Placení důchodového poj. v době nemoci u OSVČ

Anonymni
13.3.09 16:44

Placení důchodového poj. v době nemoci u OSVČ

Ahoj maminky, nevíte někdo, jak je to s placením důchodového pojištění v nemoci, když jsem OSVČ?
V neděli mi skončil RP, a v pondělí jsem byla nucena jít na neschopenku… mám velké problémy se zády, takže nevím, kdy přesěn budu moci živnost opět zahájit.
Na sociláce mi řekli, že po rodičáku nemám nárok na žádnou nemocenskou a i když nebudu mít žádný příjem po celý měsíc, přesto budu muset zaplatit zálohu na důchodové pojištění.
Opravdu mi tohle hlava moc nebere, z čeho mám ty zálohy platit, když jsem úplně bez příjmů? A myslíte, že bych si měla zkusit vyřídit sociální dávky?
Moc jsem se tady v tom nikdy nepohybovala a teď sev tom teda pěkně plácám :(
Kdyby jste někdo věděl, prosím, poraďte…
Moc díky a přeji Vám hezký víkendík Lenka.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12332
13.3.09 17:01

ahoj podle mých skrovných znalostí, měli na sociálce pravdu, neboť jsi byla na RD, nemáš nárok na nemocenskou, ale platit důchodové musíš, protože nemáš přerušenou nebo ukončenou VČ.
Co se týče dávek, nejprve je třeba zjistit, jestli čerpáš všechny dávky státní sociální podpory, které můžeš - tj. přídavek na dítě, sociální příplatek a příspěvek na bydlení, pokud ne, požádej si, kontakty na SSP najdeš přes MPSV, pokud je máš, tak je možné zkusit požádat o dávky pomoci v hmotné nouzi, ale tam ti započtou paušální částku, pokud podnikáš (teď si nejsem jistá, jestli je to 9 nebo 16 tisíc :roll: ), takže by ti radili přerušit podnikání a následně žádat, jinak by ti určitě nic nevyšlo :wink: . Jo a určitě se bude započítávat výživné, jestli jsi sama, nebo budou chtít, abys ho měla upraveno min. mimosoudní dohodou, pokud ne rozsudkem soudu.

tak hodně štěstí B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama