Pláče v kočárku, v autosedačce, u tatínka!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucy_Klein
Povídálka 14 příspěvků 14.08.18 19:09
Pláče v kočárku,v autosedačce, u tatínka!

Ahoj všichni,
už jsem lehce zoufalá a proto prosím o pomoc/rady. Nás problém začal cca před 2 mesici.
Mám 4 měsíčního chlapečka, který mi pláče v kočárku - chytá v něm neskutečné zachváty! Nepomáhá ježdění přes hrboly, nepomáhá jaký koliv styl jízdy nic. Ovšem to bych řekla, že je ten nejmenší problém. Smířila jsem se s tím, ze jsme odkázáni na nositko!

Jenze malej mi chytá stejný amok i v autosedacce v autě. Tak šíleně jeci, nelze ho uklidnit. Samozřejmě přestane až ve chvíli, kdy ho vyndam.
Takže proste nikam nemůžeme ????! Je schopny rvat hrozne dlouhou dobu a to já proste nezvladam.

Jeden z posledních a nejhorších problému je to, ze nechce byt ani u vlastního tatínka. Nemůže ho ani pochovat, nejdřív začne fňukat a následuje hystericky záchvat.
Takže je proste pořad semnou, na mne.

Nechápu proč, nevím, co se stalo…
ještě bych chtěla zmínit to, ze manžel jezdí domu pouze večer úterý, středa a poté na víkend.
A také to, ze prave před cca 2 mesici, nám bez dovolení sebrala kočárek na procházku manželovo teta a půl hodiny trajdala bůh ví kde a když se konečně vrátila, oznámila, ze malej celou dobu plakal!! Mohlo to mít vliv na to, ze od te doby nesnáší kočárek?

Omlouvám se za ten román ????????.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

astoret
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 14.08.18 19:37

@Lucy_Klein za prvé, jak vám někdo bez dovolení může vzít kočár s dítětem, to nechápu, bud vám to vadilo a skřípaly jset zubama a nic neřekli nebo nevím..

ale k veci, že půl hodiny řval v kočáru, když s ním jezdila mít vliv určitě nemohlo, naopak pokud ho vyndáš kdykoli zapiští, už ti tam nebude chtít být, protože bude vědět, co na vás platí. Jinak za mě normální, občas to děti mívají, zkuste nosítko-šátek, bude to období, přejde to..a že řve v autosedačce, kvůli tomu nebude jako jezdit autem? tak at řve, pokud mu nic nechybí..
naše měla v tomto období bojkot kočárku i nosítka, šátku, to bylo neco, kam jsme šly, tam řvala, pořád a jsitě uznáš, že sedět doma jsme s ní nemohla, tak prostě řvala, vytáčelo mě to, bylo to stresujíci, ale nedalo se s tím nic dělat, když se někam muselo i nemuselo, prostě jsme s ní chodila na procházky, konejšila, ale nosila ji nebo vzala kočár, příjemný to nebylo, ale přešlo to, prvních několik měsíců řvala pořád, spala ne déle jak hodinu a řvala, pak zas necelou hodinu spánek a řev, permanentně - u nás to byla kolika plus byla hodně dráždivá, ale to nosítko a kočár, to bylo prostě období, kdy ji to tam nbavilo..

a s tatínkem, píšeš,takže je prostě pořád se mnou, jdete mu moc na ruku, přece že řve neznamená, že ho táta nepochová, je zvyklý na tebe, ale je to jeho táta, nech je spolu osamotzě, cestu si najdou, opravdu nebude mít trauma, že ho chová táta, jediiný co bych zkusila, aby manžel nepoužíval vonavku, kolínskou, at se zkusí umýt v dětském mýdle, co používáš na syna, třeba mu vadí nějaká vůne, to může být

vertunka
Závislačka 4644 příspěvků 14.08.18 19:38

Hele prostě jsou děti co v kočárku/auto­sedačce prostě řvou. Naše druhá dcera (půl roku) taky. Jen jí posadim do auta, už řve. Takže to dělám tak, že před cestou ji držim co nejdýl vzhuru a když už jí vyloženě padaj oči, tak vyrážíme. Teď jsem jela za chlapem na služebku, cesta trvala díky kolonám 5 hodim a mimino z toho 2 hodiny řvalo. A to jsem ji měla na sedadle spolujezdce, aby na mě viděla, dělala jsem pauzy na krmení a prostě nic. Řev a řev. :nevim:

Nell2
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 14.08.18 19:39

Jak vám mohla bez dovolení sebrat kočárek? Moje malá ho taky nesnáší. Je vysmátá, ale položím do kočárku a řev, řev, řev, který prostě nepřestane. Ale začalo to ve 3 měsících, když se začala rozkoukavat. Takže jsme po 2 měsících pořídili nosítko. Kočár ještě občas zkusím, ale je to stejné, takže doufám, že až začne sedět tak ho ještě využijeme. A u manžela to neni lepší ani třeba v neděli? Když ho vidí celou sobotu?

astoret
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 14.08.18 19:41

@vertunka ty jo, já už jsme tak odolná, že řvoucí mimino v autosedačce bych brala, co teprve 2 a půl leté vzteklé batole při delší jízdě, že už nechce a snažíse z těch pásu dostat div se neuškrtí, kope, řve a snaží se autosedačku uplně zničit, to je teprve jízda

Denina01
Kecalka 434 příspěvků 14.08.18 19:45

S kočárkem neporadím. Autosedačka by mohla být lepší časem, povolit sledování pohádek, to zabralo kolem roka u neteře, která spustila hyster jen viděla sedačku. Poslední problém je mi hodně známý. Kolem 4 měsíců jsem přestala kojit a později kolem 5-6 měsíce dcerka odmítala tatínka. Úplně se vším. Krmení, chování, uspávání. Radili jsme se i s doktorem, protože to gradovalo víc a víc, bylo to nakonec i tak, že když táta přišel z práce, tak se na mě malá nalepila a odlepila se až kdyz večer usnula. Kňourala když byl doma, hrůza. Šla ke komukoliv jenom ne k tátovi. Pomohla na chvíli společná dovolená, ale po chvilce bylo zpět ve starých kolejích. Zlomilo se to nenásilně samo, časem. Teď je ji rok a čtvrt, občas to zkusí, ale už si od něj vezme jídlo i pití, nechá se přebalit, jen co pořád vázne, tak je vyndávání z vany. Nesmí mě vidět, jinak je řev. Je to o 80% lepší :mrgreen: takže za mě pomohlo nenutit a nechat to plynout i když je to náročné na všechny strany. Klidně napiš SZ kdybys chtěla :)

Denina01
Kecalka 434 příspěvků 14.08.18 19:48

Jo a ten doktor říkal, že je to normální a přirozené, že nemáme nutit a vydržet. A opravdu bylo to lepší když jsme ji nenutili. Taťka číhal na každou světlou chvilku. Chodil s námi uspávat každý večer a když odstrkovala jeho ruku a chytala mou, tak jsme ho třeba společně hladily a rikala jsem dcerce jak je tatínek hodný atd…

pannda
Kelišová 6598 příspěvků 35 inzerátů 14.08.18 19:50

Nejspíš chce být jen u tebe, nesnese oddělení od tebe, ani v kočárku, ani u otce..

vertunka
Závislačka 4644 příspěvků 14.08.18 19:51
@astoret píše:
@vertunka ty jo, já už jsme tak odolná, že řvoucí mimino v autosedačce bych brala, co teprve 2 a půl leté vzteklé batole při delší jízdě, že už nechce a snažíse z těch pásu dostat div se neuškrtí, kope, řve a snaží se autosedačku uplně zničit, to je teprve jízda

Jo to uz jsem taky zazila :,( ale u nas pomihlo cd do auta a zpivame a zpivame, jako mago.ri :mrgreen:

astoret
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 14.08.18 20:03

@Denina01 ono nenutit může být kontraproduktivní, přece jen je to táta, jde o to, že když by se něco stalo, zakladatelka musela do nemicnice nebo prostě musela jen ležet, co by bylo s dítetem, které by bylo fixlé jen na ni? to by pro něj i otce byla léčba šokem :D tak to měla známá, manžel věčně na cestách, dítě ho moc neznalo, babičky nebyly a ona skončila se slepákem v nemocnici, plus měla nějaké komplikace a byla tam asi 3 týdny a o dítě se musel starat otec a prý to byl očistec, neříkám nutit, ale když by vzal malého na chvilku ven sám, nic se mu nestane, musí si asi na sebe zvykat, tak nejdřív chovat vedle mámy a postupně přidávat až do bodu, kdy tatínek bude se synem sám, já jsme v tomhle asi tvrdá, ale asi nejsme takový cíta, že by otec nemohl pochovat dítě, aby nemělo trauma, mně to přijde prostě zcestný no..a tím, že kdykoli bude ho chtt vzít do náruče a začne řvát a matka přiskočí a vezme si ho, to v tom dítěti jen podpoří

Kristyna_ww
Kecalka 285 příspěvků 14.08.18 20:53

Ahoj, neboj, prej to přejde (ale kdy,že :hug: ). U nás to samé, teď bojkotuje kočárek, po delší době i nosítko a do autosedačky ji dávám jen když už je hodně unavená a vím, že po chvíli usne. S tím tatínkem… zkuste nějak nenásilně tatínka zapojovat do vašich běžných činností, ať si spolu hrají, zpívají, básničky.. nic, co by neměl rád.
A k té procházce: tchýně je u nás taky hodně nervózní, že nemůže vozit nebo může jen když je malá už na spaní. Ona by ji chtěla vozit bdělou a ukazovat kamarádkám, což chápu, ale naše dcera prostě v kočárku nevydrží, nebaví ji to, je hodně akční. Takže řve a řve. Nedávno jsem se opět nechala ukecat, ať to s ní ještě zkusí a byly venku dvě hodiny! Já nadšená, že se dítě vyspalo/umoudřilo a ono ne, ona prostě jezdila dvě hodiny s vřeštícím miminem na celé kolo, že si myslela, že si jen vyřvává pozornost a někdy přestane. :roll: Výsledek je takový, že teď chytá hysterák když vidí nejen kočárek, ale i babičku.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2256 příspěvků 14.08.18 21:03

Tyjo, to si vubec neumím predstavit, ze by nase deti nechtěly k tatovi-on je z nas dvou totiz ten klidnejsi a zabavnejsi element :lol: Mala 11 m. po nem natahuje pracky porad, a to ji zdaleka odmala tolik nehlidal jako starsiho,max.vozi v kocaru a obcas pochova doma, prebalovani a krmeni je na mne. Vezme si ji na klin a ona se mu okamzite zacne sapat po notasu, mobilu, tabletu, a kdyz neni nic z toho po ruce, tak ho aspon taha za fousy :mrgreen: A to mi ji taky vzdycky vrznul zpatky, jak zacala pofnukavat. V tom to nebude, to je bud obdobim nebo povahou, nektery deti holt jsou citlivky a mozna jestli z toho byl tatka trochu ze zacatku nervozni, tak to pozná a pamatuje si to, oni vyciti leccos. Ale nechat si takhle „znarodnit“ kocar se rvoucim dítětem a nevedet kde je, to bych byla taky na nervy. Me jednou malem vezli, kdyz sla jezdit tchyne s malým a vesele po navratu prohlasila, ze sice hulákal jak na lesy, hahaha, doslova, byli jsme v lese, tam si mohl vyrvavat jak chtel, ale nakonec usnul…holt generace nasich rodicu jela teorii nechat vyrvat a hlavu si z toho asi moc nedelali, aby nas nahodou nerozmazlili, ze? :mrgreen: Ale zadny trauma z toho malej teda nemel, jeste dlouho byl kocarek jediny zpusob, jak ho uspat…s mladsi uz na vozeni tchyne moc cas nema, mela ji jen jednou, kdyz jsem musela akutne k zubari. To jsou prave ty situace, kdy se hodi, aby bylo decko zvykle i na nekoho jineho. Nase jsou spokojeny i s obema babickama, tata zvladne procházku na 2hod. s obema a psa k tomu od zacatku. A mala mu usnula i v postylce, kdyz jsem nebyla doma. Takze tohle vubec neznam, jediny kde zatim obcas rvala, kdyz uz se ji nechtelo spat a kde je to na delsi ceste o nervy (hlavne moje;-)) je to auto. Ale tatka to odfiltruje a nekdy ji zabavi i bracha. Ja vzadu sedet s nima nemuzu, dela se mi spatne (mne se teda dela i vepredu, ale o neco min :mrgreen: ) A hlavne bych se tam mezi dve detsky sedacky así ani nevesla, no z cesty na dovcu mam trochu obavy…

Příspěvek upraven 15.08.18 v 07:51

belladonna
Závislačka 2609 příspěvků 14.08.18 21:54

@Lucy_Klein náš syn, kdyř byl miminko, tak v kočárku řval podobně. Vydržel v něm jen, když jsem ho šla uspávat s tím, že jsem přejížděla hrboly či jezdila rychle po trávě. Usnul vyspal se a pak tam začal řvát. Vozit kočár jen ode mě, jinak řev. Chovat převážně jen ode mě, jinak až na vyjímky řev. Jízda v autosedačce po pár minutách hrozný řev, kroucení. Takže já jsem s ním v tu dobu raději nejezdila, neměla jsem na to nervy a bylo by to o nehodu. Vždy jsem se nechala vozit tatínkem, já seděla vedle miminka a uklidňovala ho, když to bylo během jízdy nejhorší, tak jsme udělali přestávku.. Toto všechno ale přešlo, po roce už byl vidět pokrok, v roce a půl již jízda v autě bez pláče, kočár do sedu akceptoval, chování od cizích lidí bylo taky lepší, od tatínka pochopitelně taky. Držím palce, ať to co nejdříve přejde. Neuroložka říkala, že je prostě dráždivější.

Denina01
Kecalka 434 příspěvků 14.08.18 22:11

@astoret takhle jsem to úplně nemyslela, odstřihnout tátu. Ale spíš nenásilně zvykat, když měla dobrou náladu a nevypruzovala, tak jsem odešla a tatínek ji vyloženě nechoval, ale třeba ukazoval hračky. Prostě jsme se snažili tak postupně pomalu, ne to lámat přes koleno, že teď chce táta chovat tak bude. Pomaloučku polehoučku a šlo to. Já teda v nemocnici v té době dokonce i byla, ale máme babičku, kterou malá miluje a ta to zvládla bez problémů. Ona celkové nemusí moc chlapi, vždycky si vybere radši společnost ženských :mrgreen:

Lucy_Klein
Povídálka 14 příspěvků 15.08.18 07:28

@astoret
S tím jak nám vzali kočárek bez dovolení to bylo takto:
Tchyně nás pozvala na oběd, maly byl v kočárku, řekla, ze bude vozit před domem ať se jdeme najíst a za 5 minut se objevila vevnitř u nás, ze kočár dala tete a ta šla vozit…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >