Pláč po probuzení u 1,5 roku starého dítěte

1687
11.5.09 21:21

Pláč po probuzení u 1,5 roku starého dítěte

Ahoj holky,

prosím o radu s naším malým (1,5 roku). Máme problém s jeho probouzením - vždy se budí s pláčem, který trvá někdy pár minut, občas trval třeba i hodinu. Malý zatím stále spí 2× denně (dobrovolně :wink: ) a pláč je z nočního i denního spaní. Je to tak, co si pamatuji. Vzpomínám si, že když mu bylo cca 13-14 měsíců, tak se občas probudil bez pláče a já se radovala, že už to začíná být dobré - ale zase se to brzy vrátilo k pláči a trvá to do dnes.

Zatím jsem to nijak neřešila, ale teď máme druhé mimčo, tak je pro mne/nás náročné ho po každém spánku utěšovat. A taky si myslím, že ani pro něj to není příjemné.

Někdy pomůže, když jdu pro něj do postýlky s nějakou hračkou (třeba maňáskem, který na něj jako vykukuje ze dveří a povídá si s ním) - to občas zabere, že přestane plakat a třeba se začne i smát. Ale pomůže to málokdy.

Tak se chci zeptat, zda máte některá podobnou zkušenost s tak velkým dítkem (u miminek to beru jako samozřejmé, že se budí a pláčí) a zda máte nějakou radu, jak se tohoto zbavit.

Díky předem za rady.

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2318
11.5.09 21:32

Ahoj,

máme to tak se starším synem (4,5 roku) po odpoledním spaní. Řve a řve a nemůže přestat, pak přestane a znovu začne, neví proč, nedá se to nijak regulovat (chování, tv, čtení, čokoláda, snaha odvézt pozornost…). Prý za to může nepropojenost levé a pravé hemisféry po probuzení. Nedáváme ho už po o spát, takže obvykle usne jednou za čas v autě a pak hodinu trpíme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30293
11.5.09 21:41

LASI---ahoj :wink: :wink: :wink: :lol:

Ad zakladatelka---MYSLIM,ZE BY TI MOHLA POMOCI NEJAKA SCHOPNA HOMEOPATKA…CHEMICKE LEKY NA TOHLE NEJSOU A URCITE TE TO VELICE VYCERPAVA----A POTOMKA TAKY :oops: :oops: :oops: :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
11.5.09 23:32

Náš dvouletý to má od narození v cyklech - několikatýdenních. I po ráno i po obědovém spaní. Tak dík lasičko za objasnění příčiny. Ale kdy se to asi tak vymizí? I mě to už docela dost unavuje a když mi kamarádka vypráví, jak je to krásné, když ji její dítě budí s úsměvem na tváři, tak tiše závidím.

Tak si taky ráda přečtu, jestli někdo něco poradí. A propos homeopatie, máš konkrétně s tímto nějaké zkušenosti FARSKA? Dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
12.5.09 08:38

Aghata: kdy to vymizí nevím, ale i já jsem po odpoledním spaní (když někdy usnu) strašně otrávená a několik hodin mám vyloženě naštvanou náladu… Teď to začal dělat i mladší… ale naštěstí jen, když ho musím vzbudit (např. když usne v autě cestou z města a je už pozdě na spaní).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama