Pláče ve školce a to je listopad

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
16.11.21 18:18

Pláče ve školce a to je listopad

Ahoj, prosím prošla jste si některá něčím obdobným? Téměř čtyřletá holčička chodí od září do školky. Začátky nebyly lehké, ale řekla bych takové normální. Během září se vše srovnalo a malá do školky chodila v pohodě, bez pláče i na spaní. Pak byla 2× po sobe Během krátké doby nemocná a návrat do školky byl horor. Zpočátku plakala celé dopoledne, než jsem si pro ni odpoledne přišla. Pak jsem zkusila dát i na spaní, ale to bylo ještě horší. Vrátili jsme se tedy k chození po obědě. Ve školce je schopná plakat od půl 8, do půl desáté. Place a chce maminku. Úplně mě to ničí. Nevím co mám dělat, chodím od pondělí do nové práce, nemůžu si dovolit z práce odejít, finančně bysme to už neutahli :( samozřejmě přes den fnuka, že do školky nechce a neustále dokola se ptá proč tam musí atd. Vysvětlujeme to neustále. Ve skolce se jí nic špatného nestalo, učitelky jsou v pohodě, ale už jsou z toho také unavené..máte někdo podobnou zkušenost? Zlepší se to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2802
16.11.21 18:45

Syn nastoupil taky v necelých 4 letech a brečel až skoro do Vánoc. Nebrecel teda během dne, to byl spíš zamlklej, hrál si sám v koutku.. ale září a říjen bylo peklo. Brečel doma celý večer, nikdo se ho za celé odpoledne nesměl na školku zeptat, jinak záchvat. Nechť ani chodit ven, k babicce, nic, jen být doma a se mnou. V listopadu už toto bylo dobrý, ale ráno pláč pořád. Až v prosinci postupně přestával. Pak si to strihl znovu týden v lednu, ale pak už dobrý. No ale i teď, když chodí do školy, je nejraději doma. Ve škole i družině se mu líbí, je tam rád, má kamarády… ale pokud by nemusel, tak tam není. Je to takový náš domácí typ :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
16.11.21 18:45

Asi nezbyde než trpělivě zkoušet. :think: Víc se optat učitelek, jestli se aspoň trochu zapojí do kolektivu, jestli ji něco baví, jestli jí. A zdůrazňovat jí to, na co se může těšit. :nevim: Každý den vysvětlit, co přesně bude na jídlo a co budou dělat. A můžeš jí třeba namalovat na ruku srdíčko, ať si ho stiskne, když se jí bude stýskat, že tam má kousek tebe. :srdce: Případně jestli se prostředí nezdá ani tobě, zkusit změnit za menší školku, to někdy snášejí líp, než třicet uřvaných dětí a 2 uhoněné učitelky. Ale na druhou stranu, je už celkem velká, není to 2leté batolatko, co by mělo být a maminkou. Někdo prostě ten kolektiv a odloučení zvládá hůř. Projevit pochopení, ale neustupovat, za půl roku by to totiž bylo stejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9829
16.11.21 18:46

U maleho ditete co chodi prvni rok je kazda delsi nemoc navrat na zacatek. Drz se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3115
16.11.21 19:07

A driv, kdyz ji hlidala babicka/teta/sousedka, tak byla v pohode? Me totiz ten cesky system, kdy dite do tri let jen s maminkou a pak hezky sup do obecni skolky (28 deti, 2 ucitelky jsou tam spolu vetsinou jen 3 hodiny a zbytek jen 1 ucitelka). Pro zacatky pobytu v kolektivu je za me vhodnejsi mensi kolektiv. Prijde mi dost hrozne, kdyz nektere deti breci ve skolce cele dny a po dobu x tydnu, mesicu. Nejsou zrale na kolektiv obecni skolky. Ted, kdyz uz jsi v nove praci a potrebujete ty penize, tak uz stejne neni moc moznosti, jak to resit. Poradim, jen byt si tim rozhodnutim -dat ji do skolky jista, aby z tebe necitila nejistotu/ nerozhodnost. Ja jdu do prace vydelavat penize. Ty jdes do skolky. Tak to proste je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2802
16.11.21 19:16

@Oriseka tak třeba náš kluk byl od konce šestinedělí zvyklej byvat s tátou, babickama, prababickou…chodila jsem do školy, tak byl hlidanej pravidelně. Od roka jsem jezdila na víkendy pryč. Nikdy nebyl zadnej problém, neměl ani moc žádný máma období, prostě pohoda, byla jsem přesvědčena, že školku dá v klidu. A ono ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4097
16.11.21 19:19

Co soukromá školka? Menší kolektiv, individuální přístup,… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3115
16.11.21 19:47
@Midaku píše:
@Oriseka tak třeba náš kluk byl od konce šestinedělí zvyklej byvat s tátou, babickama, prababickou…chodila jsem do školy, tak byl hlidanej pravidelně. Od roka jsem jezdila na víkendy pryč. Nikdy nebyl zadnej problém, neměl ani moc žádný máma období, prostě pohoda, byla jsem přesvědčena, že školku dá v klidu. A ono ne…

Tak ja myslela to hlidani pribuznymi jako prvni, kdyz je dite male, pote nejaka miniskolka/detska skupina treba jen na par dopoledni v tydnu a pak teprve ta obecni skolka. Jako proste postupne. Ne do 3 let jen doma a pak najednou velky kolektiv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70252
16.11.21 19:51

Nas 2-letak zacal chodit ted v zari a vse bez problemu. Nebreci vubec, vleze do tridy, zamava pri odchodu. Snida tam i spi a svaci odpoledne. Mu ta skolka primo svedci. Tak to bude o diteti. Po nemoci taky problem nebyl. A nehlidal ho nikdy nikdo krome nas. Takze to bude o diteti jen.

Chapu, ze je to pro Tebe narocne. A dokazete se o te skolce bavit? Proc tam nechce byt? Muze si tam vzit nejakou hracku svoji? Nebo se seznamit s nekym tam a at se setka s kamaradkou i po skolce? Treba se ji tam pak bude chodit lepe. A moc bych nemenila casy vyzvedavani. Hlavni je, at ma zazity nejaky rytmus pravidelny

Edit: jsme v DE, proto je ve skolce od 2 let. Kdyby se na to nekdo chtel zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
16.11.21 19:59

Prosím tě, snaž se to nějak vymyslet, aby se dcera takhle netrápila. Měla jsem to stejně a mám z toho psychické následky dodnes. Ona si po pár měsících možna zdánlivě zvykne, ale půjde jen o rezignaci a odnese se si do života, že máma se za mě nedokáže postavit, že na tom co já chci nezáleží a jako bonus je i dost možné, že si z chování učitelek odnese to, že není v pořádku, když takhle „vyvádí“. Může tam být právě problém i v přístupu učitelek. Když jsem v terapii zpětné reflektovala svou zkušenost, tak hlavní problém byl prave v ucitelkach, které mi dávaly najevo, že jsem špatná, když se takhle chovám. Myslím si, že kdybych byla v nějaké menší školce, kde by učitelky věděly něco o práci s emocemi dětí, že bych to zvládala lépe. Opravdu to neber na lehkou váhu, pokud ji tam budeš dávat teď na sílu, stejně se ti to časem vrátí. Bude mít třeba v 10letech neadekvátní stres z toho, že má jet na školní výlet apod. O možných psychických problémech v dospělosti ani nemluvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
16.11.21 21:39

@blumen
Taky si myslím že to je dítě od dítěte..starší začal chodil ve třech letech do školky, probrecel první tři měsíce, jako že každý týden míň a míň, ale vydržel dlouho..a to byl i u babičky na víkend sám a nadšený..mladší syn neskutečný závislák na mě, nebyl na hlídání, šel do jeslí ve dvou letech a po týdnu mi zamával, pomalu ani nedal pusu a rychle za učitelkami 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
17.11.21 08:42

Doma jsme vymysleli řešení, že by mala byla po-st u babičky c.1 a ct-pa u babičky c.2 s tím, že by ze začátku 1× týdne chodila do školky do 10h, pak 2× týdne do 11h a pak takhle postupně navyšovat…myslíte že je to dobrý nápad? Babičky nemají problém, těší se a asi by to šlo případně dlouhodobě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
17.11.21 08:58

Doma jsme vymysleli řešení, že by mala byla po-st u babičky c.1 a ct-pa u babičky c.2 s tím, že by ze začátku 1× týdne chodila do školky do 10h, pak 2× týdne do 11h a pak takhle postupně navyšovat…myslíte že je to dobrý nápad? Babičky nemají problém, těší se a asi by to šlo případně dlouhodobě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70252
17.11.21 12:59

@Mafinka kdyz si myslis, ze to babicky dlouhodobe zvladnou, proc ne. Ale nezapomen, ze predskolni rok ve skolce je pak povinny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1116
19.11.21 11:04

@Patifu tos napsala moc hezky a máš úplnou pravdu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat