Placení nájemného třetí osobě

Anonymní
7.4.21 19:07

Placení nájemného třetí osobě

Dobrý den cítím se v koncích a proto by mě zajímali vaše zkušenosti. S přítelem jsme bydleli v pronajatém bytě. Najem jsme hradily zaměstnankyni našeho pronajímatele k rukám. A to vždy řádně. Nyní po více jak třech měsících bývalý pronajímatel po mě vyžaduje zaplatit skoro 50000 Kč. Byt jsme opustili bez udání důvodu a bez výpovědi z důvodu že nám byla zastavena dodávka elektřiny a vody zhruba celkem na dva měsíce. toto se stalo díky neplacení předchozího najemnika. pronajimatel byl o problémů informovan a i přesto nespravil náhradu či nesnížil nájemné. Za pár dní jdu na výslech na policii. Dále se to bude řešit přes právníka a možná dojde i na soud. setkali jste se s tím jak jste to řešili děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1145
7.4.21 19:10

Měli jste podepsanou nájemní smlouvu?
Máte doklady k platbám na ruku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 19:20

@FraDeu Ano nájemní smlouva byla podepsána. Ale nedostávali jsme doklad. Přítel má ale v telefonu nějaké SMS s informací že byl nájem uhrazen jeho zaměstnankyni.

• Citovat
  • Nahlásit
1145
7.4.21 19:27

Bez dokladu platit nájem? Jaké zamestnankyni? Jakože majitel bytu za vámi posílal svou zamestnankyni a vy jste ji dávali peníze na ruku? 8o
21 století a pořád jste nepoučitelní.
Pokud nemáte doklad o úhradě, nebo výpis z účtu, že jste platili nájem, tak máte smůlu.
Uvidíte, jak se soud postaví k úhradám dle smsek.
Podle mě to projedete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10575
7.4.21 19:28
@Anonymní píše:
Dobrý den cítím se v koncích a proto by mě zajímali vaše zkušenosti. S přítelem jsme bydleli v pronajatém bytě. Najem jsme hradily zaměstnankyni našeho pronajímatele k rukám. A to vždy řádně. Nyní po více jak třech měsících bývalý pronajímatel po mě vyžaduje zaplatit skoro 50000 Kč. Byt jsme opustili bez udání důvodu a bez výpovědi z důvodu že nám byla zastavena dodávka elektřiny a vody zhruba celkem na dva měsíce. toto se stalo díky neplacení předchozího najemnika. pronajimatel byl o problémů informovan a i přesto nespravil náhradu či nesnížil nájemné. Za pár dní jdu na výslech na policii. Dále se to bude řešit přes právníka a možná dojde i na soud. setkali jste se s tím jak jste to řešili děkuji

Poučení pro příště. Vše platit přes účet. V dnešní době bych nic neplatil na ruku. A jeste bez stvrzenky :roll:
Lidská blbost nezná mezi :roll: poučení pro příště, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19693
7.4.21 19:54

Nájem jste platili bez dokladu, nedali jste výpověď, nepředali byt…nezlob se, ale jste neskutečně hloupí. Platí nějaké smluvní vztahy, všechno ošetřuje občanský zákoník a právo je tady na straně majitele bytu. Ne to morální, ale zákon bohužel ano. najděte si právníka nebo vás to bude stát mnohem víc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 21:44

Děkuji za vaše reakce ale jsou mi k ničemu. Zajímá mě jestli se s tím někdo setkal a jak to porpipade bylo řešeno atd… Nepotřebuji tudíž žádné komentáře typu je 21.stoleti nebo jak jsme hloupí a už vůbec nepotřebují žádné kázání. pokud nemáte zkušenost s touto věci tak se nevyjadřujte děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
19693
7.4.21 22:36
@Anonymní píše:
Děkuji za vaše reakce ale jsou mi k ničemu. Zajímá mě jestli se s tím někdo setkal a jak to porpipade bylo řešeno atd… Nepotřebuji tudíž žádné komentáře typu je 21.stoleti nebo jak jsme hloupí a už vůbec nepotřebují žádné kázání. pokud nemáte zkušenost s touto věci tak se nevyjadřujte děkuji

Najdi si právníka, už jsem ti psala, že bohužel je právo na straně majitele, protože vy jste „podělali“, co jste mohli. Platby měli směřovat tam, co máš uvedeno v nájemní smlouvě, samozřejmě oproti dokladu a byt jste neměli opouštět bez řádné výpovědi. kdo by se s tímhle měl potkat? Teď budete muset dokazovat vy, že jste platili, bohužel bude záležet na svědectví té třetí osoby, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
8.4.21 17:56
@Anonymní píše:
Děkuji za vaše reakce ale jsou mi k ničemu. Zajímá mě jestli se s tím někdo setkal a jak to porpipade bylo řešeno atd… Nepotřebuji tudíž žádné komentáře typu je 21.stoleti nebo jak jsme hloupí a už vůbec nepotřebují žádné kázání. pokud nemáte zkušenost s touto věci tak se nevyjadřujte děkuji

Kopes kolem sebe zbytecne.

Dostalas odpovedi na tve otazky a k tomu i oduvodneni, proc se v takove situaci nachazis. Ale chapu, ze se ti to nelibi; nikdo neposloucha rad, ze je blbej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat