Pindík jde přetáhnout jen do půlky - bílé ložisko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janča1212
Kelišová 5796 příspěvků 01.11.12 20:41
Pindík jde přetáhnout jen do půlky- bílé ložisko

Ahoj maminky chlapečků.
Moc bych vás chtěla poprosit o radu. Malému budou za měsíc 3 roky a pindík nám jde přetáhnout jen do půlky. Přetahujeme tak jak to jde každý den. Dnes si manžel při koupání všiml bílého ložiska tak 0.5cm x 0.5cm právě v té půlce, která už nejde přetáhnout. Mám s tím jít k doktorce?? Nemůže dostat nějaký zánět? Máte zkušenost?? Moc děkuju

Reakce:
Danylla
Kecalka 112 příspěvků 01.11.12 20:45

Ahoj, zrovna taky resim pindiky porad dokola :-) ja bych rekla, ze to bile je smegma a to nicemu nevadi, naopak pomaha odlepovani… Cerpam zde http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 01.11.12 20:45

Bílý „mázek“ se odborně nazývá smegma a chrání žalud před vznikem srůstů, dokud nejde plně přetáhnout. Rozhodně bych neplašila, nepřetahovala násilím a nesnažila se o nějakou přehnanou hygienu, má to tam svůj význam. Kdyby hrozil zánět, tak by ho už měl 8)
Jinak předkožku bohatě stačí vyřešit do cca 6let, protože sama časem povolí, u nás třeba nejde zatím přetahovat vůbec a nic s ní neděláme, raději nechat být než poškodit ;)

Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 01.11.12 20:45

Našemu synovi to také nejde úplně, ale je vidět pokrok, tak nás dr. zatím na operací nenutí. Každopádně bílé ložisko by být nemělo. Zašla bych k dr. Ono právě u chlapečků, kde přetáhnutí nejde úplně více hrozí nějaký zánět…

Lama Lama
Hvězda diskuse 53660 příspěvků 01.11.12 20:48

To je smegam, kluk to tam má už rok a neuhnil mu. ted se to na jedné straně odlepilo a vyělo ven na druhé straně to furt čeká.

renda81
Kelišová 6540 příspěvků 01.11.12 20:52
@Lama Lama píše:
To je smegam, kluk to tam má už rok a neuhnil mu. ted se to na jedné straně odlepilo a vyělo ven na druhé straně to furt čeká.

tak jsi mě dohnala k slzám KLUK TO TAM MÁ UŽ ROK A NEUHNIL MU

Davdan
Kelišová 6926 příspěvků 01.11.12 21:08

Jo jo, jak píšou holky. Smegma, postuppovat pořád stejně, netlačit na pilu, do 6 let čas. Jéjej tohle téma mám nastudovaný ažaž. :lol:

March7
Kelišová 5843 příspěvků 01.11.12 21:11

@Janča1212 - Existuje mast, která předkožku během dvou dní skvěle uvolní a přetáhneš…kdybych to věděla hned, netrápila bych syna, jak jsem ho chudáka trápila…Až pak jsem se dozvěděla o té masti…jsou to sice kortikoidy, ale užili jsme to jen 2× a šlo to a od té doby to jde pořád. Když tak se na to dr. zeptej.

Janča1212
Kelišová 5796 příspěvků 01.11.12 21:23

Tak co? Jit, nebo nejit k doktorce?

Lama Lama
Hvězda diskuse 53660 příspěvků 01.11.12 21:26

Nejít počká to na tříletou nebo pětiletou.

kecačka
Závislačka 3200 příspěvků 01.11.12 21:29

Měli jsme stejný problém a doktorka nám dala mastičku Triamcinolon a pomohla, ale né úplně. jde mu tak do půlky. Doktorka to ted na 3leté kontrolovala a řekla, že žádná operace nás nečeká. jen tedy ještě můžeme mazat a stahovat jen jak to jde, žádné násilí.

AnastazieB
Echt Kelišová 8769 příspěvků 01.11.12 22:43

@Janča1212 nechodit, neřešit! Když mu do toho budeš násilně vstupovat, tak mu můžeš způsobit akorát problémy…

petulka500
Kecalka 191 příspěvků 02.11.12 09:21

Tak můj malý tam měl ten bílý maz asi od dvou let a měl tam toho teda hodně. Stahujeme poctivě každý den, ale ne násilím..jen co jde a pak už ne a teď má tři a půl…to bílé už tám nemá…při přetahování mu to samo povolilo, vylezlo a už to tam nemá. A ferda jde teď stahovat tak, že už má půl žaludu jako by stáhlého a zbytek zatím nic. :)

Váš příspěvek
Reklama