Pití z lahvičky, vůbec nám to nejde....

125
19.6.15 13:08

Pití z lahvičky, vůbec nám to nejde....

Prosím o jakoukoliv radu, už nevím jak dál… Mám dvojčátka, byla narozena předčasně s nízkou porodní váhou, holčička 1400g a kluk 1900g, máme měsíc. Bohužel nekojím jenom něco málo odstříkávám, takže jsme na Nutrilonu pro nedonošence. Ze začátku pili pěkně teď asi poslední týden máme problém dopít dávku… V polovině nebo někdy i hned ze začátku se buď zakuckají, nebo začnou chroptět, jakoby nestíhali pít nebo naopak moc hltali. Tak zkouším odkrknutí, což nám jak na potvoru taky skoro nejde a potom už mi pít nechtějí vůbec :,( Když to do nich nějakým způsobem naliju, tak i po odkrknutí (Tomášek si někdy krkne i 2×-3× za sebou) když je dám do postýlky dělají zvuky jakoby chtěli krknout ještě. Pískají, chrochtají, vydávají zvuk jak delfín, nevím jak jinak to popsat… Tomášek mi z toho začal i ublinkávat :? Mám 3 typy lahviček, už nevím jak jim pomoct!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2643
19.6.15 13:18

@Tweeti
to vypadá na velkou dírku, že to teče moc.. musí hemtat, zakuckají se, polykají vzduch a od toho krkají, blinkají, a jsou „dřív sytí“.. neměnila jsi v poslední době dávku UM na větší? Nebo není dírka „vyplandaná“ třeba od mytí..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
19.6.15 13:20

Dneska jsem si koupila lahvičky od Aventu pro novorozence, s tou nejmenší dírkou co je… Tomášek má necelé tři kila a dávám mu teď 90ml… Kačce 70ml, je menší, asi 2400g. A žádná změna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2643
19.6.15 13:23

@Tweeti
a předtím jak pili dobře, to měli třeba 30 nebo 60tku?

a s tou Aventkou to dělají taky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
19.6.15 13:27

Jo dělají :-( Navyšovala jsem to postupně, Tomášek mi tu devadesátku několikrát vypil a v poho… Teď mi po krmení pláče jak by ho bolelo bříško a blinká

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2643
19.6.15 13:44

@Tweeti

a to odkrkávání, dáváš si je na rameno? ono většinou stačí jen podržet v náručí tak aby měli hlavu výš tak na 45stupňů.. nebo jak vám to „nejde“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
19.6.15 13:55

Zkouším všechno možné, na rameni, na tygříka, jak říkáš, se zvýšenou hlavičkou… Ono někdy nic a někdy si fakt Tomík odříhne i 2× po sobě krásě ale i potom dělá ty zvuky jakoby mu to pořád nestačilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2643
19.6.15 14:13

@Tweeti
tak to leda ještě teda zkusit odkrkávat na rameni, tak aby měl bříško na tvém prsu.. nevím, mám strach ti radit když jde o takhle maličké děti.. to blinkání bývá u dětí s běžnou váhou normální, jakkoliv se s nimi manipuluje, nemají hltanovou příklopku (nebo jak se to jmenuje) a můžou být blinkací až do roka, protože mezi pusinkou a bříškem je prostě otevřená trubka.. bála bych se spíš kdyby místo normálního ublinknutí to ze něj prýštělo..

jinak držím palce ať se to zlepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
19.6.15 15:01

To se nám stalo zatím jenom jednou, to byl gejzír, ale jinak ne, prostě jak leží, tak si ublinkuje… Ale kdyby jednou, tak to neřeším, někdy i víckrát. Ale uvidím, možná mu budu dávat po menších dávkách a za kratší dobu… Uvidíme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.6.15 23:11

Z lahvicky calma system od medely jim to nepotece a budou muset poradne sat, doporucuji. Mam i Avent a opravdu hodne tece

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama