Pilulky na podporu soustředění/učení

K97
56
15.6.20 17:20

Pilulky na podporu soustředění/učení

Zdravím všechny a prosím o radu, jestli máte zkušenosti s nějakými pilulemi na učení? Čeká mě náročné období zkoušek + státnic a neumím se soustředit, stále dělám něco jiného, u učení dlouho nevydržím a nebo usínám. Kávu nepiju, Coca Colu a různé energy drinky taky ne nebo opravdu málo a nechci na tom jet denně.
Jelikož na mě často vyskakují reklamy např. na Mindflow, Brainactive, Activelive a další pilule na podporu učení a soustředění paměti, přemýšlím o něčem takovém. Nechci ale žádné léky, které jsou na paměť pro seniory nebo proti demenci atd. (Často to studenti berou, ale nechci aby to pak mělo následky a utvořila jsem si závislost), tak bych raději šla přírodní cestou, jak se tyto přípravky prezentují. Četla jsem, že pomáhají i prášky s gingko bilobou + lecitinem.

Bojím se, aby to nebylo jen placebo, aby tyto pilulky vůbec pomohly, nestojí to zase tak málo peněz. Přítel mi tvrdí, že je to podvod a pozitivní recenze jsou z většiny zaplacené, tak nevím, možná bych tomu i věřila. :mrgreen:

Máte někdo s něčím takovým zkušenosti prosím? Děkuji. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6878
15.6.20 18:05

Dala bych si kafe a studenou sprchu, energeťáky ani tablety bych do sebe necpala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
15.6.20 18:05

Ahoj, já zkoušela BrainActive, složením se mi to zdálo v pohodě, ale musí se to začít brát dost předem a jako jo, nechtělo se mi tolik spát a asi jsem se asi delší dobu dokázala soustředit na učení, ale zázračně mi to bohužel do hlavy nenaskákalo :?

Příspěvek upraven 15.06.20 v 18:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
15.6.20 18:06

Kavu a energy drinky nechces, ale premyslis o pilulich s kofeinem a guaranou? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
15.6.20 18:11

Ale abych teda poradila, co fungovalo mne na zefektivneni uceni… sednout na zadek, udelat REALISTICKY plan, co musis stihnout za den, a dokud to nebude hotovy, tak na tom zadku zustat. Jediny, co te od sezeni na zadku osvobodi, je vecerka, abys pak druhy den svezi mohla pokracovat v sezeni na zadku, pripadne nektere z hlavnich jidel. Sezeni lze zprijemnit prave dobrou kavou ci cokoladou, dle preferenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K97
56
15.6.20 18:12

@bobulka88 protože kafe mi nedělá dobře.. mám vysoký tlak a je mi po něm celý den potom zle. Energy drinky mi nechutnají, proto jsem přemýšlela o tomhle, dám si 1-2 pilule a jedu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
15.6.20 18:26

@K97 Tak to ti nezbyva nic jinyho, nez na vlastni kuzi vyzkouset. Jestli ti nedela kafe dobre kvuli tlaku, pilule s kofeinem, guaranou a dalsimi povzbuzovaky asi nebudou uplne nejlepsi alternativa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
15.6.20 18:38

Nepomáhá nic, já brala kdysi i Geratam a nezabral ani ten :D Jediné, co aspoň trochu pomáhalo byl pravý zelený čaj, pořádně silný. Je to přírodní a oproti takovým přípravkům i levná záležitost :) Ale samozřejmě, člověk nesmí očekávat zázraky na počkání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6273
15.6.20 18:54
@bobulka88 píše:
Ale abych teda poradila, co fungovalo mne na zefektivneni uceni… sednout na zadek, udelat REALISTICKY plan, co musis stihnout za den, a dokud to nebude hotovy, tak na tom zadku zustat. Jediny, co te od sezeni na zadku osvobodi, je vecerka, abys pak druhy den svezi mohla pokracovat v sezeni na zadku, pripadne nektere z hlavnich jidel. Sezeni lze zprijemnit prave dobrou kavou ci cokoladou, dle preferenci.

Přesně. A pokud možno odjet třeba k rodičům, kteří vaří a kde je klid. Plus procházky na čerstvým vzduchu a hodně větrat. Nic zázračnýho neexistuje. Plán a klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
15.6.20 20:34

Jis dobře a pravidelně? Spíš dost? Máš dost pohybu venku? Máš učení rozplanovane? Máš každou hodinu krátkou pauzu s protažením? Vetras?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
15.6.20 22:15

GG Caps, vzduch, dostatek jídla a pití, relax a též pohyb :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
16.6.20 11:04

Já v době maturity zkoušela Mindflow a myslím, že to mělo spíš placebo efekt :mrgreen: Reálně jsem se naučila stejný houno jako bez toho. Pomohlo fakt jen sedět, pít zelený nebo mátový čaj, vypnout všechny přístroje (hudbu, mobil, televizi,..) a do tý hlavy to prostě cpát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama