Může být příčinou pitný režim. Kolik toho v zimě vypijete?

29.12.18 14:26

Pitný režim může být příčinou

Zdravím Vás. Měla bych otázku. Včera jsem byla na gyndě. A bylo mi řečena suchá poševní sliznice. Nedostalo se mi odpovědi, proto se ptám tady. Může to souviset i se špatným pitným režimem? Celoživotně ho mám mizerný. Ráda bych to změnila. Ale nedaří se mi to. Z čehož pramení i moje druhá otázka. Jak to děláte, že pijete dostatečně? A kolik toho v zimě vypijete? Já jsem ráda, že dám 0,5 - 0,7l denně, když se hodně snažím. Děkuji za případné rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

5639
29.12.18 14:29

@Slavka28
Mam take strasny pitny rezim.A nedari se mi ho nejak srovnat.Resoektive doma jsem si navykla,ze si kazde rano udelam velkou konvici caje a cely den z ni popijim,kdyz jdu okolo.To se mi osvedcilo nejvice.
Ale,jak jsem v praci a cely den pobiham,tak des bes :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
29.12.18 14:33

Mám taky mizerný. Ale já hlavně nechci pít, když vím, že vyrazím z domu. Řešit, kde si odskočit. Docela by mě zajímalo, jak to řeší ostatní. Takže se tady háčkuju :P .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
29.12.18 14:35

@Hamouzka
:lol: To resim take…Jelikoz si dam jednu sklenku a do pul hodiny se mi chce desne curat.A je jedno kolikrat jsem si odskocila pred odchodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11940
29.12.18 14:36

Ne - spíš to souvisí s hormánálními hladinami.

Ohledně pití - nařiď si na mobil alarm po 2 hodinách (přes den) a pokaždé když ti zazvoní, vypij 2 dcl (to je malá sklenice) něčeho bez kofeinu a alkoholu. Od 7 do 21 ti to dá oko jeden a půl litru a to je tak akorát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
29.12.18 14:36

@sara1000 přesně!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6772
29.12.18 14:41

tak suchost sliznice může mít různé příčiny. Mění se to i v závislosti s cyklem a pak samozřejmě věkem. Při sexu je dobré používat lubrikant, aby nedošlo k poranění. Ale ten pitný režim může určitě souviset. Já piji celkem dost, ale taky někdy zapomínám. Ráno vařím vždy konvici čaje a piji z velkého hrnku, tím toho vypiji ráno více a už jsem si zvykla, že dva velké hrnky zvládnu. Přes den piji vodu nebo čaj (vše neslazené). Dobré je používat i na tu vodu co největší sklenici, půllitr nebo láhev. To fakt funguje, že toho člověk vypije víc než z malé skleničky. Jinak si to množství tekutin hlídám, abych vypila ty 2-3 litry. Viděla jsem i různé aplikace do telefonu co tě upozorní pít, to může být taky super řešení a pak už si člověk zvykne. V práci jsem si chystala to stejné co doma- velkou sklenici vody a velký hrnek čaje a stal se z toho zvyk :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6772
29.12.18 14:44

S tím čuráním, vybírám si místa kde je záchod :D když tak to jistí keř :D a když tím , že tam záchod nebude tak piji míň a pak to doženu. Teď v těhotenství je to s tím čůráním fakt šílené a to mám potřebu pít i vyšší. Jinak cvičit pánevní dno, aby člověk tu moč udržel :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1203
29.12.18 15:19

Tak s tou gynekologickou částí otázky neporadím, tam se mohu jen domnívat… co se pitného režimu týká, nemám problém. V minulosti jsem měla zánět ledvin a tím pádem i doporučené množství tekutin… také jsem nevěděla jak na to a za mě nejlepší je, aby člověk to, co má vypít viděl… uvařit si konvičku čaje, dát si ji tam, kde se pohybuješ, nalít vodu do karafy, lahvičky, brát s sebou a uvidíš, že to půjde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2153
29.12.18 15:31

Já piju hodně, tak kolem 3 litrů. Na urologii mi řekli, že bych měla pít méně, ale já mám pořád strašnou žízeň (cukrovku nemám). S tím souvisí i to, že se mi pořád chce na wc, ale nevím, jestli je normální, že při vypitých 3 litrech denně chodím 15-krát na wc. Resp. každou hodinu. Máte s tím někdo zkušenost? Beru i léky na hyperaktivní močák, ale nepomáhá to. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7546
29.12.18 15:45
@Lollitka píše:
Já piju hodně, tak kolem 3 litrů. Na urologii mi řekli, že bych měla pít méně, ale já mám pořád strašnou žízeň (cukrovku nemám). S tím souvisí i to, že se mi pořád chce na wc, ale nevím, jestli je normální, že při vypitých 3 litrech denně chodím 15-krát na wc. Resp. každou hodinu. Máte s tím někdo zkušenost? Beru i léky na hyperaktivní močák, ale nepomáhá to. Díky.

Jak ti zjistili hyperaktivní močák?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2153
29.12.18 15:56

No podle toho, že tak často chodím už 3 roky. Ale správně by se to mělo stanovit asi podle urodynamiky. Na té jsem byla kdysi dávno, tak chci Dr. poprosit, jestli bych nemohla jít znovu. Také se vyplňuje tzv. mikční karta. A mělo by se provést asi pro jistotu sono a cystoskopie k vyloučení jiných příčin (na obojím jsem byla).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7546
29.12.18 16:02
@Lollitka píše:
No podle toho, že tak často chodím už 3 roky. Ale správně by se to mělo stanovit asi podle urodynamiky. Na té jsem byla kdysi dávno, tak chci Dr. poprosit, jestli bych nemohla jít znovu. Také se vyplňuje tzv. mikční karta. A mělo by se provést asi pro jistotu sono a cystoskopie k vyloučení jiných příčin (na obojím jsem byla).

No právě, urodynamikou…Já na ní byla, a hyper nemám, jelikož mi močák naplnili přes 450ml a nijak závratně se mi nawc nechtělo. Ale jinak mě nutí i blbých 200ml. To že člověk chodí často, neznamená hyper močák.. Jsem ráda, že léky neberu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
424
29.12.18 16:07
@Lollitka píše:
Já piju hodně, tak kolem 3 litrů. Na urologii mi řekli, že bych měla pít méně, ale já mám pořád strašnou žízeň (cukrovku nemám). S tím souvisí i to, že se mi pořád chce na wc, ale nevím, jestli je normální, že při vypitých 3 litrech denně chodím 15-krát na wc. Resp. každou hodinu. Máte s tím někdo zkušenost? Beru i léky na hyperaktivní močák, ale nepomáhá to. Díky.

Jsem na tom úplně stejně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2153
29.12.18 16:07

@pannda Právě, já vím, asi proto mi ty léky vůbec nepomáhají. Chci právě poprosit Dr., jestli by mi urodynamiku neudělal znovu, protože já mám ještě jiné urologické problémy a ráda bych věděla přesně, na čem jsem. A jak často chodíš? Mě to dost obtěžuje, protože fakt chodím každou hodinu, někdy i každou půlhodinu. Jinak mi přijde, že se mi i hrozně rychle tvoří moč, ale nevím, jestli se to dá nějak vyšetřit. Nemyslím si, že by to bylo psychické, protože opravdu na wc pokaždé šíleně musím, mám křeče v močáku a vyčůrám toho hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama