Pigmentove skvrny po porodu

48
17.5.21 11:13

Pigmentove skvrny po porodu

Zdravím vespolek, ke konci těhotenstvi se mi na obličeji udělali pigmentove skvrny. Jsem 3 týdny po porodu a stále vypadám jako babička. Myslíte, že zmizí ještě samy? Máte některá zkušenost s odstraněním laserem? Kdy jít, až se dokoji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17477
17.5.21 11:18

Vyblednou, pokud se o ně budeš starat.

Znamená to se následujícího půl roku opravdu důsledně mazat vysokým SPF, kdykoliv když jdeš ven, i když je pod mrakem. A obnovovat ochranu, pokud si venku delší dobu.
UV to jen zesílí a prodlouží jejich trvanlivost.

A na večer je mazat něčím, v čem je vitamín C a niacnamid a kys. azaelová či kojová. Apoužívat kysele enzymaticke peelingy.

Pokud budeš kojit zhruba ten rok a budeš důsledná v ochraně před UV zářením, tak za rok už by měly být fuč. Teda nejspíš i dřív.

jinak ošetření laserem na tváři se dá i při kojení.

Příspěvek upraven 17.05.21 v 11:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.5.21 11:20

V třetím trimestru se mi taky udělali. Na nosu, tvářích a to nejlepší, takový pigmentový knírek :-D. Doufala jsem že to zmizí, jsem devět měsíců po porodu a stále nic. V březnu jsem začala natírat krémem proti pigmentovým skvrnám, no je to trochu lepší, ale pořád tam jsou. Zatím vyčkávám. Taky se mi udělala poměrně silná čára na břiše (linea nigra) a ta tam taky stále je. Říkám, si až zmizí ta, tak třeba zmizí i to v obličeji. Pokud ne, tak jako tak to budu řešit až dokojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2593
17.5.21 11:26

No bohuzel moje mama je ma jeste v 65 :-( ne porad samozrejme, ale jak jde na slunicko, tak ji vylezou..ja jsem radsi cele tehu kvuli tomu nechodila vubec na slunce, a kdyz uz, tak s 50 tkou a kloboukem.. kamaradka ma skvrny od puberty a chodi na chemicky peeling a ten ji na to pomaha..skvrny uplne nezmizi, ale vypadaji mnooohem lepe, skoro nejsou videt, ovsem pred sluncem se musi chranit hodne porad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.5.21 11:32

Jasně, že vysoký faktor a mazat se každý den, bez ohledu na to, zda je slunce či ne, je základ. Ale mě nepomohlo ani to. Mazala jsem se každý den padesátkou a nepomohlo to. Stejně se mi udělaly. Do té doby jsem skoro ani netušila, co pigmentová skvrna je.
Achjo, to nezní moc povzbudivě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 11:32

Mě už bohužel nezmizely nikdy. Naopak se ještě rozšiřují.

• Citovat
  • Nahlásit
21614
17.5.21 11:35

Já je mám i čtyři roky po porodu, ale mě teda nevadí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
17.5.21 11:38

Ja teda nemam kvuli tehotenstvi, ale kvuli HA. Uz je mam 18 let, takze je nejspis pozde na nejake reseni. Naucila jsem se s nimi zit. Linea negra postupne zmizi, na ni totiz nejde slunicko, pokud teda nejste v bikinach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.5.21 11:47

Jasně, linea negra mi nevadí. Ani by mi nějak nevadilo, kdyby nezmizela. V obličeji na nose i tvářích, s tím bych se taky dokázala naučit žit. Ale pod tím nosem, to je fakt děs. Období roušek pro mě bylo bezva :-D. Zatím to krom prevence řešit nebudu, později jestli to nezmizí, bych šla i do laseru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
17.5.21 11:49

Jsem pět měsíců po porodu, udělali se mi v těhotenství na nártu na nohou..mám je tam stale. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18105
17.5.21 12:25

2,5roku po porodu a mam je stále. I v těhotenství a po něm porad používám ochranu 30 kdyz je pod mrakem a slunce vůbec, jinak automaticky 50+, používám kyseliny a výsledek žádný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
17.5.21 12:44

To jste mě teda vůbec nepotesili. Já nejsem důsledná v péči. Asi bych je neřešila, ale na každý fotce vypadám jak stařenka. Takže laser nebo chemický peeling. No dobrá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
17.5.21 13:08
@Andys89 píše:
To jste mě teda vůbec nepotesili. Já nejsem důsledná v péči. Asi bych je neřešila, ale na každý fotce vypadám jak stařenka. Takže laser nebo chemický peeling. No dobrá.

Ale s tim laserem necekejte. Ja na nem byla v dobe, kdy jsem mela pigmetove skvrny uz 10 let. Bylo mi receno, ze po takove dobe uz s tim uz nejde nic delat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
17.5.21 13:22

@Janča6 aha, aha. A to dělají kosmeticky, nebo speciální centra? Já jsem v tomhle úplně nevzdelana. A Google mi hází samou Prahu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
17.5.21 14:10
@Andys89 píše:
@Janča6 aha, aha. A to dělají kosmeticky, nebo speciální centra? Já jsem v tomhle úplně nevzdelana. A Google mi hází samou Prahu. :)

Ja uz si moc nepamatuju, kde jsem byla. Je to uz cca 8 let. Ale spis v centru. A v Praze :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat