Pláč před spaním aneb neumí sama usnout,poraďte...

272
15.9.06 19:05

Pláč před spaním aneb neumí sama usnout,poraďte...

Ahojky všem prosím někoho kdo má podobnou zkušenost jako já o radu co s tím.Aničce je 5 týdnů,večerní křík před spaním už neřeším,dočetla jsem se že některá miminka to mají a potřebují všechny podněty za celý den dostat ze sebe ven.Přes den docela hodně spíme,ale opět je tady křik a pláč.Asi neumí sama usínat,zabírá vození v košíku po bytě.A tak vozíme do usnutí,asi tak 10-15 min.Ale nevím jestli je to dobře,takhle se nenaučí sama usínat.Prosím poraďte jak na to,nebo se to časem změní???Děkuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15.9.06 19:54

Ahoj ZUZICKU,
já si myslím, že tento způsob uspávání u tak malého mimi je úplně normální. Dělali jsme to tak taky. A večerní záchvaty pláče známe taky moc dobře. Začali jsme Jiříka uspávat v postýlce až teď a to mu je skoro 5měsíců a myslím si, že je to tak akorát, protože v tomto věku se mu konečně ustálil nějaký spací rytmus.
Takže buď v pohodě, určitě se to u vás taky změní a uspávání bude OK :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1124
15.9.06 20:06

Zuzi, já myslím, že Andulka je ještě moc a moc malilinká na takové usínání, naopak ty první tři měsíce bych jí co nejvíce dopřála vaší náruč a chovala a chovala a chovala, vozila atd. Určitě tím nic nezkazíš !!
Na samostatné usínání bude ještě času dost.
Claudie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
15.9.06 20:12

Ahoj,
my jsme taky uspávali tím, že jsme houpali, vozili v kočárku, skákali na balonu a to dost dlouho, jak začal být Domis těžkej, tak to bylo horší a horší, dost z toho boleli ruce, v noci mi usínal u prsa při kojení. Se samostatným usínáním jsme začali taky nějak po pátém měsíci. Teď usíná tak, že ho musím držet za ruku a rád mě tahá za vlasy, to ho moc uklidňuje :P Ale je to lepší, že už nehoupem. Někdy usne i sám. Takže nelituju, že jsem houpala.
Ale Anička je ještě dost malimká, takže neboj a chovej! Když to vyžaduje, tak proč jí to nedopřát? Od toho si myslím máma je, aby byla blízko svému miminku. Ať ví, že jsi tu pro ni a nepláče, to by ji akorát znejistilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
419
15.9.06 20:33

ahojky

Ahojky,
já myslím, že holčička je ještě mooooc maličkatá na samostatné usínání. Na světě je chviličku a potřebuju cítit jistotu, bezpečí, slyšet mámino srdíčko, mámino teplíčko. Já mám pětiměsíčního chlapečka, večer už se skoro sám naučil usnout sám, přes den je zavrtaný u mě a odcházím, až když usne. Nemyslím, že je to rozmazlování, nebo že by se později nenaučila sama usínat. Naopak si myslím, že když jako takhle maličká jí dopřejte co nejvíce blízkost svou nebo tatínka, později bude mít větší pocit jistoty a nebude se třeba bát usínat sama.....

Dasulika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
15.9.06 20:38

Jéje já myslela, že se tu dočtu jak uspat roční dítě. Takovýho mrňouska jsem do třech měsíců uspávala u televize a do ložnice jsme šli až všichni najednou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
15.9.06 21:50

Chci Tě jen ujistit, že v tom nejsi sama. Nám je měsíc a vypadá to u nás obdobně. I když poslední týden usíná v postýlce, jen tam chodím každé 3 minuty… pochovat, pohladit, dát dudlíčka:-)

Ohledně uspávání… staršího synka jsme také uspávali v kočárku, kdy jsem houpali apod. a nemohli jsme ho to odnaučit. Ještě v 6. měsících v postýlce řval jako tur, takže uspávání v kolébce či kočárku teď raději zamítám :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4097
15.9.06 23:12

U nas se taky pred spinkanim plakalo, doporucuju nosit, houpat nebo uspavat u prsa. U nas se s vecernim placem usina do dneska (9 mesicu) a dodnes uspavame u prsa. Pres den venku usne v kocarku nebo v aute, ale doma jedine u prsa. Tvoje miminko je jeste hodne malicke, zatim potrebuje citit maminku u sebe, nic se neboj a porad chovej, urcite tim nic nezkazis.

Bara

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.06 08:28

Ahojda,
nevím zda ti poradím,protože naše Michalka usínala od narození moc hezky a proplakané noci vůbec neznám,ale kolem těch 3-5 týdnů, taky špatně usínala.Neplakala,ale kňučela a vrtěla se,nemohla zabrat.Myslím, že to je právě těma podnětama, jak už víc vnímaj. My jsme to s manžou řešili tak, že jsme jí dali nad postel fén a pustili ho.Někde jsme četli, že jím to navozuje hluk v bříšku a oni se cítěj v bezpečí.Do 15min, byla tuhá a to bez kňourání a pláče!A nebo jsme večer luxovali- má to podobnej zvuk jako fén.U nás to vždy na 100% zabralo.Pak začla usínat sama. Bylo ještě takový období kolem 5 měsíce a to stačilo kojit na míči, kdy jsem na něm trochu hopkala a usla už při kojení.Na míči kojím do teďka a usne při kojení a nebo do 10minut v postýlce.
Ahojda a usínání zdar!Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
16.9.06 11:17

Díky moc za rady.Jinak večer chování,houpání atd. nepomáhá takže nechávám ji vyřvat,ale chodím ji do postýlky kontrolovat a občas dám dudla,pohladím a jdu pryč.Tak tímto způsobem usínáme asi hodinku.Přes den ji dávám právě do koše aby mohla být s námi v obýváku a mohla jí v něm uspat a postýlku zatím má jen na noc.Jinak v noci spinká krásně,začne knikat tak nakrmíme,odříhneme přebalíme a šup do postýlky a za 5 minut spí bez pláče. Tak je zajímavé že v noci usne sama a vcelku hned a přes den ne.Že by už tak malinká začala rozeznávat den a noc,nevím nevím,ale uvidíme.Mějte se čauky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
16.9.06 12:59

Zuzicku, miminka jsou hodně „chytlavý“ :wink: A zvykají si na stejný režim.
My chodíme v týdnu každé ráno před 8hod. se starším synkem do školy a Vojtíšek už je na to tak zvyklý, že dnešní ráno byl děs!!! Už jsem měla chuť vzít kočár a absolvovat ranní procházku!!! Usnul až po kojení ve 12hod.!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
318
17.9.06 08:25

Tak my rozhodne ‚vyrvat‘ nenechavame… Arthurek je jeste moc maly… Kdyz se vzteka, tak ho nekdy nechame treba 4 minuty, ale pak ho vezmeme do naruce a uklidnime… (vetsinou stanovime hranici 5 minut, nebo jeho 5 zachvatu - ale ja to tak dlouho nevydrzim :oops: :lol: ).
Sam neumi usnout, se spankem vylozene bojuje, takze uspavame - pomaha jen chovani (ma problem usnout i v kocarku)… Vetsinou to trva zhruba 15 minut.
V noci po kojeni usina dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
17.9.06 10:18

Nemyslim si, ze vyrvat je spravne riesenie, ale kazdemu podla jeho gusta…

Martinko ma skoro 7 mesiacov, a vecer od narodenia doteraz pri zaspavani place, aj ked ho stale nosim na rukach a hojdam… Proste z toho asi musi vyrast. Na ucenie samostatneho vecerneho zaspavania sa chystam okolo tristvrte roka.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
2518
18.9.06 08:47

Gabiko, myslím, že kolem 4-tého roku je hodně pozdě na učení, aby usínal sám. My to u staršího synka řešili tak, že jsme před usnutím přečetli pohádku, dali pusinku, nechali otevřené dveře a Pitrýsek usnul.
Dnes je mu 6,5roku, ale neumím si představit, že bych ho ve 4letech uspávala :lol: :wink:

Jinak… „nechat vyřvat“, s tím také nesouhlasím. Od toho jsme maminky, abychom byly svým dětem nablízku, kdykoliv se ozvou :wink: A hlavně pokud jsou to malá miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
18.9.06 08:54

MONALISA, pisala som tristvrte roka, to je 3/4 :lol: Ale to len skusime, my spime vsetci v jednej miestnosti, tak to asi nebudem lamat cez koleno, aj koli starsiemu…

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama