Pití při těhotenské cukrovce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 10:59
Pití při těhotenské curkovce

Ahoj jsem tu nová mám těhotenskou cukrovku a dodržují dietu jen mě zajímá co pijete…
Vadí mi hodně perlivé pití a slyšela jsem o dobré vodě ale nevím zda v tom je nějaký cukr co pijete vy?
Jinak hodnoty mám kolem 7
A na lačno jak kdy 6,2 atd…

Reakce:
Markéta80
Hvězda diskuse 43332 příspěvků 28.03.19 11:02
@Anonymní píše:
Ahoj jsem tu nová mám těhotenskou cukrovku a dodržují dietu jen mě zajímá co pijete…
Vadí mi hodně perlivé pití a slyšela jsem o dobré vodě ale nevím zda v tom je nějaký cukr co pijete vy?

musíš se kouknout na cukry, v těhotenství bych do sebe necpala umělé cukry to je hnus. Bud čistou vodu, klidně ochutit plátkem citronu nebo pomeranče ;) . nebo čaje, do černého dávám citron a ok a ovocné se dají pít taky dobře ;)

ugluk
Hvězda diskuse 45817 příspěvků 28.03.19 11:04

Neochucenou vodu :nevim: Doma z kohoutku, venku z lahve. Neslazený čaj. Neslazené kafe nebo caro s trochou mléka. Při započítání příslušného množsví sacharidů hodně naředěný džus (deci má 10 g cukru!). Velmi, velmi výjimečně jsem zhřešila nějakým light nápojem, ale ta sladidla v těhotenství nejsou OK.

Popokatepetla
Závislačka 3289 příspěvků 28.03.19 11:53

Já jsem asi z jiné planety… Co piješ normálně, když těhotná nejsi? 8o O čisté vodě (třeba z kohotku) jsi neslyšela? Takže při cukrovce - cokoliv v čem není cukr a sladidla - čistou vodu, neslazené čaje

markyj
Závislačka 4101 příspěvků 28.03.19 12:10

Pila jsem čistou vodu a čaje, ale to i před těhotenstvím. Žádné vody, limonády ani džusy jsem nikdy nekupovala. Když jsem měla chuť tak jsem si třeba vymačkala grep a dolila litrem vody.

Barb0rka
Závislačka 3250 příspěvků 28.03.19 12:20
@Anonymní píše:
Čistou vodu a roibos čaj s citronem. Někdy výjimečně si dám zelený čaj. Můžu se zeptat na tu glykemii nalačno? Máš Metformin nebo Inzulin na noc? Mně s tím u Apolináře vyhrožují, přitom mám ranní glykemii vždy do 5,3 a dlouhodobý cukr (glykovaný hemoglobin) 3,5. Ve zprávě mám napsáno „hraniční saturace“. Přijde mi, že by byli nejradši, kdybych měla hypoglykemický šok :cert:
Barb0rka
Závislačka 3250 příspěvků 28.03.19 12:23

Jinak samozřejmě v Dobré vodě neochucené žádný cukr není a dokonce není ani v Magnesii.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 28.03.19 13:17

Podle mne je napsáno na balené vodě napsáno, zda obsahuje cukr a kohoutková voda také s cukrem není. Jinak nápoje mohou být ochuceny, ale ne cukrem.

lachtanice86
Echt Kelišová 7640 příspěvků 28.03.19 13:54

Obyč vodu. Kafe ani čaje nepiju. Teda čaje jen když jsem marod.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 28.03.19 15:06
@Popokatepetla píše:
Takže při cukrovce - cokoliv v čem není cukr

Já to dělám také tak.

Fazulina
Závislačka 4346 příspěvků 28.03.19 16:01
@Popokatepetla píše:
Já jsem asi z jiné planety… Co piješ normálně, když těhotná nejsi? 8o O čisté vodě (třeba z kohotku) jsi neslyšela? Takže při cukrovce - cokoliv v čem není cukr a sladidla - čistou vodu, neslazené čaje

Taky mě dotaz překvapil, jako by paní netušila, že existuje voda z kohoutku, a to, že slyšela o dobré vodě:-)).

Jinak já jsem pila a piji též vodu z kohoutku a když jsem měla chuť na sladké pití, udělala jsem si citronádu se stévií…

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 12323 příspěvků 28.03.19 17:25
@Anonymní píše:

pila jsem vodu z kohoutku, neslazené čaje, naučila jsem se nesladit kafe, protože bez něj jsem být nemohla :-) balené vody vůbec nevedeme.
Hodnoty na lačno máš hodně vysoké. měly by být kolem 5…

Váš příspěvek
Reklama