Reklama

Pískování zubů - jen kosmetika, nebo pomoc při bolesti??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 14.04.10 14:28
Pískování zubů - jen kosmetika, nebo pomoc při bolesti??

Ahoj holky, potřebuji pomoci.
Dnes jsem byla asi po roce u nového zubaře ( má doktorka odešla do důchodu) s vleklou bolestí na dásni ( kterou jsem si asi zavinila páratkem :evil: ) a počítala se zánětem dásní.
Bohužel jsem vyšla naprosto vystrašená z ordinace s verdiktem vytrhnutí všech 4 osmiček, špatného čistění zubů, které má za následek záněty dásní až na kost, bakterie, zubní kámen pod dásněmi a nastupující parodontozu..
Vždy mi trochu krvácely dásně - řešila jsem po konzultaci se zubařkou pastou paradontax a vždy se to zlepšilo.
Nyní doktor hrozí, že na vině, jsou osmičky, které si nedokážu vyčistit ( opravdu to jde obtížně, jsou v dásni) a rozšiřují bakterie, které mě ohrožují..
Nyní mi na zánět nedal nic ( bolest jak prase) , jen vyčistil ten zubní kámen ultrazvukem, ukázal správnou techniku čistění - že to vše řeší.
Dále navrhl PÍSKOVÁNÍ ZUBŮ - které mi ptý vyčistí dobře zuby a odhalí dásně a zbaví mě tím tlakem zubního kamene pod dásní. Je to jen ptý delší než ultrazvuk a drahé.
navrhl mi at si počtu na netu a sama se rozhodnu co budu chtít. Nijak na mě netlačil ( tedy kromě toho trhání) a prý at si zkonzultuji a proberu, zda to chci podstoupit.
Tak jsem pátrala na netu a v podstatě mi vyšlo, že Pískování je kosmetická procedura ( v podstatě bělení skvrn) a řeší pigmentaci z jídla a vyčistí dásně.
jenže v jedné diskuzi psaly ženy, že zubní kámen to nečístí a na odhalení dásně ( či nemocné) to dokonce bolí.
Tak ted nevím, co s tím. Pomůže mi to v mém problému zubního kamene pod dásní jak tvrdí doktor, nebo mi to jen odborně vyčistí dutinu, zuby a dásně - což také nejsem proti, ale chci být hlavně zdravá a bez bolestí, že??
Prosím všechny, kdo takovou věc podstoupily napište mi jak vám to pomohlo, co vám to vyléčilo, či nevyléčilo, jaké to mělo účinky a zda je to dle vás jen kosmetická záležitost, či zda i tak může pomoci.
Je mi jasné, že správné čištění zubů je vlastně pomoc proti paradontoze a chápu že je to jedině dobrá věc, ale nejsem si jistá, zda mě to nyní pomůže v mém konkrétním problému a bolesti.
Omlouvám se za délku příspěvku a předem moc dík za zkušenosti.
Auuuuuuu :-?

Reklama

Reakce:

Founik
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 14.04.10 17:23

Pomoc od bolesti (ve smyslu opískujeme - nebolí) to není. Ale v rámci prevence určitě dobrej zákrok.
Já na tuhle proceduru chodím pravidelně. Mám citlivé dásně, takže moc příjemné to nebylo, ale zuby byly krásně vypulírované, bez jakékoliv známky zubního plaku a zbytků kamene i pigmentů a to i v těch mezírkách, kam se i při dobrý vůli kartáčkem nebo zubní nití prostě nedostaneš.

donaga 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.10 18:03

Já ti asi moc neporadím s pískováním, ale měla jsem podobný problém a opravdu si myslím, že byl zaviněn špatnou technikou čištění zubů. Ale já když jsem přešla ke svému současnému zubaři, tak mi od plaku pod dásněmi pomohl kyretáží. Dělal to v místním znecitlivění a v podstatě sondičkou zajel pod dáseň a všechnu nečistotu vyškrabal (a nic jsem neplatila). Já si pak, protože mám asi opravdu nešikovné ruce, koupila elektrický zubní kartáček a chodím 2× ročně na dentální hygienu. A fakt je, že z dlouhodobého hlediska to zabralo. Akorát teď v těhot. se mi dásně opět rozjely a začaly krvácet a tak mi doporučil zubní pastu GUM gingidex a zatím mám pocit, že také pomáhá.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 14.04.10 18:10

Díky. já si také myslím, že mi to může jedině posloužit.
Budu si dobře čistit ( dnes novou technikou už 4× :mrgreen: ) a asi také začnu na tu hygienu chodit.
Jinak odstranovat zubní kaz a fakt kvalitně čistit, je asi vážně to nejdůležitější.
Já jen, jestli na ty krvavý dásně opravdu to pískování bude to pravý vořechový 8-o - abych se nezpotila bolestí.
el. kartáčkem jsem čistila tak před rokem a ani nevím proč jsem zase přešla na klasický caraprox - tak možná, že zase zkusím, kvůli té pečlivosti.

Founik
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 14.04.10 18:21

Kdyžtak se zkus s hygienistkou domluvit, určitě ti řekne víc. Čistě teoreticky by to mohla udělat i na dvakrát, ale upřímně, zas tak hrozné to není, vydržet se to určitě dá. A pak budeš moc příjemně překvapená, jak můžou být ty zuby čistý i na „omak jazykem“. :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.10 07:55

Taky bych potřebovala poradit.
Dá se jít na pískování zubů v těhotenství? Nebo je lepší počkat až bude po všem?

owecka01 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.11 21:26
spokojenost

dnes jsem byla u dentistky,19 z 28 z­ubů mi krvácí a to je velmi špatné(rokročilá paradontoza), zdravému člověku krvácí tak 5/28(ale přijatelné je i 10/28). Takže mi ukázala techniku čištění zoubků a taky mi je opískovala!i s mo­jema špatnýma dásněma to vubec nebolelo!trošku nepříjemné,ale bolest žádná:)a ten pocit, když si nyní zuby objedu jazykem-nádherně čisté!dřív jsem kouřila a bělejší mi ted teda nepřipadají, ale pár hnědých flíčku co jsem měla,už bejsou!já můžu fakt jen doporučit:) platila jsem 500 a za 3týdny mam jit na kontrolu, tak uvidíme:-)

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 28.10.11 22:49

Bolest v daném momentu to nevyřeší, ale vyřeší to (přispěje k vyřešení) podstatu problému, díky níž ta bolest vzniká

Pár měsíců zpátky (nebo už rok???) mi to zubařka navrhla (důrazně, v podstatě řekla „souhlasíš? Máš hodně rozjetej zánět“ - takže jsem nepřemýšlela a šlo se na to).

Příjemný to fakt nebylo, krvácely mi pak dásně, byly citlivé pár dní, jasně mi řekla, že i přes to krvácení ty zuby drhnout jeden po druhém

Před pískováním jsem měla dásně hodně tmavě červené, fujtajbl. Teď krásná zdravá barva

Čeká to i manžela

Gjoa
Kecalka 232 příspěvků 16.01.12 16:45

právě jsem přišla z pískování :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak já jsem asi citlivka, ale mě to chvílemi dost bolelo… některé zuby mám prostě citlivé a když mi hygienistka čistila krčky, tak to bylo jako když se napiju studeného, horkého, takové to zatrnutí…

naštěstí to netrvá dlouho, tak to jde přežít…

překvapilo mě taky, že ten roztok je velmi slaný, asi jako mořská voda, takže i když jsem měla namazané rty lojem a v ordinaci navíc i nějakou vazelínkou, tak za těch 10-15 min jsem měla pusu i dásně rozežrané od soli :mrgreen:

ale ne, nechci strašit, pro zuby dokonalá očista, já šla čistě z estetických důvodů, zubní kámen to nesundá (malinko asi jo…), zuby mám teď hlaďounké a poprvé v životě mám dobře vyčištěné i mezizubní prostory :lol: :mavam: :mavam:

smutná máma
Závislačka 4889 příspěvků 57 inzerátů 18.06.16 23:25
oživuji diskusi

Prosím o radu. Mám po pískování podrážděný spodní ret.Je nateklý, svědí mě a plný oparů. Byla jsem na DH prvně. Nemám s tím vůbec zkušenosti, ale ten roztok byl opravdu tak slaný a agresivní, že už v ordinaci jsem to hygienistce sdělovala, že rty necítím. Kde je problém? Jinak zuby mě nebolí, ani dásně. Pouze rty a to nejvíce spodní ret

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >