Reklama

Píštěl a abscesy konečníku, prosím o zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jana1940
Stálice 70 příspěvků 19.02.17 18:57
Píštěl a abscesy konečníku, prosím o zkušenosti

Dobrý den, prosím vás o zkušenosti s průběhem léčby píštěle konečníku. Můj tchán trpí tímto problémem půl roku. Napřed vše řešili výplachy a antibiotiky, když se to nelepšilo, tak šel na MR s tím, že píštěl komunikuje do střeva a je nutná operace. Před 5ti týdny se podrobil operaci a strávil 3 týdny v nemocnici. Stále se dělaly abscesy a horečky, které zase léčili ATB a výplachy. Teď je tchán doma, absces se tvoří stále a pravděpodobně zase komunikuje se střevem, příští týden jde znova na MR.
Chtěla jsem poprosit zkušenosti, kdo tímto prošel nebo podobným problémem, jak u vás dlouho trvala léčba a zda jste se tohoto problému aspoň na určitý čas zbavili. Chtěla bych také poprosit, zda někomu lékaři řekli příčinu vzniku těchto abscesů. Tchánovi příčinu neřekli, na gastroenterologii nebyl a řeší to pouze chirurgie. Moc děkuji za jakoukoliv informaci.

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 19:19

Syn mel pistel, byl v 7.tride. Prisla jsem na to tak, ze mel na trenkach vzadu krev. Do tydne ho operovali, v nemocnici byl 14 dni. Pak nastalo peklo s hojenim…trvalo to rok a pul. Porad nejaky masticky a nic…nakonec mu dali nejaky naplasti se stribrem a do 2 tydnu mel pokoj. Byla jsem nastvana, protoze clovek by to rad zaplatil i drive. Od te doby je bez problemu, pricinu nerekli, ale asi dedicna dispozice (moje mamka a bracha).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 19:40

Manžel měl píštěl. Byl jednou na nějakém čištění a zatavení (ambulantně) bylo to asi dost bolestivé bo s tím byl doma 3týdny a sedal si jen v nejnutnějších případech. Ale to zatavení nedrželo a znovu se mu to otevřelo. No, tak šel na operaci-byl doma cca měsíc vím, že si mezi půlky dával obklady z řepíku.
Je fakt, že už má tedy klid a znovu se mu neotevřela.

kituska
Závislačka 2710 příspěvků 19.02.17 19:45

Asi bych to poresila s gastrem, nemuze mit crohna nebo kolitidu?!

Jana1940
Stálice 70 příspěvků 19.02.17 20:21

Děkuji moc za vaše zkušenosti a rady. Jak je vidět hrůza a utrpení u všech, je fakt, že je to citlivé a problémové místo. Docela mě zaráží, že nebyl vyšetřen na gastru, všude je psaná souvislost se záněty střev, tak jak píše kituska. Ale už nikdo nepíše jakou hrůzou si pacient projde než se vyléčí.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama