Pískavice (řecké seno) na podporu laktace - jak užívat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Titty
Echt Kelišová 8198 příspěvků 30.08.09 23:32
Pískavice (řecké seno) na podporu laktace - jak užívat?

Kamarádka mi poradila, že na podporu tvorby mléka jí hodně pomohla pískavice (řecké seno, angl. Fenugreek). Jenže kamarádka žije v USA, kde je pískavice běžně dostupná v tobolkách, tady jsem sehnala jenom semena, buď celá nebo mletá.

Nevíte někdo, jak tato semena užívat? Vývar, namočená, spařená, opražená? A kolik a jak často?

Moc díky! :)

Reakce:
Fireangel
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 01.09.09 07:37

zavolej laktacni poradkyni, kontakt najdes na strankach laktacni ligy, nebo zkus poslat dotaz na kojeni.net :wink:

jituspokr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.10 12:23
Piskavice řecká

Vím, že už to není aktuální, ale kdyby náhodou nějaká maminka hledala informace, tak třeba ji poslouží. Pískavice se užívá na podporu laktace jako semeno nebo mleté semeno(forma prášku)a to 3 lžíce 3× denně, dá se to dát do jogurtu, džusu, vody, polévky… Doporučuje se to rychle sníst, protože to velmi rychle nabírá na objemu (boptná to). Tablety nebývají tak účinné. Člověk pak voní pískavicí už na dálku. Ale zabírá to, zejména na počátku laktace, když se maminka potřebuje rozkojit. Pokud poklesne mlíčko v pozdějším období, třeba ve 3 měsících je vhodnější na rozkrojení Motilium 3× denně 30 mg. Ale každopádně základem je nechat si zkontrolovat techniku kojení, pokud je chyba v technice s největší pravděpodobností Vám nepomohou ani Pískavice ani Motilium (Domperidon).
Kontakty na laktační poradce najdete na www.kojeni.cz a nebo na Slovensku www.mamila.sk. Pokud jste z Brna tak doporučuji www.cenap.cz anebo www.vyzivaprodeti.cz

calaverite
Nováček 2 příspěvky 31.01.14 10:27

Není potřeba trápit se s pískavicí v jogurtu, džusu atp. (není to ve větším množství právě lahůdka), stačí koupit v lékárně želatinové tobolky (do těch největších se vejde zhruba 1 g) a mít trochu trpělivosti při plnění mletou pískavicí. Brala jsem 2 g třikrát denně a ačkoliv to zpočátku vypadalo, že kvůli nedostatku mléka nebudu moct kojit, pískavice - i v tobolkách - zabrala a kojím už pátý měsíc.

jituspokr
Nováček 5 příspěvků 31.01.14 14:22

Pro zvýšení tvroby mléka je opravdu dobrá Pískavece řecká (řecké seno) a Benedikt lékařský. Oboje lze koupit v tobolce viz. http://www.swanson.cz/catalog/48
doporučené dávkování je 3× denně 3tbl benediktu a 3tbl pískavice. Je opravdu třeba takové množství, aby bylo dosaženo kýženého účinku. Jsou preparáty, které obsahují pískavici či benedikt, ale často ve velmi malé koncentraci, která nemá efekt. Nejlépe to zabírá, když to užíváte dohromady. Víc k bylinám http://kojim.webnode.cz/…ici-laktaci/
Každoádne, bylinky nejsou všelék, takže je dobré kontaktovat nějakého poradce. http://kojim.webnode.cz/…i-poradkyne/

calaverite
Nováček 2 příspěvky 08.02.14 20:51

Správně… stejně jako jsou individuální problémy, jsou individuální i řešení…

jen koupené tobolky jsou úplně jinde cenově a vyplatí se především u benediktu, který se v jiné formě v takovém množství špatně nahrazují (čaj je opravdu pekelně hořký :jazyk: )

janicce
Ukecaná baba ;) 1430 příspěvků 10.05.14 22:14

Zdravím,
včera ráno jsem začala užívat kapsle řecekého sena a benediktu lékařského na zvýšení tvorby MM. Od obojího 3 kapsle 3× denně. Ráda bych se zeptala, jak dlouho by se měly tyto bylinky užívat do požadovaného výsledku?
Děkuji :kytka:

Anaj37
Kecalka 228 příspěvků 11.05.14 04:11

Ja jsem skoro 3 mesice po porodu a beru uz 3 baleni a asi budu furt pokracovat, dokud budu kojit, protoze pri dobrani pocituji zhorseni, ale i tak laktace nic moc, mozna to spis na me pusobi vic jak placebo, dle laktacni by nemel byt problem dlouhodobe uzivani, uvidis, co to s tebou udela po dobrani, akorat ke konci baleni postupne sniz davky, nema se to vysadit naraz

czaky
Závislačka 2568 příspěvků 02.11.14 14:10

Prosim jak jste prisli na davkovani 3×denne 3tablety? na obalu tabletek je 1× 1 kapsle denne (piskavice) resp. 2×-3× 1 kapsle u benediktu… + klasicka hlaska neprekracujte davkovani…tedy pokud hovorime o kapslich swanson :think:

Anaj37
Kecalka 228 příspěvků 06.11.14 22:44

Me to tak rekla laktacni a mimochodem, taky je tam napsano, ze nemaji uzivat kojici 8)

Bára40
Zasloužilá kecalka 813 příspěvků 24.02.15 17:37

Holky.. ja mela vcera doma laktacni poradkyni.. doporucila mi pliskavici semena.. 5min povarit.. jako caj.. denne 3 hrnky. Vcera jsem to uvarila. Voni a chutna to jak naredena instant hraskova polivka s maggi.. cely byt voni dodnes.. a ja rano smrdelo-vonela jak polita magim

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >