Pilates, jóga, SM systém

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 04.02.17 18:54
Pilates, jóga, SM systém

Co byste mi doporučily? Potřebuji posílit záda, břicho, pánevní dno…

Dřív jsem chodila hodně na step aerobic, dance aerobic, zumbu, alpinning. Teď spíš chodím buď běhat nebo jezdit na koloběžce, teď v zimě na svižné procházky, na běžky, na sjezdovky, doma cvičím buď u youtube (hlavně Tiffany Rothe) nebo u xBoxu (fitness hru). Takže fyzičku celkem mám, ruce a nohy celkem v pohodě.
Teď mám novou práci, docela sedavou a občas se přistihnu, jak se u počítače kroutím a jsem celá shrbená, záda a ramena mě bolí, mám zatuhlé svaly mezi lopatkami,… :?

Takže bych chtěla najít nějaké cvičení na posílení (a protažení) zad, břicha, pánevního dna. Něco, co bych si mohla zacvičit v klidu doma. Proto si chci zaplatit individuální hodiny, moje představa je, že mi lektor vybere cviky, které jsou pro mě vhodné a naučí mě je správně provádět. Hromadné hodiny zaprvé kvůli práci a dětem nestíhám, zadruhé fakt chci individuální přístup (kdysi jsem byla na hodině pilates, byli jsme tam 4 a bylo to super, na příští hodině nás bylo 15 a stálo to za houby :? )

Na výběr mám pilates, jógu a SM systém. Všechno to cvičí vystudovaní fyzioterapeuti, ceny jsou zhruba stejné. U SM systému mě trochu odrazují ta lanka, že bez nich si to nezacvičím :think:

Jaké jsou vaše zkušenosti? Myslíte, že je reálné, že by mi lektor vytvořil sestavu na doma třeba na 15-20 minut? Protože většinou mám čas buď když je Večerníček nebo až když uspím děti a to už se mi hodinu cvičit nechce :roll: :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Netopirek
Echt Kelišová 7901 příspěvků 04.02.17 19:15

Ja mám zkušenost s jógou a pilates. Pilates je o proti klasické józe akčnější. Ideální je si všechno nejdřív vyzkoušet. Co ti spíš sedne

scentini
Závislačka 3417 příspěvků 04.02.17 19:18

Ja chodim rok na pilates. A uz nevim co je to bolest zad a to me bolely hodne i panevni dno mam zpevnene. Nove chodim i na jogu. Ale pilates me prijde lepsi. S tim druhym neporadim. Ja bych doma necvicila, jsem desne lina. Chodim na hodiny, kde nas je 8 az 10. Vsem se nam venuje. Mam fakt dobrou trenerku, je zlata.

budi
Závislačka 4104 příspěvků 04.02.17 19:21

Vzhledem k tomu co píšeš, bych ti osobně doporučila právě ten SM systém…

joga i pilates jsou podobné - hodně cviků, nevím jestli se tam naučíš přímo nějakou sestavu, kterou bys pak doma cvičila pořád stejnou. ale těch cviků je strašně moc u obou.

SM systém mi přijde, že je dobrý právě na ta horní záda a břicho. když to cvičím, tak cítím všecky svaly od zápěstí přes ruku a záda + břicho až dolů do stehen a lýtek. působí to zajímavě.
sestavu mám zažitou a naučenou nazpaměť, chytnu doma lano a jedu, klidně u toho naviguju děcka co mají/nemají dělat, povídám si s nima nebo s chlapem a úplně automaticky to odcvičím a trvá to 15minut

jogu znám a je to fakt na dýl… ale zase je to takové jiné…

no, to jen můj osobní pocit z SM systému. Zdá se mi OK, cvičím ho dlouho, i když asi mi nepomáhá přímo na můj problém, který je spíš v pánvi a měla bych cvičit Mojžíšovou asi víc. jenže to je tak na hodinu denně, což je teda pořádný rozdíl

bigl
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 04.02.17 19:23

Taky jsem pro pilates :palec:

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 04.02.17 19:55

@scentini u nás je Pilates studio (kam bych právě chtěla jít na ty individuální hodiny), jenže jediná hodina pro začátečníky je ve čtvrtek dopoledne :? to fakt nemůžu… a do pokročilých mě nevezmou…

@budi díky za názor, lanka na SM systém má moje mamka a ta mi tvrdila, že to je tak na hodinu denně 8o ne že by to cvičila pravidelně každý den :lol: pánevní dno tam jde posílit taky?

Já jsem právě před pár lety zkoušela pilates, ta první hodina byla fakt skvělá, jenže to bylo bez omezení počtu lidí, takže příště už to bylo spíš o tom vybojovat si trochu prostoru a lektorka to samozřejmě v tom množství lidí nezvládala u všech ohlídat.
Jógu jsem zkoušela taky, akorát že to byly hodiny u nás na vesnici, zcela amatérské :lol: Takže nevím, jak by to vypadalo „navážno“. Ten lektor, kterého mám předvybraného, to cvičí s ohledem na konkrétní potřeby a zařazuje tam rehabilitační prvky. On dělá právě i to SMSko.

Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 04.02.17 19:58

Ja jsem zastance jogy. Myslim ze by ti mohla sednout vinyasa a nebo power joga, ty jsou celkem akcni a dost silove.

scentini
Závislačka 3417 příspěvků 04.02.17 20:18

@chaarleene ja treba ted po tom roce bych i zvladla neco doma :mrgreen: ze zacatku jsem si myslela, ze je to moc cviku. Ve skutecnosti se hodne opakuji-obmenuji. Zas pouzivame hodne pomucek ringy, maly balonky, valce, gumicky atd.to se mi domu kupovat nechce. A zas stema pomuckama je to takovy pestry. Taky jsou videa na youtube i pro uplny zacatecniky. U jogy si myslim, ze jde naucit sestavu, ale zas to furt cvicit dokola by se mi nechtelo :mrgreen:. A kdyz je pilates narocnejsi, bavi me mnohem vic.

scentini
Závislačka 3417 příspěvků 04.02.17 20:20

@chaarleene a proc by te do pokrocilich nevzali? K nam ted zacatkem roku taky chodi novy baby i jen chlap :mrgreen: a v poho. To zas neni tak narocny.

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 04.02.17 20:59

@scentini kámoška je učitelka tělocviku, má na pilates zkoušku (teoreticky by mohla dělat i instruktorku), tak tu do těch pokročilých lektorka vzala, ale jinak začátečníky do pokročilých hodin neberou… většinou v těch pokročilých je ustálená skupina a zaplněná kapacita :?

navíc jak už jsem psala - nejsem zrovna časově flexibilní, práce, dojíždění, škola, školka, kroužky, když se to všechno sečte a podtrhne, tak můžu v úterý dopoledne nebo v pátek odpoledne :roll: :lol: i proto chci individuální lekce, které svému programu přizpůsobím…

@Tšekkin Kulpa tak takový výběr u nás není, power jogu jsem kdysi zkoušela, ta mě až tak nenadchla a to druhé slyším poprvé v životě :oops: :lol: je to menší město a tím jsou možnosti dost omezené…

scentini
Závislačka 3417 příspěvků 04.02.17 21:09

@chaarleene tak potom cvivit podle videi na youtube.

budi
Závislačka 4104 příspěvků 04.02.17 23:34

@chaarleene
SM systém na hodinu denně? tak to určitě ne, to nevím co tvoje mamka tak dlouho cvičí? ať ti to ukáže… Mě to učila školená fyzioterapeutka v rehabilitačním centru, docházela jsem k ní asi 6 týdnů myslím na indikaci od rehabilitačního lékaře.
Mám podle jejích pokynů cvičit zhruba v rytmu dechu, je tam 12 cviků, každý se má provést zhruba 6-8× (já dělám od oka ca 10×). některé cviky jsou trojité (tři různé polohy). To prostě na hodinu nenatáhneš, jedině si mezi tím dát šlofíka.

Ještě bys mohla zajít přímo k fyzioterapeutovi na pojišťovnu (musel by ti někdo dát doporučení, třeba obvoďák), ten by ti doporučil nějaké cvičení přímo na tvoje problémy, naučil tě to a měla bys to zadarmo.

Netopirek
Echt Kelišová 7901 příspěvků 05.02.17 08:34

@chaarleene s časem je to děs. Já měsíc nebyla nikde :cert:
Tak cvičím podle YouTube, většinou jógu. A od lektorky pilates mám papírky s cviky „minipilates“ na doma. A když to vyjde, jdu na lekce kde mám „komtrolu“, že to dělám správně.
Takže bych si vybrala něco co můžeš cvičit v klidu doma, když nebudeš moct jít cvičit ven.

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 05.02.17 09:04

@Netopirek dokud jsem bydlela ve městě a měla jsem to za rohem, chodila jsem cvičit několikrát týdně. Jenže teď ještě musím jet do města, tudíž místo hodiny a čtvrt se vším všudy mi to zabere minimálně 2 hodiny, k tomu projedu nějaký ten benzín, čímž se mi to ještě prodražuje :P takže jsem přešla na venkovní sporty :lol: a v zimě je to bída, je brzo tma a musíme se s mužem prostřídat u dětí… Do toho kroužky, úkoly a je po pohybu…

Jinak já nemám problém si to cvičení zaplatit, konečně jsem po 6 letech výdělečně činná, tak si prostě dopřeju i něco pro sebe :lol: spíš se jen nemůžu rozhodnout, do čeho jít.

U YouTube se to učit nechci, chci to cvičit správně, aby to mělo efekt.

Lendeš
Kelišová 5420 příspěvků 05.02.17 10:03

Za mě pilates. Jóga má na mě moc krkolomné pozice a připadá mi spíš vhodná na uvolnění, protažení a relaxaci, než na posílení. Pokud se teda nejedná o nějakou power jógu apod.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Tichá válka mezi Plíškovou a Borhyovou? Snaží se navzájem trumfnout?

Zuří mezi Lucií Borhyovou a Karolínou Plíškovou nevyslovená válka? Vypadá to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >