Pije dvoutýdenní miminko málo UM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 29.09.14 20:24
Pije dvoutýdenní miminko málo UM?

Pěkný večer,
mám dvoutýdenní miminko a bohužel nemám mléko, takže jsme od porodnice na Nutrilonu. Problém je, že od začátku nechtěl moc pít, dostat do něj 30 ml byl výkon, teď je to už lepší, ale stejně nevypije víc jak 60 ml. Krmím ho 6×-7× denně, vypije většinou tak 50-60 ml. Dle té poučky, že by měl vypít 150 ml na 1 kg své váhy pije o 100 ml méně, což se mi zdá dost, ale fakt do něj víc nemůžu dostat. Za minulý týden sice přibral, ale stejně se bojím aby měl dost. Je dost spavý, na jídlo se sám moc nehlásí. Myslíte že je to v pořádku?

Nejnovější recenze z kategorie Kojenecké mléko

Reakce:
michee
Závislačka 3589 příspěvků 29.09.14 20:32

Ted jsem se mrkla do sesitku, kde jsem si psala, jak maly pil UM. Ve dvou tydnech pil tak 6-7× denne a mel mezi 60 a 80 ml, vic ne. A o jidlo se taky nehlasil (skoro porad spinkal, nebo jen tak koukal a nic nedelal, neplakal), proste jsem mu davala az kdyz jsem mela pocit, ze by mohl mit hlad (pres den max ty tri hodinky). On si nikdy nezaplakal o jidlo a jedl jeste min a min, ale porad pribiral, coz bylo dobre znameni. Nakonec bastil jen 5× denne vic mlicka a to s mi nakonec nejvic osvedcilo. Hlavne on se mi nikdy nebudil v noci na mlicko, takze posledni mel v 8 vecer a prvni kolem 6 rano. Ja jsem se neridila tabulkama, doktorka videla, ze maly pribira, ja se ridila svym instinktem a maly byl a je spokojeny :-)

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 29.09.14 20:35

@Nikolacek já mám pocit, že ten propočet je 120-150ml na kilo váhy, ne? Když rozpočítám 100ml denně na 7 krmení, tak mi vyjde, že na každém krmení tratí cca 15ml, to mi nepřijde jako natolik rozhodující množství.
Některé děti jedí méně a stačí jim to, důležité je, jak prospívá ;)

fragola
Generální žvanilka 24810 příspěvků 29.09.14 20:41

Taky mi takhle menší z dvojčat málo pilo. T. mi v tomhle věku vypil max. 60ml a to byl zázrak. Množství UM podle tabulek taky nedpovídalo, pil rozhodně méně, než by měl, ale tabulkové množství bych do něj prostě nenatlačila… Byl hodně spavý, neplakal, takže jsem budila, pošťuchovala a snažila se mrně natankovat současně s bráchou. Po těch 14 dnech se to zlepšilo, prcek přibral, teď už přibývá parádně a o jídlo se umí přihlásit tak hlasitě, že to až hezký není :lol:
Neboj, srovná se to, nevyšiluj, hlavní je, že mimčo přibývá :)

Zuzik12
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 29.09.14 20:43

Ahoj, já dávala také 60 ml, krmení 7× denně a stačilo to. Malá dokonce nabírala více, než měla…

kralovna_1
Povídálka 41 příspěvků 29.09.14 21:29

To počítáš špatně.. ;) hlavne nečuč na žádné tabulky a výpočty, vypije si kolik chce a bud se ozve vícekrat nebo to proste stačí ;) Jinak ve dvou tydnech ssme taky pily 60 ml ;)

martulkasloník
Extra třída :D 12262 příspěvků 29.09.14 21:29

Přestaň řešit tabulky, první holka začínala v porodnici na 90 ml, doma po pár dnech 120 atd prostě vždy pila víc než tabulka uváděla. druhá holka šla z porodnice a vypila max40 ml, 60ml pila ještě v 6 týdnech. teď má 7 měsíců a pije 150-180 ml.

Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 29.09.14 21:29

Holky diky, ja vim ze ho nemuzu narvat do tabulek, ale preci jen jsem z toho byla trochu nervozni. Neudelalo se mi vubec mliko a ten pocit ze nedokazu nakrmit svoje dite je hroznej…tak nechci aby nejak stradal. Navic mel zloutenku, takze je spavejsi, ted uz teda bledne. Snad za tyden zase neco nabere, v patek jdeme na prevazeni.

martulkasloník
Extra třída :D 12262 příspěvků 29.09.14 21:33
@Nikolacek píše:
Holky diky, ja vim ze ho nemuzu narvat do tabulek, ale preci jen jsem z toho byla trochu nervozni. Neudelalo se mi vubec mliko a ten pocit ze nedokazu nakrmit svoje dite je hroznej…tak nechci aby nejak stradal. Navic mel zloutenku, takze je spavejsi, ted uz teda bledne. Snad za tyden zase neco nabere, v patek jdeme na prevazeni.

ten pocit selhání v tobě budí okolí, je to nesmysl, matek co nekojili je spousta a děcka v pohodě. časem zjistíš jaké má nekojení výhody ;) jájsem nekojila nikdy ani jedno své dítě, první se nepodařilo, druhé jsem kojit nechtěla. děcka na umělku bývají spavější i bez žloutenky, první holka jí měla silnou, druhá slaboučkou a spavé jsou obě. prostě je spokojený, malinký tak ti spí, užívej si to. neboj hladem neumře, když by fakt byl hladový řekne si. většinou není u uměláčků problém že by přibírali málo, příbírají buď akorát nebo dost. řešit nějak výrazně váhu nebo budit na krmení se dělá jen u nedonošenců. nech ho spinkat, dávej kolik si řekne a kašli na tabulky

kralovna_1
Povídálka 41 příspěvků 29.09.14 21:34
@Nikolacek píše:

byly sme na tom teda uplne stejne.. ;) mlíko zadny, zloutenka a jedla taky stejne.. a pribirala krasne, takze vy urcite budete taky.. mimča si sami reknou co a jak, ted velí oni :mrgreen: :P ;)

Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 29.09.14 21:38

@martulkasloník Vyhody urcite nejaky ma, to uz vim od prvniho syna, taky jsem mliko nemela…ale prvni syn pil teda mnohem vic :lol: spis si rikam co jsem udelala spatne nebo co se mnou je, ze to mliko neni. Nepomaha ani odsavacka, ani casty prikladani, ani kojici caje a napoje, ani homeopatika a masaze ve sprse…

martulkasloník
Extra třída :D 12262 příspěvků 29.09.14 21:42

@Nikolacek některé ženské prostě nemají prsa na kojení, tak mi to bylo řečeno dvěma doktory!! moje máti měla 4 děti a nikdy ani kapku!! já jsem sice u druhé dcery kojit odmítla ale stejně se neudělalo nic, prsa se v těhotenství nezměnila, bradavky malé růžové vůbec žádná příprava na porod, po porodu mi dali léky na zástavu laktace, vzala jsem si 3 tabletky aby neřekli a pak už jsem to nebrala…neudělala se ani kapka. prostě chci nechci moje prsa nefungují a tak to bylo i u první holky. tak si z toho nedělej hlavu, užívej si pohody zvlášť pokud jsi nekojila ani první dítko a hold to ber tak že není všem dáno

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Z pašeračky Terezy je světové celebrita! Modelka jde za mříže, píší v Británii

Pašeračka Tereza Hlůšková, kterou dnes pákistánský soud poslal za pokus o... číst dále >

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >