Placení babičce za hlídání vnoučat?

Anonymní
28.5.18 19:33

Placení babičce za hlídání vnoučat ?

Ahojky, nechci to úplně řešit veřejně tak prosím anonym.
Mám 3 letého syna a jsem na rizikovém těhotenství.. řešili jsme co se synem přes prázdniny protože lékař mi jasně řekl že jestli nebudu ležet tak se mimi narodí dřív a budou problémy. Přišla v úvahu babička, která je momentálně bez práce. Cca měsíc, a tak jsme využili toho že máme jí a domluvili jsme se že bude ty dva měsíce hlídat ona ( místo školky ). Cca to vychází na 25 tisíc za celé ty 2 měsíce. Podotýkám že si chtěla hledat práci, ale jelikož my to hlídání teď fakt potřebujeme tak řekla že bude do doby než porodím syna hlídat ale že žádné peníze nechce. My jsme řekli že jí platit budeme, protože jelikož bude mít syna tak logicky nemůže pracovat a z něčeho žít musí.. ona to bere že je to blbé, že je to její vnuk, a okolí nás odsuzuje že co to je za babičku že si bere peníze za hlídání.. podotýkám že ona si nebere peníze nikdy když ho hlídá, ale teď prostě ho bude mít.. a nějak se asi živit musí ne? Jaký na to máte názor vy? Děkuji..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3686
28.5.18 19:35
@Anonymní píše:
Ahojky, nechci to úplně řešit veřejně tak prosím anonym.
Mám 3 letého syna a jsem na rizikovém těhotenství.. řešili jsme co se synem přes prázdniny protože lékař mi jasně řekl že jestli nebudu ležet tak se mimi narodí dřív a budou problémy. Přišla v úvahu babička, která je momentálně bez práce. Cca měsíc, a tak jsme využili toho že máme jí a domluvili jsme se že bude ty dva měsíce hlídat ona ( místo školky ). Cca to vychází na 25 tisíc za celé ty 2 měsíce. Podotýkám že si chtěla hledat práci, ale jelikož my to hlídání teď fakt potřebujeme tak řekla že bude do doby než porodím syna hlídat ale že žádné peníze nechce. My jsme řekli že jí platit budeme, protože jelikož bude mít syna tak logicky nemůže pracovat a z něčeho žít musí.. ona to bere že je to blbé, že je to její vnuk, a okolí nás odsuzuje že co to je za babičku že si bere peníze za hlídání.. podotýkám že ona si nebere peníze nikdy když ho hlídá, ale teď prostě ho bude mít.. a nějak se asi živit musí ne? Jaký na to máte názor vy? Děkuji..

Ja si myslim, ze je nesmysl aby si penize brala.Je to přece babicka :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4437
28.5.18 19:36

A důchod nebo podporu v nezaměstnanosti babička mít nebude? Jinak nevim no, je hezké, že jste jí to nabídli, ale pokud peníze nechce, tak je nechce :nevim:.

Příspěvek upraven 28.05.18 v 19:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1922
28.5.18 19:37

Já myslím, že je to dobrý nápad. Vzájemně si vypomůžete, rozhodli jste se tak samy a nikomu dalšímu do toho nic není. Však nikomu nic říkat nemusíte. ;) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3351
28.5.18 19:39

Zalezi na vas, jak se domluvite…ja bych ji penize taky dala, neco jineho je, kdyz hlida obcas, neco jineho kdyz denne a kvuli tomu si nemuze hledat praci. Okoli to nemusi prece vedet, je to vase vec a nikomu do toho nic neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.18 19:39
@Paola21 píše:
A důchod nebo podporu v nezaměstnanosti babička mít nebude? Jinak nevim no, je hezké, že jste jí to nabídli, ale pokud peníze nechce, tak je nechce :nevim:.Příspěvek upraven 28.05.18 v 19:37

Nebere právě. Ona si sama platí zdravotní a sociální pojištění.. ( dělá sama na sebe ). Takže když jsme byli dostatečně otravní tak řekla že ji budeme platit ty cca 3 tisíce za to Z a S pojištění. Jenže - já si myslím že když tam bude celé ty 2 měsíce, že prostě babička nebabička.. je to její čas, a nás by chůva nebo jesle vyšli mnohem dráž.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.18 19:40
@BaMaK píše:
Zalezi na vas, jak se domluvite…ja bych ji penize taky dala, neco jineho je, kdyz hlida obcas, neco jineho kdyz denne a kvuli tomu si nemuze hledat praci. Okoli to nemusi prece vedet, je to vase vec a nikomu do toho nic neni.

Právě že samozřejmě si nikdy peníze za hlídání nevzala. Ale teď jsou to 2 měsíce a ona díky tomu bude 2 měsíce bez práce..

• Citovat
  • Nahlásit
542

Já na tom nic blbeho nevidím, když by jinak hledala práci. Já třeba vím, ze budu moji mamku potrebovat na par dni v měsíci a pro ni to znamená nejit do práce a tudíž proste přijde o peníze. Vím, ze naši mají napjaty rozpočet a peníze ji určite nabidnu. Pokud by odmítla, vyřešila bych to tak, ze ji občas jezdím na nákupy a nebrala bych si za to peníze a pod. Ale já toho zarizuju hodně už teď a normalne mi peníze dava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Dojcanis píše:
Ja si myslim, ze je nesmysl aby si penize brala.Je to přece babicka :jazyk:

A z čeho bude žít? Když nám bude hlídat?

• Citovat
  • Nahlásit
4307
28.5.18 19:41

Myslim, ze to vubec neni spatny napad ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
28.5.18 19:41

Pokud peníze nechce, snažila bych se ji to kompenzovat jinak, třeba ve formě nákupu atd. Babicku chápu, ze ji je blbe si peníze vzít… a i kdyby si je vzala, tak neřeš okolí. Co je komu do toho ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5889
28.5.18 19:43

Zkusila bych to dohodnout treba tak, ze ji udelate behem teh prázdnin nakupy.
Prip dalsi pomoc na oplatku
Chapu to z obou stran. U nas v rodine je to taky vezsinou tak, ze babicky maji duchod sotva pro sebe a stejne nam porad neco cpou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.18 19:44
@Sanny84 píše:
Pokud peníze nechce, snažila bych se ji to kompenzovat jinak, třeba ve formě nákupu atd. Babicku chápu, ze ji je blbe si peníze vzít… a i kdyby si je vzala, tak neřeš okolí. Co je komu do toho ;)

Ona pak souhlasila s tím že ji budeme platit zdravotní a sociální pojištění.. ( dělá sama na sebe) ale dneska jsem s ní o tom mluvila a říkala že se o tom bavila s nějakou známou a ta jí řekla že má být ráda.. že bude s vnukem a že to nemá brát tak že bude placená..takže dneska už docela byla ok.

• Citovat
  • Nahlásit
4437
28.5.18 19:44
@Anonymní píše:
Nebere právě. Ona si sama platí zdravotní a sociální pojištění.. ( dělá sama na sebe ). Takže když jsme byli dostatečně otravní tak řekla že ji budeme platit ty cca 3 tisíce za to Z a S pojištění. Jenže - já si myslím že když tam bude celé ty 2 měsíce, že prostě babička nebabička.. je to její čas, a nás by chůva nebo jesle vyšli mnohem dráž.

Aha, no ale pořád platí, že pokud babička peníze odmítá, tak si je nevezme i kdyby trakaře padaly. Má nějakou finanční rezervu soudím, takže si může dovolit odmítnout.. Zkusila bych, jak píše @Sanny84, se babičce revanšovat jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.18 19:45
@Ornwen píše:
Zkusila bych to dohodnout treba tak, ze ji udelate behem teh prázdnin nakupy.
Prip dalsi pomoc na oplatku
Chapu to z obou stran. U nas v rodine je to taky vezsinou tak, ze babicky maji duchod sotva pro sebe a stejne nam porad neco cpou

Prave, proto jí chceme platit. Když bude hlídat a nebude brát peníze tak nebude mít z čeho žít a nebude si mít jak platit zdravotní a sociální pojištění.. nám to pomůže.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama