Placení soc. a zdr. pojištění

Anonymní
16.4.21 11:48

Placeni soc. a zdr. pojištění

Ahoj mám dotaz. Ukončila jsem teď VŠ po roce studia, už nebudu považována za studentku, tím pádem si budu muset platit případně sama zdravotní a sociální pojištění. Jsem v 3. měsíci těhotenství a do práce už jít neplánuji, vzhledem k různým okolnostem. Pokud bych šla na úřad práce, bude mi to k něčemu? A do kdy za mě škola platí pojištění?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8344
16.4.21 11:52

Pokud hledáš práci tak bez na úřad práce a budeš mít zaplaceno zdravotní. Sociální není povinný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 11:55

@JancaS84 No práci už spíš ne, jak píšu. Tím pádem si nejspíš budu muset platit pojištění sama co? Nebo jsou jiné možnosti?
Také by mě zajímalo jak je to s pojištěním po porodu, kdy dostanu rodičovský příspěvek.

• Citovat
  • Nahlásit
310
16.4.21 12:04

O rodicak se zadna myslim po narozeni ditete a urady maji 30 dni na vyrizeni, az to vyridi, tak budou chodit penize. Jinak ano pojisteni platit sama, kdyz budes doma ( a ne na UP ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
16.4.21 12:06

Jinak povinne je jen zdravotni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10441
16.4.21 12:09
@Anonymní píše:
@JancaS84 No práci už spíš ne, jak píšu. Tím pádem si nejspíš budu muset platit pojištění sama co? Nebo jsou jiné možnosti?
Také by mě zajímalo jak je to s pojištěním po porodu, kdy dostanu rodičovský příspěvek.

běž na UP, já jsem to taky tam měla, skončila mi škola, v září jsem šla na UP, byla jsem v 7. měsíci, byla jsem tam hlášena do porodu, paní mi jen řekla, že mi práci hledat nebudou, ale platili soc. i zdrav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 12:09

Jde mi o to, že tento měsíc nesplním docházku na hodiny, tudíž vlastně vůbec nemám přehled, do kdy za mě škola platí a do kdy budu student.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 12:11

@kotaska91 moc děkuji za informaci :kytka: Tento měsíc nesplním docházku, tudíž mě podle mě vyloučí, ale nevím jestli ještě tento měsíc, nebo kdy :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
10441
16.4.21 12:12
@Anonymní píše:
@kotaska91 moc děkuji za informaci :kytka: Tento měsíc nesplním docházku, tudíž mě podle mě vyloučí, ale nevím jestli ještě tento měsíc, nebo kdy :nevim:

myslím, že ti pak přijde dopis, že jsi vyloučená, max bych zašla klidně už teď na UP a oni ti tam poradí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7999
16.4.21 12:12
@Anonymní píše:
Jde mi o to, že tento měsíc nesplním docházku na hodiny, tudíž vlastně vůbec nemám přehled, do kdy za mě škola platí a do kdy budu student.

Do té doby, než ti to škola ukončí. Což je různý. Nebo můžeš studium ukončit sama a budeš mít jasno. A jinak jen povinny je zdravotní, to se jen přihlásíš na pojistovně a ty 2tis měsíčně jim pošleš, než začneš pobírat RP.

@kotaska91 na UP ti sociální neplatí. Jen se za nějakých podmínek, nějaká doba počítá na důchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
16.4.21 12:36

Manželka šla na UP v 5. měsíci a normálně jim řekla, že je těhotná. Tak si ji tam ještě 1× pozvali, aby měli čárku, ale nikdo ji samozřejmě práci nenabízel, ani nenutil. Pracují tam chápající dámy…
Díky evidenci na UP nebudeš muset sama platit zdravotní. Sociální není povinné. Ušetříš tím pěkných pár tisícovek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
16.4.21 12:38
@Anonymní píše:

Status studenta ztrácíš ke dni ukončení studia. Nejlepší bude, pokud ukončíš studium sama k poslednímu dni měsíce a v dalším se půjdeš přihlásit na UP.

Přihlášení na ÚP doporučuji, maximálně půjdeš na pár pohovorů, ale když řekneš, že jsi těhotná tak tě nikdo stejně nezaměstná a za těch 6 měsíců ušetříš cca 12 tisíc na zdravotním, což není úplně malá částka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8344
16.4.21 12:39

Tak si ukonci studium a bez na pracak a tvar se, že hledáš práci no, budeš mít aspoň placený zdravotni, oni už tě nejspíš nikam nepoženou. Nechápu co to je za módu čekat až mě vyhodí, tak buď chci studovat a nebo nezabirej místo ostatním. Po podoru si pozadej o rodicovsky prispevek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 12:56

Všem moc děkuji, už je mi to jasné :palec: @JancaS84 Není to tak, že bych čekala, až mě vyhodí, ještě na začátku měsíce jsem normálně studovala, psala testy atd…, ale vzhledem k nějakým okolnostem, které není třeba rozebírat jsem se momentálně rozhodla, že skončím a rozhodně tím nezabírám místo dalším uchazečům. Samozřejmě bude lepší když studium ukončím, ale ikdybych to tak neudělala, za dva-tři týdny mě tak i tak vyloučí.

• Citovat
  • Nahlásit
7999
16.4.21 13:05

Tak pokud jsou to vážné důvody, tak si jej můžeš jen přerušit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat