Reklama

Placení neschopenky sociální a zdravotní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikola63 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.17 20:49
Placeni neschopenky socialni a zdravotni

Ahoj, Mam dotaz na Vas ohledne toho kdo plati socialni a zdravotni. Muj problem je ten, ze jsem nastoupila do prace a kdyz jsem byla ve 3 mesicni zkusebni lhute, tak jsem nastoupila na nemocenskou, po mesici mi dali vypoved, ale na neschopence jsem zustala. Problem je, ze na urad prace me nevzali, kvuli tomu, ze jsem na neschopence a tak me nemuzou zaevidovat. Ale mela jsem si zajit zeptat kdo mi plati socialni a zdravotni, jenze na soc. urade me odbyli.
Tak jako to je? Vypoved jsem dostala ve zkusebni dobe. Dekuji za odpoved :dance:

Reklama

Reakce:

neria55
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 21.12.17 20:55

@Nikola63 tak jelikož jsi na neschopence, tudíž jsi,,práce neschopná" proto tě pracák vzít nemůže…a soc+zdrav za tebe platí ossz když jsi na neschopence…mě skončila smlouva, jsem na PN delší dobu a taky nic neplatím když už jsem nezaměstnaná ;)

Pokud máš na toto otázky zavolej si na ČSSZ

lachtanice86
Kelišová 5974 příspěvků 21.12.17 21:02

@neria55 soc a zdrav platí v tomto případě ossz? Žiju v domnění že soc se neplatí, není povinné. Pokud tedy nejsi zaměstnanec. Ale ráda se poucim

neria55
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 21.12.17 21:12

@lachtanice86 teď jsi mě zmátla :think: možná sociální opravdu neplatí :think:

Nicméně k dotazu zakladatelky, dokud jsi na PN nemusíš nikde nic platit.

Lendeš
Kelišová 5257 příspěvků 21.12.17 21:15

@Nikola63 Měla bys nahlásit na zdravotní pojišťovně, že i po skončení prac. poměru jsi dál na neschopence a zdravotní ti bude hradit stát.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62889 příspěvků 3 inzeráty 21.12.17 22:25
@Lendeš píše:
@Nikola63 Měla bys nahlásit na zdravotní pojišťovně, že i po skončení prac. poměru jsi dál na neschopence a zdravotní ti bude hradit stát.

Takhle je to správně, sociální nehradí nikdo a zdravotní stát, ale je potřeba nahlásit na zdravotní pojišťovnu, že trvá PN.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >