Placení u lékařů a v nemocnicích

363
28.9.08 09:05

Placení u lékařů a v nemocnicích

Ahojky, nevíte jak je to s placením? Malý má měsíc a ležela jsem teď s ním v Brně v nemocnici a museli jsme platit. Nevíte jak to rozlišují? Mylsela jsem, že se za miminka neplatí vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24984
28.9.08 09:24

A neplatí se jen v porodnicích za novorozence?
Pak už se platí normálně i za dítě…
Nejsem si teda jistá, ale myslím si to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24836
28.9.08 09:40

Neplacení platí jen pro mimča v porodnicích. O zrušení veškerých poplatků pro děti do 18-ti let se teprve jedná…M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
28.9.08 09:44

Jo asi to tak bude. Byla jsem z toho rozčarovaná. Zákonodárci se chvástají tím, že se za děti nebude platit a nakonec se za ně neplatí POUZE v porodnici. :evil: Je to bordel. Takový cigání, kteří si pravidelně odkládají dítě do nemocnice jen s rýmou, protože je jím za těžko odsávat hlen, tak ti to mají zadarmo. Dítě tam klidně nechají ležet skoro 14 dnů. Dítě dostává stravu, plenky, oblečení, kosmetiku apod. Matka se na něj příjde podívat 1 za den, někdy ani to ne. Náš malej musel být hospitalizovaný a já s ním. Plně kojím. Měli jsme vše vlastní. Leželi jsme tam 8 dnů a zaplatili za oba 960 Kč. Být tam tak měsíc. Už tak je člověk vyřízený z toho, že máte tak malé miminko a musíte s ním do nemocnice. Ještě do toho nemáte miminko ani u sebe, docházíte za ním na pokoj. Šok to byl pro mne pořádný, div že jsem z toho nepřišla i o mléko. A placení? Dobrej bordel. To se zase ti polityci vytáhli a udělali krásnégesto. Neplatit za dítě, ale pouze v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4666
28.9.08 10:37

Anetoska - jak to, že to mají cikáni zadarmo :evil: :evil: :evil: ? To jsem ještě neslyšela (a abych řekla pravdu, tak by mě to ani nepřekvalilo, ale jako vždy pěkně rozhořčilo) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1234
28.9.08 10:37

Jak to, že ti cikáni neplatí? To už jsou úlevy pro „sociálně slabé“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7287
28.9.08 10:45

Medůzo, to bylo od začátku, že sociálně slabí u doktorů neplatili. :twisted: Stačilo si donýst potvrzení ze sociálky. A taky neplatí vězni, feťáci apod. :twisted:
Nás už ty doktoři od ledna taky stáli pěkných pár tisíc. V lednu jsem rodila, v květnu jsem ležela týden v nemocnici s obouma holkama. Taky pěkná pálka. Ještě že jsem byla vedená jako kojící matka, jinak bych si musela platit i stravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1234
28.9.08 10:59

Aha, já si to myslela :cry: No ale určitě jsou i ti, co si to opravdu zaslouží. 8)
Já jsem vlastně taky pro poplatky, když tam někdo leží a baští, tak zase šetří doma, ale když jde o kojící matku s miminem?
Asi je to těžké vždycky odlišit, protože někde dokrmujou už v porodnici.....

Budeme doufat, že aspoň těm malým dětem ty poplatky zruší.
A úplně nejlepší by bylo, kdyby malé děti nemusely do nemocnice vůbec :D :D :D

M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7287
28.9.08 19:16

Meduzo, mě taky nevaděj ani tak poplatky u doktorů a v nemocnici, jako ty poplatky za recepty. :twisted: To fakt nechápu.
Situace u nás: Před třemi týdny dostala starší holka kašel. Dávala jsem jí Mucosolvan, ten nepomáhal, tak jsme šli k dr. Akorát mi řekla, co si mám v lékárně koupit a recept mi nenapsala, že to tak budu mít levnější. Jenže holka ty kapky nechtěla, byly dost hořký a prostě jsem je do ní nedostala. Takže kašel se nezlepšil a minulou neděli s ní jel manžel na pohotovost, protože se v noci úplně dusila a kašlala tak, že z toho zvracela. Napsali jí další troje léky, takže jsme v lékárně nechali 90 korun jen za poplatky. Za doplatky asi další 2 stovky. Jenže ani tyhle léky nezabraly, takže v pátek znova dětská dr. a další troje léky. Takže dalších 90 kč jen za poplatky. Tak nás blbej kašel vyšel už asi na 500 Kč a to ještě nemá ty léky holka dobraný, takže nevíme, jestli jí vůbec zaberou. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
28.9.08 22:11

Cigíáni neplatí, protože jsou sociálně slabí :evil: Ale na cigára mají apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama