Reklama

Pitný režim u kojeného 10ti měsíčního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Popelka12
Kecalka 476 příspěvků 12.03.18 11:48
Pitný režim u kojeného 10ti měsíčního dítěte

Maminky, poraďte prosím.
Syn cca 10 měsíců je kojený 3-4× za den (moc nechce, vždy minutu, dvě podudlá a konec). V noci se budí na kojení min. 3× (ale to je výjimka), většinou 6×. Přes den nechce pít ani vodu, ani čaj - ani z flašky, hrníčku, pítka, přes brčko… Maximálně do něj při jednom jídle dostanu 2 lžičky vody. Příkrm má 5× denně. Myslíte, že jeho pitný režim je v pořádku nebo to nějak řešit? Když se snažím ho kojit vícekrát za den, aby to nedoháněl v noci, nepozoruji žádnou změnu v nočním režimu…
P. S. Pokud má látkové pleny, počůraných jich za den má 5-6. Jednorázových plen spotřebujeme za den cca 4×.
Děkuji za vaše postřehy.

Reklama

Reakce:

Macik.S
Kecalka 287 příspěvků 12.03.18 11:56

Omlouvám se, postřehy žádné nemám, jen mě zaskočilo, že se budí 3× až 6× v noci, opravdu? Když si vezmu, že náš 6ti měsíční se nebudí vůbec, ale on je na um, to je asi něco jiného. Nechci rýpat, fakt ne, neber to zle, jen mě to udivilo, nic vííc. :) :)

Popelka12
Kecalka 476 příspěvků 12.03.18 12:05

@Macik.S V po­hodě. :) 3× je minimum - to je opravdu dobrá noc. Třeba dneska jsem k němu vstávala asi 9× a to fakt nepřeháním. Do půlnoci spí krásně a od půlnoci to začne. A to ho nic netrápí, žádné zoubky, nic. První tři měsíce spal krásně, vzbudil se 2× za noc a pak se o tak nějak zhoršilo. Ale starší dcerka ta na tom byla ještě hůř, takže jsem zvyklá. :mrgreen: Ona už miminka se budila taky 6×. Dokonce teď ve 2,5 letech se (s výjimkou posledního týdne) vzbudí za noc 2-3×. :mrgreen:

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 12.03.18 12:05

Dávejte stříkačkou. Dítě to vypije + budete vědět přesně kolik. Je to ten nejjednodušší způsob ;) dokud se nenaučí pít z něčeho jiného… Já kojím podobně jako vy, už spíše jen v noci, malý se nebudí vůbec, občas jednou. Přes den dávám určitě pít…

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 12.03.18 12:49

Mně se s pitím dcera chytla na džus - pak jsem ho redila víc a víc, až z toho byla voda :D

Popelka12
Kecalka 476 příspěvků 12.03.18 12:58

Děkuji za tipy, určitě vyzkouším. :)

nenivolnynick
Kecalka 494 příspěvků 12.03.18 13:02

V 10m jsme začínali pomalu zavadet vodu… cistou, ni jineho jsem na nej nezkousela.. za chvili si zvykl. Ale teda… cural urcite vic :think:

@Macik.S normalka buzení :)

Macik.S
Kecalka 287 příspěvků 12.03.18 18:41

@nenivolnynick Tak jelikož jsem od svého syna zvyklá, že se nebudí, max. se budil 1× za noc, když jsme se vrátili z nemocnice a měl to rozhozené, tak se divím. :lol: Musí to být teda masakr.
@Popelka12 9×? A to má hlad, nebo? Já.. omlouvám se, že se tak blbě ptám. :oops:

Popelka12
Kecalka 476 příspěvků 12.03.18 19:31

@Macik.S Pokaždé chce kojit - někdy u toho usne, někdy ne a vyžaduje postýlku (jinak je u mě v posteli).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >