Pivo - neopíjí se, ale pije

Anonymní
23.10.19 00:01

Pivo- neopíjí se, ale pije

Ahoj, mám hrozně fajn manžela, je starostlivý, umí vydělat peníze, postarat se o nás. Je skvělý táta. Ve společnosti je oblíbený, ma všeobecný přehled, takže si popovídá s každým…prostě jsem ráda, že ho mám.
Jen se bojím jedné věci, je to velký pivař, pivo miluje. Takže když naše dcera večer usne, vypije 3-4 piva. On takhle odpočívá. Neopíjí se. Do hospody jde 1× za 3 měsíce. Tvrdý alkohol nepije.
Když na tohle téma doma zavedu řeč, skoro vždy se pohádáme. Jenže já si myslím, že by to měl omezit. Co myslíte? Jsem jenom hysterická?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

911
23.10.19 00:12

Nevím mě osobně 2 nebo 3 piva nepřijdou vůbec špatne ono záleží i co to stim člověkem dělá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 00:15

No, je mi to blby, me by to vadilo. Jednou za tyden ne, ale kazdy vecer jo. Uz bych byla alergicka na ten zvuk zatky a to zasyceni, ktere mam jinak rada. No a taky… ehm…ten chlap je po tom pivku citit, ne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1284
23.10.19 00:23

Me by vadilo, ze to vypije na posezeni, a ne treba jedno k veceri, a pak v prubehu vecera teda ty dve, aby se to rychleji odbouravalo, pokud neni opily a ma ok jatra tak bych to tolerovala, muj deda da taky tak 4 kousky, ale prvni s babickou uz k obedu a pak v prubehu dne, ma to tak od mladi a zdravej jak ripa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
23.10.19 00:33

My jsme takhle s manželem pili spolu, pak jsem byla těhotná a teď kojim, takže mám smulu :D Jako já vypila jedno, max dvě pivka, ale třeba přes léto fakt téměř každý večer… Asi jsme alkoholici :nevim: Záleží, proč ti to vadí. Jestli se bojíš o jeho zdraví, tak si myslím, že zbytečně, je to jen pivko… Ale jestli máš jiné důvody, např. že ti vadí že je cítit alkoholem nebo tak, měla bys mu to v klidu vysvětlit, třeba to omezí když ti nebude smět dát pusu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1284
23.10.19 00:38

@Kris-Es jo tak to jsme s mamzelem alkaci asi taky, davame si tak trikrat tydne lahvinku vina, pak jeste kdyz jdem o vikendu na randicko na vecu tak si dam dve tri sklenky, mamzel pak jeste nekdy cider…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
23.10.19 01:08

Já vím, že jsou teď moderní názory typu „neexistuje bezpečné množství alkoholu“, ale kvůli tomuhle bych u chlapa scény nedělala.

Můžeš zkusit občas přijít s nějakým alternativním způsobem večerního odpočinku. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2055
23.10.19 04:28

Kamaradova babicka pije denne jedno pivo na obed. Uz ji bude pres 90 a dela to tak cely zivot. Podle nekterych tu, uz by jiste mela byt davno v lecebne jako nevylecitelny kazdodenni pijak.

Jinak pro zakladelku. Ma to na nem viditelne negativni ucinky? Prestava plnit svoje povinnosti, omezuje ho to, ma zdravotni problemy apod.? Jestli jsou odpovedi same ne, tak jste chystericka a nechte jej bejt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4703
23.10.19 05:38

Mne by to vadilo proto, ze ten chlap je citit, jak uz tu zaznelo. Da ti pusu a prijemny to teda neni, aspon mne ;) manzel doma nepije vubec (max nejaka oslava) to spis ja si dam tak jednou za 14 dni decku vina a uz musi byt, kdyz si da se mnou :mrgreen: v lete teda treba vic a nebo si dame birella na zizen a chut (ja i kvuli kojeni). Asi bych zacala nejak opatrne, tezko soudit, kdyz nevime, jak to s nim resis :nevim: tohle ale musis v sobe resit ty no, ne podle nasich nazoru. Jak vidis, nekomu by to vadilo, nekomu ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14350
23.10.19 06:13
@B4RC3LON4 píše:
Nevím mě osobně 2 nebo 3 piva nepřijdou vůbec špatne ono záleží i co to stim člověkem dělá

jenže ony to nejsou dvě pivka, ale 3-4. Takže pokud pravidelně vypije 3 piva večer v zátahu a řekněme ob den jsou to 4 a potřebuje to mít, tak to množství+pravidelnost+nechuť den vynechat značí nájezd na problém.
Jen teoretiky, pokud popíjí třeba do 22hod a dá 4 piva a ráno v 6 jede autem do práce, to nenadýchá? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14350
23.10.19 06:15
@Anonymní píše:
Ahoj, mám hrozně fajn manžela, je starostlivý, umí vydělat peníze, postarat se o nás. Je skvělý táta. Ve společnosti je oblíbený, ma všeobecný přehled, takže si popovídá s každým…prostě jsem ráda, že ho mám.
Jen se bojím jedné věci, je to velký pivař, pivo miluje. Takže když naše dcera večer usne, vypije 3-4 piva. On takhle odpočívá. Neopíjí se. Do hospody jde 1× za 3 měsíce. Tvrdý alkohol nepije.
Když na tohle téma doma zavedu řeč, skoro vždy se pohádáme. Jenže já si myslím, že by to měl omezit. Co myslíte? Jsem jenom hysterická?

a neřídí ráno auto? bych se bála nejen možného počínajícího alkoholismu jako i toho, jestli ráno neřídí se zbytkáčem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
23.10.19 06:26

3-4 uz mi taky pridou dost a vadilo by mi to…To jsou 2 litry pred spanim, bych pukla do rana ;) Rekni, ze mu roste pupek a ty chces peknyho chlapa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8736
23.10.19 06:45

Zakladatelko, neblbni ;) Píšeš, že je manžel skvělý chlap, tak mu to pivo nech. Objednej víkend v nějakém hotelu s minipivovarem a pivní koupelí, bude tě na rukách nosit. Pokud v jeho rodině nejsou fakt alkoholici, vůbec bych to neřešila. Můj manžel podobně pije co ho znám a to už je skoro 30 let. Má super postavu a je to chytrý a báječný člověk :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.10.19 06:48
@Keyllah píše:
jenže ony to nejsou dvě pivka, ale 3-4. Takže pokud pravidelně vypije 3 piva večer v zátahu a řekněme ob den jsou to 4 a potřebuje to mít, tak to množství+pravidelnost+nechuť den vynechat značí nájezd na problém.
Jen teoretiky, pokud popíjí třeba do 22hod a dá 4 piva a ráno v 6 jede autem do práce, to nenadýchá? :think:

Souhlasím s tebou.
V rodině máme podobný případ, jen to nebylo pivo ale víno. Taky ho rodina pořád omlouvala, že přece pije jen večer a přes den funguje naprosto bez problémů - vzorný otec, v práci rozjetá kariéra, pravidelné povyšování…Roky to tak opravdu fungovalo, no a pak se to zvrhlo do opravdového průseru

• Nahlásit
  • Citovat
23.10.19 06:52

Můj tchán byl vždycky pivař, co ho znám, tak během odpoledne a večera vždycky vypil tak dvě tři piva, dokud chodil do práce, tak se to asi tou fyzickou aktivitou nějak líp vstřebalo (nebo to bylo tím, že byl mladší), ale teď co je v důchodu, už je na něm vidět, že i ta dvě piva denně stačí, aby byl alkoholik :( dopoledne je naprosto v pohodě, odpoledne začíná být nervozní, nepostojí, neposedí, a dokud si neudělá tu svou hladinku, tak je protivný.. zato když si otevře pivo, stačí chvilka, aby naopak působil krapítko připitým dojmem, veselý, družný, všechno ví, všechno zná, navíc si jezdí pro pivo potají a potají vrací flašky, aby nebylo znát, jakou má spotřebu.. není to ten typ alkoholika, co je od rána do večera v lihu, ale prostě bez těch pár piv nevydrží :nevim: tchýně už je úplně alergická na zvuk cinkajících lahví v tašce, na otvírání zátky, pivo už nemůže ani vidět :roll: je to docela smutný, blbých pár piv denně… samozřejmě u každého to nemusí dopadnout stejně, držím palce, ať je to u tvého muže lepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama