Píšu pohádky na téma školka - hledám inspiraci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1842 příspěvků 06.09.18 10:52
Píšu pohádky na téma školka - hledám inspiraci

Ahoj maminky, zejména školkových dětí,

píšu pohádky, do kterých zařazuju různé situace z výchovy dětí. Před létem jsem dodělala pohádky na téma nástupu do školky. Nyní mám ale poptávku i po pohádkách, které by odrážely klasické školkové problémy - tedy situace, které nastávají, když už děti ve školce jsou a něco se jim tam nelíbí.

Mám pár tipů na témata - problémy, které se vyskytly buď u nás nebo u dětí v okolí, ale byla bych ráda za tipy i od vás. Jaké konkrétní problémy jste ve školce překonávaly/pře­konáváte?

Nechci psát konkrétně, o čem se chystám psát, ale aspoň pro představu, co po vás chci: v jedné pohádce budu zpracovávat to, že se dítěti nechce vstávat a jak si rána zpříjemnit.

Budu moc ráda za vaše nápady a zkušenosti. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19871 příspěvků 06.09.18 11:11

hele zrovna tu běží diskuse o ubližování si ve školce - přesněji, že se může stát, že dítě jde domů s brekem, že mu ve školce ubližují, ale dost možná jde o to, že jen přecitlivěle reaguje na neúmyslné, nevědomé nebo i neexistující „nebezpečí“.
To je třeba zajímavý téma ;)
Je tam třeba příběh o tom, jak holčička plakala, že jí kluci někam zavřeli. A ono z toho nakonec vylezlo, že si hráli všichni společně na lupiče a policajty, holčička si hrát přestala, ale zapomněla to klukům říct ;) A z nedorozumění byl oheň na střeše.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19871 příspěvků 06.09.18 11:11

odkaz na diskusi:
https://www.emimino.cz/…olce-327309/

Uživatel je online123Soňa
Ukecaná baba ;) 1144 příspěvků 06.09.18 11:19

@Zuzka2012 Popřemýšlím, jestli mě něco napadne, napíšu
Mimochodem, ty pohádky co jsi napsala se dají někde sehnat? Toto téma by mě docela zajímalo…

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26445 příspěvků 06.09.18 11:27

Co třeba, že nějaká kamarádka chodí do stejné školky, ale do jiné třídy?
Nebo že si kamaráda vyzvedává jeho maminka po „O“, ale hlavního hrdinu ne a je mu to líto?
Ještě mě napadá nějak probrat vztah dítěte k paní učitelce? Ať už pozitivní nebo negativní?

Fazulina
Závislačka 3689 příspěvků 06.09.18 11:46

A ty pohádky, co už jsi psala, se dají někde sehnat? Dcerka ráda čte příběhy ze školky.

Jinak za mě třeba to, že je dítě ve školce ráno jako první. Někdy to asi bere dobře, ale např. naše dcerka to nemá ráda, protože je tam sama bez jiných dětí a výrazně jí to znepříjemní ranní nástup do školky, takže se vždycky modlím, aby tam už někdo byl, jezdíme hodně brzy. To stejné může nastat odpoledne, kdy dítě zůstane ve školce poslední.

Napadá mě ještě třeba, že dítě nechce jíst, že mu nechutná, ani neochutná atd.

LennyL1
Kecalka 399 příspěvků 06.09.18 11:54

Mně napadlo, že spousta dětí nerado chodí ve školce na záchod, když na ně všichni vidí.

Mibopu
Nováček 2 příspěvky 06.09.18 12:12

Napadá mne téma „děti, jejichž mateřský jazyk je jiný než český“ (a česky umí málo) nebo nemoci apod. ve školce (vši…).

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 06.09.18 12:15
@LennyL1 píše:
Mně napadlo, že spousta dětí nerado chodí ve školce na záchod, když na ně všichni vidí.

To samé napadlo mě. Ty společné záchody jsou u spousty dětí velký problém.

Uživatel je online123Soňa
Ukecaná baba ;) 1144 příspěvků 06.09.18 13:37

Jo a možná by bylo fajn něco o uklízení hraček. Jakože děti byly moooc šikovné a uklízely hračky a paní učitelka měla radost- a pak že to to dítě zkusilo i doma, uklidit si pokojíček, jako to dělaly děti ve školce, a maminka měla taky obrovskou radost :mrgreen:

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1842 příspěvků 06.09.18 13:39
@Mar__tanka1983 píše:
hele zrovna tu běží diskuse o ubližování si ve školce - přesněji, že se může stát, že dítě jde domů s brekem, že mu ve školce ubližují, ale dost možná jde o to, že jen přecitlivěle reaguje na neúmyslné, nevědomé nebo i neexistující „nebezpečí“.
To je třeba zajímavý téma ;)
Je tam třeba příběh o tom, jak holčička plakala, že jí kluci někam zavřeli. A ono z toho nakonec vylezlo, že si hráli všichni společně na lupiče a policajty, holčička si hrát přestala, ale zapomněla to klukům říct ;) A z nedorozumění byl oheň na střeše.

Jee, super, díky. Já koukala po diskuzích pár předchozích dní. Dneska jsem nekoukala. Díky moc.

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1842 příspěvků 06.09.18 13:44

@123Soňa @Fazulina Holky, dají. Ale nerada bych měla průšvih, když to tu zveřejním. Aby mě neblokli. Napíšu SZ.

Jinak moc moc děkuju za tipy. To, že je dítě ve školce jako první je super tip, to mě třeba vůbec nenapadlo, protože to neřešíme.

Uklízení hraček taky fajn. Mám naplánováno půjčování hraček, tak mi to možná půjde nějak skloubit.

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1842 příspěvků 06.09.18 13:46

@FreeLady12 Super nápady, děkuju!

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1842 příspěvků 06.09.18 13:47

@LennyL1 @natyber Super, ten záchod je taky dobrý tip. Děkuju. :)

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1842 příspěvků 06.09.18 13:49
@Mibopu píše:
Napadá mne téma „děti, jejichž mateřský jazyk je jiný než český“ (a česky umí málo) nebo nemoci apod. ve školce (vši…).

Jojo, o těch rozdílných národnostech uvažuju. Ještě se musím zeptat dcer, jak to vnímají. Jestli ty děti mluví vůbec česky nebo ne. Vlastně ani nevím…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >