam budou i nějaké jizvičky, ale nejsou od oka moc viditelné (přímo cystické akné jsem myslím nikdy neměla), takže to budu řešit, kdyby se to zhoršilo.

A teď moje otázka - Jak se vám (nebo někomu v okolí) podařilo těchto pigmentových skvrn zbavit? Stačila domácí kosmetika nebo byly třeba nějaké procedury od kosmetičky/dermatoložky? :think:

Díky všem za tipy. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
723
23.3.21 09:45

Taky mám po akné jizvičky, skvrny. Zkus si je potírat akneroxid - má belící a vyhlazující účinek a je proti akné. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
23.3.21 10:25

1. pokaždé když jdeš ven nos nějaký krém s SPF minimálně 30. SPF co je třeba v makeupu nestačí.

2. začni používat enzymatické peelingy s aha kyselinami (nejprve otestuj na malém kousku pleti, jestli tě nebudou moc dráždit). Popužívej tak 1, maximálně 2 krát týdně. Zkust třeba Makeup Revolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling - koupíš v rossmanovi.

3. přes den pod to SPF používej nějaké sérum s vitamínem C - ne moc silné - max do 10 % a opět - ozokušej jesti tě nebude dráždit.

4. na večer pak nějaký krém s retionidy - pozor na užívání v těhotenství. Stačí nějaké běžně prodejné. Pozor - retionidy a sluníčko fakt nechceš kombinovat. Tolpa holistic noční krém, nebo nějaké slabší retinoidová séra the ordinary a nebo revolution skincare (ukradnuté receptury the ordinary).

vydrž o to pečovat alespoň měsíc, pak má smysl zkoumat jestli to fugnuje a používej SPF jakmile vylézáš z domu - i když je pod mrakem. Jo a teda je potřeba najít takové SPF které tě nebude dráždit - což může chviliku zabrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
23.3.21 10:41
@Ou píše:
1. pokaždé když jdeš ven nos nějaký krém s SPF minimálně 30. SPF co je třeba v makeupu nestačí.

2. začni používat enzymatické peelingy s aha kyselinami (nejprve otestuj na malém kousku pleti, jestli tě nebudou moc dráždit). Popužívej tak 1, maximálně 2 krát týdně. Zkust třeba Makeup Revolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling - koupíš v rossmanovi.

3. přes den pod to SPF používej nějaké sérum s vitamínem C - ne moc silné - max do 10 % a opět - ozokušej jesti tě nebude dráždit.

4. na večer pak nějaký krém s retionidy - pozor na užívání v těhotenství. Stačí nějaké běžně prodejné. Pozor - retionidy a sluníčko fakt nechceš kombinovat. Tolpa holistic noční krém, nebo nějaké slabší retinoidová séra the ordinary a nebo revolution skincare (ukradnuté receptury the ordinary).

vydrž o to pečovat alespoň měsíc, pak má smysl zkoumat jestli to fugnuje a používej SPF jakmile vylézáš z domu - i když je pod mrakem. Jo a teda je potřeba najít takové SPF které tě nebude dráždit - což může chviliku zabrat

SPF používám. Teď jsem našla jedno, co mi konečně vyhovuje, ale je jen 30, tak doufám, že mi to bude na léto stačit. Najít na českém trhu SPFko, které se rychle vsaje, nenechává bílý povlak a je nekomedogenní je boj. :cert:

Dráždění u mě není až takový problém, naštěstí moje pleť vydrží hodně. Aktuálně mi na akné právě pomohla právě kombinace různých kyselin a sér na akné. Každý večer používám REN Daily AHA Tonikum, k tomu sérum s niacinamidem od The Ordinary a pak na to hydratační krémy. Na odlíčení používám kombinaci olejů a gelových/pěnových čistidel.

Včera jsem si objednávala kosmetiku, tak zkouším od Revolution sérum Dark spot corrector, kde by měl být právě vitamín C, tak uvidím jestli to bude cokoliv dělat. V minulosti jsem zkoušela nějaká séra s vitamínem C od Kiehlsu a Vichy, ale moc mi to nepřišlo jako nějaký zázrak.

Retinoidy zatím nechávám jako plán B. Nevím jestli by mi pak už regulérně neshořel obličej s tím, co mi aktuálně funguje. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
23.3.21 11:00

@Parninas hele běžných kosmetických retionoidů netřeba se bát. Snese je i má suchá a hysteická plet.

ale jo ten dark spot correcto má složení co by mohlo fungoat, tak je potřeba měsíc vydržet to co udělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat