Placení nájmu partnerovi?

8
1.6.21 16:36

Placení nájmu partnerovi?

Zdravím milé dámy, mámy, ženy, a tak dále… (samozřejmě i mužské pohlaví, pokud se tu naskytne)…

Vyvstala situace, že díky koroně jsem přišla o práci a nebyla schopna platit nájem a tak jsem svůj milovaný být musela chtě-nechte opustit. Můj partner s kterým jsme nezili společně (má svůj byt) mi nabídl, ať se přestěhuji k němu. Hledala jsem práci hodně dlouho a vzniklé náklady na mé žití u něj pár měsíců platil on (s tím, že veškeré peníze mu vrátím do poslední koruny).
Když teď došlo na to, jak dělit finance za domácnost, chce po mě nájem.
Je mi absolutně logické, platit energie (které vychází dohromady na cca 3 000, - a víc se platit za byt nemusí) na půl, jídlo taktéž. Přijde mi ale zhůvěřilost, že po mě jako po partnerce chce nájemné k tomu všemu, za to že žiju u něj. (Samozřejmě že kdyby se cokoliv pokazilo v domácnosti, budeme platit stejným dílem. )
Co si o tom myslíte vy? Mě nejde úplně o peníze, spíš o tu „morální“ stránku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29179
1.6.21 16:38
@Ren-C píše:
Zdravím milé dámy, mámy, ženy, a tak dále… (samozřejmě i mužské pohlaví, pokud se tu naskytne)…Vyvstala situace, že díky koroně jsem přišla o práci a nebyla schopna platit nájem a tak jsem svůj milovaný být musela chtě-nechte opustit. Můj partner s kterým jsme nezili společně (má svůj byt) mi nabídl, ať se přestěhuji k němu. Hledala jsem práci hodně dlouho a vzniklé náklady na mé žití u něj pár měsíců platil on (s tím, že veškeré peníze mu vrátím do poslední koruny).
Je mi absolutně logické, platit energie (které vychází dohromady na cca 3 000, - a víc se platit za byt nemusí) na půl, jídlo taktéž. Přijde mi ale zhůvěřilost, že po mě jako po partnerce chce nájemné k tomu všemu, za to že žiju u něj. (Samozřejmě že kdyby se cokoliv pokazilo v domácnosti, budeme platit stejným dílem. )
Co si o tom myslíte vy? Mě nejde úplně o peníze, spíš o tu „morální“ stránku. :nevim:

To se neplatí ani fond oprav? Čí je to byt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
1.6.21 16:40

@vokishka Je to jeho byt v rodinném domě. Fond oprav nevím jestli vedou (nikdy mi o něm neřekl). Kdyby ano, je mi logické dávat polovinu na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
1.6.21 16:41

A ten byt má splacený nebo na hypotéku? Pokud ho ma splacený, tak by mě to taky zarazilo. Kolik chce ten nájem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69331
1.6.21 16:41

Samo záleží na dohodě. Ale rozhodně není narokove chtít bydlet u kohokoli zadarmo, ani u partnera. Ty jsi ušetřila za nájem přestěhování k němu, bylo by fér se rozdělit, aby na sestehovani měli profit oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5850
1.6.21 16:42

Pritel vlastni byt a chce po tobe najem? A jeste po tobe chce zpetne vratit penize za jidlo? Co je to za skrta?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
1.6.21 16:42

Pokud je jeho a neplatí hypotéku, tak by mi to teda přišlo vůči mně, jako partnerce, celkem vyčůrane. Pokud platí, tak to chápu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1249
1.6.21 16:43

A jakou výši po tobě chce? Třeba tě nemá jako partnerku ale jako spolubydlícího a po tom už bych teda chtěla něco platit navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
1.6.21 16:44

@Angry_birds Máti mu ho přepsala. Nechce tisíce, to ne. Prostě mě jen spadla pusa z toho, že když už po skoro třech letech mi nabídne se k němu nastěhovat, chce k tomu ještě navíc nájemné. Nevím tedy, jestli jsem koneckonců neudělala chybu. Přijde mě osobně nemyslitelné, aby kdyby to bylo naopak, abych po něm chtěla peníze navíc, ikdyby vydělával xkrat víc než já. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7137
1.6.21 16:44

@Myšák24 hele i kdyby nájem/hypotéku neplatil, tak nějaké výdaje s bydlením určitě měl. Neříkam, ze by měla platit tržní nájemné ani jeho polovinu, ale nějak se na nákladech bydlení podílet určitě měla. Protože z druhé strany opravdu není fér chtít bydlení de facto zadarmo (resp. za energie).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14979
1.6.21 16:45
@Ren-C píše:
Zdravím milé dámy, mámy, ženy, a tak dále… (samozřejmě i mužské pohlaví, pokud se tu naskytne)…Vyvstala situace, že díky koroně jsem přišla o práci a nebyla schopna platit nájem a tak jsem svůj milovaný být musela chtě-nechte opustit. Můj partner s kterým jsme nezili společně (má svůj byt) mi nabídl, ať se přestěhuji k němu. Hledala jsem práci hodně dlouho a vzniklé náklady na mé žití u něj pár měsíců platil on (s tím, že veškeré peníze mu vrátím do poslední koruny).
Co si o tom myslíte vy? Mě nejde úplně o peníze, spíš o tu „morální“ stránku. :nevim:

A tobe neni trapne bydlet tam zadarmo? Uzivat veskere vybaveni a zarizeni bytu? Me by hanba fackovala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
1.6.21 16:46

A až budeš na rodičovské tak z ní budeš platit ještě 1/2 „nájmu“ za dítě atd. :lol: Uteč co nejrychleji a co nejdál ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7137
1.6.21 16:47
@Sisika9 píše:
A až budeš na rodičovské tak z ní budeš platit ještě 1/2 „nájmu“ za dítě atd. :lol: Uteč co nejrychleji a co nejdál ;)

Ale ona není na rodičovské ani nejsou zasnoubení, aby si mohla cokoliv nárokovat. :nevim: nevím, kde se bere obecná představa, že má muž nechat bydlet ženu u sebe zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14979
1.6.21 16:48
@Sisika9 píše:
A až budeš na rodičovské tak z ní budeš platit ještě 1/2 „nájmu“ za dítě atd. :lol: Uteč co nejrychleji a co nejdál ;)

Ty uz pises o rodine. Tam je vyzivovaci povinnost. Ted ji k sobe nemaji :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
1.6.21 16:48

A kolik po tobě chce? Mě to přijde celkem logické něco přispívat. Ty bys bydlela vlastně zadarmo, za nájem se dělají třeba i různé opravy, třeba by ty peníze dával bokem a pak za to něco vylepšil :nevim: to mi přijde přijatelnější než kdybys třeba platila náklady na nějaké opravy apod, když ti byt neříká pane :think: jinak neplatí se jenom energie, ale i voda, teplo, popelnice atak ne?

Příspěvek upraven 01.06.21 v 16:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat