Pláč, hysterie před usínáním a jiné starosti

Anonymní
29.3.21 10:23

Pláč, hysterie před usínáním a jiné starosti

Ahoj holky,

Jdu si k Vám pro radu. Ptám se maminek zkušených. Máme 3 měsíčního syna, úžasný kluk, moc milován. Od narození nás ale trápí pár věcí a já už nevím kudy kam. Malý před usnutím neuvěřitelně pláče a kroutí se. Toto se dělo hlavně před večerním usínáním, teď se situace lehce změnila a děje se to před každým spánkem přes den ale večer, jak jsme začali s rutinou, při poslední písničce už je tuhý a bez kroucení a pláče. U denního spánku je to ale s hysterickým pláčem, řvaním a hodinovým dindanim. Zažila to z Vás některá? Co Vám prosím pomohlo?

Dále..začal si šíleně cucat ručičky a hlavně palec..když mu ho vytáhnu, dám dudlík tak chvíli má v puse ten ale jen na chvíli, pak ho vyplivne a strčí si pesticku..

Co se spánku týče, asi jako každá matka která má malé dítě je spánkove vyřízena (cest výjimkám samozřejmě)..ale trpím navíc silnou autoimunitní nemocí která mě obírá o veškeré síly jak fyzické tak psychické a navíc je v relapsu. Tatínek žije samozřejmě s námi, nicméně pořád pracuje..psycholožce chodím, ta říká, že jsem těžce frustrovaná.

Holky, poraďte co dělat? Jak na ten pláč? Co ten palec? Na zuby je přeci ještě brzy ne?

Děkuji za odpověď a přeji vám krásný den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1153
29.3.21 10:37

Ahoj, vlastně ani moc rad nemám, u nás to bylo a je stejné. Přes den zhruba do toho 5 měsíce hrůza usínání, jak přes den tak v noci. Teď je to přes den lepší, ale večer si taky musí poplakat. Na ruce být ani nechce, to se kroutí, jak housenka. Dceři je teď 10 měsíců.
S těma zoubkama bych tomu věřila. Začínají se jí klubat dásněmi a chvilku to trvá, než vylezou. Hodně používat kousatko, a pořiď mast na dásničky :) jinak jsem zvědavá co na to usínání napíšou jiné holky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10565
29.3.21 10:43

Kojis?
Dat do postele si ho nemuzes? To se vyspis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 10:52

Já mám taky autoimunitní nemoc a k tomu ještě další zdravotní problém a navíc dvojčata.
Když jsem to konzultovala s lékařem(mým), tak mi řekl, že pokud bych něco takového tolerovala, může mě to ohrozit na životě.
V posteli mi dítě spát nemůže, budila bych se. Takže jsme prostě trvali na tom, že uspávání dlouho trvat nebude, i za cenu toho, že to ze začátku bylo o tom, že děti chvíli brečely. Podotýkám, že ne hodinu vyřvávaly. Po chvíli jsme se vždy vrátili a opakovali rituál uložení.
Aonym kvůli zdravotnímu stavu.

• Citovat
  • Nahlásit
2016
29.3.21 10:55

Moc tě nepitěším, ale my jsme před den museli taky hodinu uspávat aby si pak schrupla aspoň 20 minut. Rada na to není. Většinou z toho musí vyrůst :nevim: Jakmile začala spávat jednou denně a usínat sama, tak to přestalo. Ale do té doby to byl očistec… A s pěstičkama nic neuděláš. To děti prostě dělají, objevil je a tak je zkoumá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
29.3.21 11:08

Doporučuji si jít večer lehnout okamžitě, jak usne dítě.
A i když otec pracuje, tak ti může dát čas na vyspání alespoň 1× za týden na 3 hodiny - mezi kojením. Já to dělám tak, že nakojím, předám dítě na odříhnutí a jdu rovnou do postele. Manžel ví, co Malá dělá, když má hlad a dokud „neloví“ prso, tak se ji pokouší zabavit a uklidnit jinak. Dalo mu to spoustu sebevědomí, že se o dítě zvládne v klidu postarat sám.
Frustrace vyplývá z toho, že i když máš manžela, tak jsi na to vlastně 24/7 sama. A i když občas hlídá, tak jsi určitě stále okolo a dáváš rady, podáváš různé nezbytnosti a chystáš cokoliv… Opravdu uteč pryč. Vydrží ti dítě po nakojení 2 hodiny bez prsa? Ta předej nakojené dítě a běž si třeba nakoupit do nejbližšího krámu. Pokud se bojíš, tak nejdřív vyzkoušej to spaní, budeš na dosah, ale manžel tě snad nebude chtít budit kvůli každé blbosti.
Hodně štěstí…
P. S.: A neříkej, že hodně pracuje - i kdyby pracoval 12 hodin denně, tak je to stále jen 12 hodin, ty to máš 24!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
29.3.21 11:11

A co uspávat v kočárku? Pokud by mi dítě neusnulo hodinu, dala bych ho spát později. Vždycky jsem se snažila jednat ekonomicky ve svůj prospěch tzn.„stojí mi dvacetiminutový spánek za hodinové peklo?“ Ale jako znám to.. Časem jsem se naučila nedělat nic bez dítěte. Pokud spalo, relaxovala jsem. Byla jsem na to sama a jinak bych snad nepřežila :-) Dítě bylo těžký nespavec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
29.3.21 11:28

Uspávám taky 3měsíční, ale zásadně až poté, co si začne minut oči a zívat. Od malá taky křičela před spaním, občas ještě i teď, ale mně se zdá, že se to lepší. Beru to jako kombinaci povahy a okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.3.21 11:39

Spaní

Třinácti léta dcera pořád nemůže spát, jde spát v 21:30 - 22:00 a po hodině ke mně skoro každy den přijde že nemůže usnout a skoro brečí protože se jí hrozně chce spát! Nevím co se děje a co s tím
Zoufalé prosím o radu.

Máme kamery tak vím že není na mobilů nebo tak něco. Prostě se snaží usnout. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
29.3.21 12:07
@Unavená Maminka píše:
Třinácti léta dcera pořád nemůže spát, jde spát v 21:30 - 22:00 a po hodině ke mně skoro každy den přijde že nemůže usnout a skoro brečí protože se jí hrozně chce spát! Nevím co se děje a co s tím
Zoufalé prosím o radu.Máme kamery tak vím že není na mobilů nebo tak něco. Prostě se snaží usnout. :,(

Tohle už bych asi řešila s doktorem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 14:04
@Lucie_Sx píše:
Kojis?
Dat do postele si ho nemuzes? To se vyspis.

Bohužel nekojim skrz léky které beru. Zkusím postel, je mi nesmírně líto, že jako matka selhávám..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 14:06
@Anonymní píše:
Já mám taky autoimunitní nemoc a k tomu ještě další zdravotní problém a navíc dvojčata.
Když jsem to konzultovala s lékařem(mým), tak mi řekl, že pokud bych něco takového tolerovala, může mě to ohrozit na životě.
V posteli mi dítě spát nemůže, budila bych se. Takže jsme prostě trvali na tom, že uspávání dlouho trvat nebude, i za cenu toho, že to ze začátku bylo o tom, že děti chvíli brečely. Podotýkám, že ne hodinu vyřvávaly. Po chvíli jsme se vždy vrátili a opakovali rituál uložení.
Aonym kvůli zdravotnímu stavu.

Taky anonym kvůli stavu. Doktor mi říká, že se mám šetřit, že takhle se odpálím ale to se mi to řekne, když má už dospělé děti. Nevím co to řvaní přes den, usne jedině v kočárku nebo autě, ale trajdat někde o půl šesté ráno s kočárem se mi fakt nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anička_Veselá
29.3.21 14:07

Některé matky to dělají tak: když miminko usne tak mám čas pro sebe 8)
Což je fakt špatný, doporučují se vyspat dokud dítě spí potom už vám nedá pokoj 🙈

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 14:09
@PeBa12 píše:
Moc tě nepitěším, ale my jsme před den museli taky hodinu uspávat aby si pak schrupla aspoň 20 minut. Rada na to není. Většinou z toho musí vyrůst :nevim: Jakmile začala spávat jednou denně a usínat sama, tak to přestalo. Ale do té doby to byl očistec… A s pěstičkama nic neuděláš. To děti prostě dělají, objevil je a tak je zkoumá ;)

Myslela jsem si to :) on si rád zuzle ruce a snažím se tomu lehce zabránit ale ne vždy to jde. Vím, že mají poznávat sebe ale cucání palečku mi už přijde dost.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 14:13
@Myška321 píše:
Doporučuji si jít večer lehnout okamžitě, jak usne dítě.
A i když otec pracuje, tak ti může dát čas na vyspání alespoň 1× za týden na 3 hodiny - mezi kojením. Já to dělám tak, že nakojím, předám dítě na odříhnutí a jdu rovnou do postele. Manžel ví, co Malá dělá, když má hlad a dokud „neloví“ prso, tak se ji pokouší zabavit a uklidnit jinak. Dalo mu to spoustu sebevědomí, že se o dítě zvládne v klidu postarat sám.
Frustrace vyplývá z toho, že i když máš manžela, tak jsi na to vlastně 24/7 sama. A i když občas hlídá, tak jsi určitě stále okolo a dáváš rady, podáváš různé nezbytnosti a chystáš cokoliv… Opravdu uteč pryč. Vydrží ti dítě po nakojení 2 hodiny bez prsa? Ta předej nakojené dítě a běž si třeba nakoupit do nejbližšího krámu. Pokud se bojíš, tak nejdřív vyzkoušej to spaní, budeš na dosah, ale manžel tě snad nebude chtít budit kvůli každé blbosti.
Hodně štěstí…
P. S.: A neříkej, že hodně pracuje - i kdyby pracoval 12 hodin denně, tak je to stále jen 12 hodin, ty to máš 24!!!

Děkuji moc, vidím to stejně ale už několikrát mi bylo, ehm, vyčteno, že on pracuje a že je také unaven. Říkala jsem mu naprosto to samé „já jedu non stop 24hodin, nemůžu si dovolit 8 hodinový spánek jak ty“. Ale musím v sobě najít sílu a neskákat kolem všech jak ratlík, je stejně rodič jako já. Bohužel si pořád o sobě myslím, že jsem zhýčkaná a sobec když mu vrazím dítě do ruky :( ach to sebevědomí..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat