Placení domácnosti a děti z předešlých vztahů

Anonymní
9.9.21 22:53

Placení domácnosti a děti z předešlých vztahů

Ahoj,
potřebuji prosím poradit. S novým přítelem jsme se společně sestěhovali do společného bytu. Já mám z předešlého vztahu syna 15 let a on dceru 4 roky. Můj syn s námi bydlí, jeho dcera k nám chodí 1 za týden.
Jde mi o Váš názor na placení společného bydlení. Mě přijde fér platit výdaje za domácnost a jídlo půl na půl. Jemu přijde fér dělit náklady 3 (protože s námi bydlí jen můj syn). Mě se tohle nelíbí ale jeho pohled je ten, že platí na dceru alimenty a já zas na syna dostávám alimenty. Co si o tom myslíte vy?

Příspěvek upraven 09.09.21 v 23:15

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8336
9.9.21 23:00

To je naky divny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1086
9.9.21 23:01

Nechápu tu větu s těmi alimenty…
Ale jinak s ním souhlasím. Tvůj syn má 15 let je plnohodnotný člen domácnosti. Ale toto jste si mohli vysvětlit už dřív. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3645
9.9.21 23:01

Nepopletli se ti tam ten syn a dcera?

Každopádně dodej do rovnice za jeho (?) dceru jednu sedminu, ať je to super fér.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2620
9.9.21 23:03

Píšeš, že ty máš syna a on dceru. A pak píšeš, že on platí na syna a ty dostáváš na dceru alimenty. Nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13328
9.9.21 23:03

On plati alimenty na dceru ne? A ty dostavas na syna.
Nicmene alimenty bych do toho nepletla. Pokud je to tak, ze finance nemate spolecne, tak by me prislo fer treba 60% - 65% ty. A to z toho titulu, ze tvuj syn je uz velky a jidla, energii spotrebuje stejne jako dospelak a je tvuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10839
9.9.21 23:06
@Anonymní píše:
Ahoj,
potřebuji prosím poradit. S novým přítelem jsme se společně sestěhovali do společného bytu. Já mám z předešlého vztahu syna 15 let a on dceru 4 roky. Můj syn s námi bydlí, jeho dcera k nám chodí 1 za týden.
Jde mi o Váš názor na placení společného bydlení. Mě přijde fér platit výdaje za domácnost a jídlo půl na půl. Jemu přijde fér dělit náklady 3 (protože s námi bydlí jen můj syn). Mě se tohle nelíbí ale jeho pohled je ten, že platí na syna alimenty a já zas na dceru dostávám alimenty. Co si o tom myslíte vy?

Jak plati na syna alimenty a ty na dceru dostavas? Na syna ti snad platí jeho otec a on platí na dceru ne? Energie by mě přišlo fér platit na půl, jídlo na 3 protože 15 letej kluk toho sni docela dost. Každopádně jste si to měli vyjasnit před sestěhováním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
9.9.21 23:17

,k

Příspěvek upraven 09.09.21 v 23:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2822
9.9.21 23:18

Jo, měla bys platit dvě třetiny a on třetinu, 4lete dítě toho moc není, navíc jen pár dnů v měsíci..
Pak ale záleží, kdo kolik sní, třeba můj přítel sní výrazně více než já, ale to musíš vědět sama..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
9.9.21 23:18

Podle mne by to melo byt napul, takove placeni na tretiny, to uz rovnou muzete bydlet zvlast a platit kazdy svoje. Jste sestehovani i s ditetem, a druhe dite dochazi, tak se snad mate chovat jako rodina ne? Bud napul nebo zkratka to podelit podle prijmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
9.9.21 23:22

Přesně tak, pokud to máte rozdělené, měla bys ty platit víc - 15tilety spotřebuje už jako dospělý.
4leta jednak spotřebuje výrazně min a k tomu tam je jen část času. Takže ty 60% a on 40% mi přijde fér.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
9.9.21 23:28

Ubožák bych ho poslala někam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4335
9.9.21 23:31

Mám dvě děti, přítel se nastěhoval k nám a chci po něm 1/4 nájmu a 1/3 ostatních nákladů ( jídlo, léky, drogerie). Nenapadlo by me po něm chtít, aby platil za me děti, ale ja jsem sobestacna, to ze u me bydlí mi kromě jídla a nějakých těch záloh na energie moc náklady nezvedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
9.9.21 23:34

@Deninina a k čemu pak takovej chlap je? Aby měl vypráno, vyžehleno atd?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53917
9.9.21 23:39

Půl na půl proč? To by bylo dost nefér. Jeho dítě toho asi moc neprojí aby platil polovinu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat