Pláč při krmení z lahve - bolest žaludku ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MarketaKul
Povídálka 14 příspěvků 13.06.19 19:46
Pláč při krmení z lahve - bolest žaludku ?

Ahoj holky, snad některá pomůže, protože už nevím co s naším malým. Jsou mu 4 měsíce, začínáme 5., je tedy o 1,5 měsíce narozený dřív. Od mala byl bohužel na lahvi (kvůli zdravotním důvodům) a tak i když jsem se moc snažila, kojení prostě nevyšlo. Kojíme jen v noci, jinak ode mě nechce. Tak odstříkávám a krmím svým mlékem + dokrmuji Nestle Althera (ale to je tak max. jednou za den 150 ml) kvůli jeho alergii na bílkovinu kravského mléka. Posledních pár dní mi začal můj prcek při každém krmení hystericky brečet, vůbec nechápu proč. Prdíkové období máme za sebou, takže vím jistě, že tím to není :nevim: Prostě mu dám lahev do pusy, je vidět že má hlad, ale jen si cucne a mléko mu steče do žaludku, tak hrozný řev. uklidní se třeba až po půl hodině dudlíkem a chováním. Zkusíme to znovu, zase si cucne a zase řev. Dá mi práci do něj dostat za hodinu 80-100 ml, ale při jeho váze by měl pít min. 150…Pak většinou odpadne. Nevíte čím to může být? Zkoušela jsem různé savičky, mazat zoubky Calgelem, ale nic. Napadá mě, jestli to nebude tím že jsme chytili rotaviry - ale už je máme asi měsíc, malému se to projevovalo jen průjmem, jinak nic, jen se toho nemůžeme zbavit. Ale že by to mělo souvislost s tím pitím až teď…Už jsem zoufalá… Doktorka mi řekla, že to může být teplem, že dokud prospívá, tak ať to neřeším…Myslíte, že ho může bolet žaludek? Díky za nápady a zkušenosti…

Reakce:
Renca8
Ukecaná baba ;) 1469 příspěvků 13.06.19 20:40

Muze to byt cokoliv, zkusila bych savicku s vetsim prutokem, treba mu to malo tece.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1469 příspěvků 13.06.19 20:41

No kazdopadne muzes zavolat laktacni poradkyni at se u vas stavi. Cislo sezenes v porodnici kde jsi rodila, staci zavolat do porodnice

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 329 příspěvků 13.06.19 21:08

A 4 měsíce jsou synovi biologicky nebo korygovaně? Nám prdy přestaly po 4. měsíci, ale korygovaně. Taky jsme měli stávkovací období, kdy obkrmení se rozčiloval, po pár dnech to přešlo.

MarketaKul
Povídálka 14 příspěvků 18.06.19 08:51

Zkoušela jsem 6 různých lahviček a nic :( dneska vypil ráno už jen 30 a pak 20 minut usedave plakal než usnul :( myslíš že laktační pomůže i když nekojim? Jinak korigovaneho věku mu jsou 3 měsíce, ale prdi sám i kaka. Měl problém s prdiky první 2 měsíce a pak to přestalo, tak mi přijde právě divné že by se to zase vrátilo a o to horší…

Renca8
Ukecaná baba ;) 1469 příspěvků 20.06.19 00:07

@MarketaKul jo pomuzou i kdyz nekojis. Omrknou doma jak to delas…popises denni rezim a kolik toho kdy vypije a oni ti poradi. Kazdopadne jdi k pediatricce a dej si tam dite na vahu a pediatricka poradi pokud od minule navstevy pribral malo…popr.zmen pediatra pokud nejsi spokojena

jege
Závislačka 2656 příspěvků 20.06.19 00:55

My jsme to měli u nedonošence taky, již nevím kdy přesně to bylo, ale spravilo se to až začal jíst tuhou stravou - kašičky a různé přesnídávky. Pak nám někdo řekl, že asi měl nějak nedovyvinutý jícen, prý je původně nějak spirálovitě zakroucen a postupně se vyrovnává. U nedonošených se nemusí úplně vyrovnat a pak to při krmení bolí. Pevná strava to pak vyrovná a problém zmizí.

Možná je to úplná blbost nebo jsem to jenom nepochopil úplně přesně, ale fakt to bylo několik měsíců peklo a s postupným přechodem na pevnou stravu to hodně rychle zmizelo.

Váš příspěvek
Reklama