pití přikrmovaných miminek

333
30.5.05 14:59

pití přikrmovaných miminek

Ahoj holky,
jak řešíte aby vám mimčo pilo požadované množství ? malé je 7,5 měsíce, přikrmujeme, a nedávno jsem někde četla že je zvlášť v takových vedrech potřeba zajistit aby miminka vypila 1 l tekutin. a jak na to ? nevím kolik mi toho vypije ráno při kojení, pak dopoledne má přesnídávku, oběd, po obouch si trochu sosne MM, nebo jí zkouším dávat čaj, vodu apod… ne moc s velkým úspěhcem, odpoledne mi tak na 2× vypije 250ml UM, večer kaše. Během dne se jí snažím nabízet čaj, vodu, šťávy, ale moc úspěch to nemá, jak to řešíte vy ?
Mimochodem když to spočítám tak jsem i s kojo tak na nějakých max. 0.5 l.
Dík.
Lenka + Ema

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
30.5.05 15:19

Kojo kojo kojo:) No já to řeším tak, že nabízím kojo často, eventuelně podávám vodu, čaj, nápoj…Buď si cucne, nebo ne…ono je potíž, že to do ní nemůžu nutit, ona se jednoduše nedá. Takže i venku nabízím flašku, jinak kojo…
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
30.5.05 16:43

Zkus si koupit injekční stříkačku a dávej to malé z ní. Já to tak taky dělám, když nechtějí moc pít. Děti to ohromně baví a účel to splní.
Mimochodem: stříkačkou se i moc dobře podávají léky… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
333
30.5.05 17:28

s tím kojením by to bylo super, problém je, že malá mi to začala nějak bojkotovat, pije v podstatě pouze v noci a ráno, jinak je na UM. jo a taky jí furt nabízím pití i z hrníčku, flašky, a většinou to dopadne tak, že jí to doslova nateče do pusy a následně vyteče !
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
30.5.05 19:11

Lenculko, nemůžeš to brát doslova podle tabulek. Každý dítě má jinou potřebu tekutin, stejně jako každý dospělý. I když samozřejmě stojím za tím, že pít se musí dostatečně. Nezapomeň, že dost tekutin dostane dítě i ve stravě. Pokud bys měla pocit, že je to málo, dej víc tekutá jídla a dej dítěti pít tou injekcí. Naší holce sice tohle moc zábavné nepřipadalo, naopak většinou u toho řvala, ale zase to byla jediná možnost, jak do ní to pití dostat. (Několik dlouhých měsíců pila okolo 3 deci denně + tekutá jídla! :( )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
30.5.05 22:15

Nastavuj i kase, obedy apod. vodou, abys do ni dostala nenasilne dalsi tekutiny.. Dostava vic tekutin nez pul litru - i v mrkvi a pod. je voda, coz se pocita. Nejevi-li znamky dehydratace, tak se neznepokojuj.
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
31.5.05 08:56

Já jsem zase četla, že mimi i dospělý má pít jen tolik kolik chce. Ostatní zvířata taky vypijí jen tolik kolik chtějí. Tělo si tekutinu vyžádá samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
31.5.05 10:28

Sonko, nejsem si tímhle názorem tak úplně jistá. Určitě jsou dny, kdy je pocit žízně vyšší a kdy nižší. Obecně se ale všude doporučuje pít víc než míň. Děti jsou svéhlavičky a leckdy si vymýšlejí. Větší děti než miminka zase často kvůli hře zapomínají pít a pak naráz do sebe nalejou tekutinu, což taky není dobře. Proto se jim má pořád připomínat, aby se napily. Taky stávkují - co jim chutná a nechutná - vidím to na našem klukovi. Jeden nápoj mi odmítne a druhý vypije do dna a ještě chce přidat. Kdybych to jeho odmítnutí vzala jako že nemá žízeň, proto ho nebudu nutit = nenabídnu mu jiné pití (i když mě s tím štve :evil: ), měl by žízeň a mohl by být dehydrovaný. Podle mě je lepší trochu nutit než riskovat zdravotní problémy.......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
31.5.05 12:27

Ahoj, jednou jsem dostala od pani doktorky brozurku „Ja a muj jidelnicek od ukonceneho 4. mesice“ od Hami. Moc se mi libila, byly tam ruzne informace o psychomotorickem vyvoji detatka, denni jidelnicek, o tom jake mleko ma pit v tomto obdobi, kdy a jak zacit s prechodem na pevnou stravu a hlavne kucharka o tom jak pripravovat pokrmy kdyz nechcete kupovat to drahe z obchodu.. Nejvic co mne zaujalo ze mohu ziskat zdarma vzorek polevky kterou si vyberu, vzorek cajicku a taky dalsi brozurku od ukonceneho 6. mesice, kde je take mimo jine i o pitnem rezimu ditete, doporucene a nevhodne potraviny, o samostatnosti pri jidle apod. Staci jenom se kouknout na stranky www.mojedite.cz a kliknout dole na HAMI, pak uz jenom si vybrat a vypsat osobni udaje… Vrele doporucuji!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
741
31.5.05 20:06

Myslím si, že příroda je chytřejší než všichni doktoři dohromady a když dítě bude potřebovat tekutiny, bude mít zkrátka žízeň. Já sama litr tekutin denně nevypiju, nemám takovou potřebu a nemám pocit, že by bylo něco špatně. Takže určitě tekutiny dávat, ale nenutit za každou cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
1.6.05 09:02

Souhlasím s Pimpou, že ti naši miláčkové si „neřeknou“, že mají žízeň, když dostanou něco, co jim k pití nechutná, tak to prostě nepijí. Posléze třeba zbaští víc jídla či ovoce - ne nadarmo se říká - hlad je převlečená žízeň.
Za našeho mládí, kdy se pilo jen v určité pevně dané doby (viz škola - až u oběda), tak se naše těla odnaučila vnímat signál žízně a tento signál zastupuje signál hladu. Nerada bych malou naučila také ignorovat pocit žízně a řešit to přejídáním, když přijde jídlo.. Takže jí pití nabízím často. Když je to něco, co vyloženě nelemtá, o to častěji dostane nabídnuto. Když má pití, co vyloženě lemtá, tak jí to „urvu“ po určitých ml, aby si nedělala v břiše rybník..
Takto do ní dostanu denně tak 250-400ml (podle druhu pití a horka) + 500ml mlíčka.
E. a Eliška 10m
P.S.: Nepijeme čajíky - ani sáčkové, ani granulované, ani kupované šťávy - pijem odvar z ovoce, které dělám k svačině - povařím v kojenecké vodě, poté ještě vodou nastavíme.. čistou vodu nepije ani náhodou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
1.6.05 09:05

Ahojky Efinko, můžeš mi dát přesný recept? :wink:
Zkusim to. :)
Díky Sonka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
1.6.05 10:38

Tak naše děti si čistou vodu nedají ani náhodou, což mě mrzí. Ovšem: večer po čištění zubů už kluk (3r.) pochopil, že pokud se chce napít, dostane jenom vodu. A dneska v noci se probudil, přišel ke mně a řekl si - O VODU!!! Dostal tedy vodu a pil jak houba. NAJEDNOU TO ŠLO, měl asi velkou žízeň. V noci u nás bylo v pokoji horko, holka se pak taky probudila a pila.

Čekat až na VELIKOU žízeň se nemá, pít se má pravidelně po menších dávkách.

Takže můj názor, za kterým si stojím, je dětem pití usměrňovat a pomáhat jim s ním, aby se od malička pít učily.

Bibino, ten necelý litr, který denně vypiješ, je docela málo. Kecat ti do toho nebudu, ale zkus se trochu snažit, může se to projevit později. I když mám kamarádku, která taky tolik „vypije“.

Recept na ovocný čaj - třeba jablečný:
Jablko, pokud možno chemicky neošetřené
Voda
Jablíčko nakrájíme na kostičky do vody a krátce povaříme.

Čaj můžeme osladit, ale moc dobrý a osvěžující je i neslazený.
Vhodné pro děti od 4 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama