Placení SP a ZP

7.9.20 11:53

placení ZP

Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat. Stala se mi teď taková nemilá věc.

Minulý rok (2019/4) jsem ukončila školu a poté šla do práce, byla tam ale nějaká prodleva, kdy jsem nebyla nikde vedena, šla jsem tedy na pojišťovnu, abych za danou dobu zaplatila, paní mi řekla, že mám vše uhrazené a nic tam nechybí, ať přijdu později, šla jsem tam tedy za půl roku a říkala mi, že tam tedy nemám žádný dluh a mám vše zaplacené, vytiskla mi papír, kde ta doba chyběla, ale řekla mi, že to vše ok. Jelikož tomu já nerozumím a ona ano, tak tedy jsem brala, že je vše v pořádku. po 2 měsících jsem si tam radši ještě zavolala, ať nemám žádnou pokutu. Paní mi do telefonu říkala, že je vše v pořádku a za celý rok mám vše zaplacené.
Tento měsíc (2020) mi do schránky přišel dopis, kde bylo napsáno, že jsem dlužník a nezaplatila jsem za minuly rok ten jeden měsíc ZP. Chtěla jsem se zeptat jestli s tím má někdo zkušenost nebo nějakou radu. Dnes tam mám namířeno, ale ještě se zeptám tady. Děkuji

Příspěvek upraven 07.09.20 v 12:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4850
7.9.20 11:59

Sociální není povinné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
7.9.20 12:02

A tu školu si ukončila tak, že si tam přestala chodit a nebo absolvovala? Jestli ukončila tak si měla jít na pracak a nebo si pojištění platit. Pokud si absolvovala tam by si měla být do konce srpna ještě student a pojištění měl hradit stat a pak zamestnavatel. Zdravotní. Sociální není povinné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.9.20 12:05

@JancaS84 já jsem totiž ještě dodělávala maturitu a až pak jsem zjistila, že když se dodělává maturita nejsem už student, takže jsem pak šla hned na pracák, ale nějakou dobu jsem právě nebyla nikde, proto jsem šla právě do té pojišťovny, abych to uhradila. Ale paní mě informovala, jak jsem psala výše, že je vše uhrazeno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9474
7.9.20 12:06
@lucisekgabi píše:
Tento měsíc (2020) mi do schránky přišel dopis, kde bylo napsáno, že jsem dlužník a nezaplatila jsem za minuly rok ten jeden měsíc SP a ZP.

to je nesmysl, protože sociální a zdravotní pojištění řeší dvě různé instituce, čili by těžko upomínka přišla v jednom dopise :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.9.20 12:08

@sagina pouze zdravotní, špatně jsem to napsala, omlouvám se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4850
7.9.20 12:11
@lucisekgabi píše:
@JancaS84 já jsem totiž ještě dodělávala maturitu a až pak jsem zjistila, že když se dodělává maturita nejsem už student, takže jsem pak šla hned na pracák, ale nějakou dobu jsem právě nebyla nikde, proto jsem šla právě do té pojišťovny, abych to uhradila. Ale paní mě informovala, jak jsem psala výše, že je vše uhrazeno

Nojo, budeš to muset zaplatit. Nikdo ti neodpustí X měsíců flakani. Pokud jsi v té době byla doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.9.20 12:13

@mackA159 neříkám, že má někdo něco odpouštět, já to chtěla zaplatit, spíše jsem chtěla názor na tu situaci. Jde mi spíše o to, abych tam neměla nějaké penále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9474
7.9.20 12:16

@lucisekgabi tak naskenuje ten výpis z pojišťovny i tu upomínku, začerni osobní údaje a hoď to do diskuze, třeba bude líp vidět, v čem je problém, když podle výpisu prý bylo vše OK, ale podle upomínky ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
7.9.20 12:22

Penale tam asi budou. Můžeš zkusit napsat žádost o prominutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.9.20 12:22

@sagina @sagina v tom výpisu mi právě ten měsíc chybí, ale jak říkám, zaplatit jsem to chtěla a paní mi dala papír a řekla, že je vše ok, tak komu už jinému věřit než paní, která tam pracuje :D, jen prostě, že člověk to chce zaplatit, stará se po roce mu přijde upomínka, snad tam nebudu mít nějaké penále

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.9.20 12:23

@JancaS84 snad mi prominutí uznají, když mě informovali, že to mám zaplaceno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
7.9.20 12:26
@lucisekgabi píše:
@sagina @sagina v tom výpisu mi právě ten měsíc chybí, ale jak říkám, zaplatit jsem to chtěla a paní mi dala papír a řekla, že je vše ok, tak komu už jinému věřit než paní, která tam pracuje :D, jen prostě, že člověk to chce zaplatit, stará se po roce mu přijde upomínka, snad tam nebudu mít nějaké penále

Tak když to tam chybělo tak je logicky, že nebylo zaplaceno. S paní jste se nemusely pochopit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12677
7.9.20 12:33

Tak jim zavolej, no jo, verit jsi ji nemela, ale ted to budes dokazovat blbe, pokud to bylo jen ustne. Ja to takhle trochu zkonila uz pred lety a doplatila jsem, myslim ze mi ani penale nedali, mozna je neco minimalniho, uz nevim, ale nebyla to zadna brutalni castka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2725
7.9.20 12:38

Začni vše řešit, hlavně slušně. Požádej o prominutí penále a vysvětli situaci. Ten jeden měsíc bude třeba samozřejmě uhradit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama