Placení za konzultaci u ortodentisty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ašímanaj
Nováček 7 příspěvků 15.08.19 09:11
Placení za konzultaci u ortodentisty

Ahoj holky. Platily jste za konzultaci u ortodentisty? Po mně chce 700. Mám doporučení pro malou od zubarky. Jedná se o rovnatka. A další věc? Kolik vás rovnatka stála? Nekdo mě straší, že nejlevnější seženu za tisíce korun. A úplně poslední věc. Pocítí při tom holka bolest? Někdo říká, že ano. Že to strašně tlačí a dítě pak brečí. Ta moje je na bolest až hysterická. :-) Moc děkuji.

Reakce:
sagina
Echt Kelišová 8083 příspěvků 15.08.19 09:41

@ašímanaj rovnátka jsem řešila u dvou dětí a ani u jednoho jsem za konzultaci neplatila (měla jsem od zubařky žádanku na vyšetření na pojišťovnu). rovnátka jako taková moje děti neměly, u holky jsme nakonec čekaly na vypadnutí zubu, a pak se jí tam dal mezerníček (nemá založený druhý zub) a čekáme na plnoletost, že si nechá dát implantát. kluk měl jako malý asi rok nějaký drátek kvůli cucání palce a rozšíření čelisti, s tím, že rovnátka jako taková se řešily až s druhými zuby, a tam jsme se (zatím) rozhodli, že ne. celkově jsem u ortodontisty nechala za obě děti do pěti tisíc. ne za prvotní konzultaci, až se za aparátek, s tím, že následné kontroly, úpravy a vyndání už bylo v ceně. klukovi ten drátek museli upravovat asi třikrát, protože ho nějak likvidoval. u obou dětí v rámci konzultace dělali i rentgen, lepší, než má naše zubařka.

rovnátka jako taková jsem u kluka řešila na jaře a z ceny na mne šly mrákoty. nabízel nám buď kolem šedesáti taková ta „normální“ anebo za devadesát taková ta „neviditelná“. po konzultaci se stomatologem, otcem dítěte a dítětem samotným jsme rovnátka odložili na později. zatím je nechce, stomatolog s tím nemá problém a nasadit si je může nechat až později. jinak nutno tedy říct, že se rovnátka dají sehnat i levněji, ale zase po tom, co mi vyprávěla kolegyně z práce své zkušenosti, tak se mi moc nechce měnit osvědčeného lékaře za někoho neznámého i za cenu vyšší ceny.

jinak já jako dítě rovnátka nosila a jo, rovnání zubů kolikrát bylo nepříjemné. neřekla bych přímo, že to bolelo, ale cítit to bylo a vlastně pořád, to na tom bylo protivné (že to nebyla bolest, která přijde a odejde, ale setrvalý stav). já je tedy tenkrát mívala jenom na noc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 10:05

@ašímanaj Záleží na lékaři. Za konzultaci jsem neplatila, ale za konzultace s rentgenem a léčebným plánem už ano. A fixní rovnátka jsou drahá legrace. Na obě čelisti to máme spočítané na cca 30000.

Halamka
Závislačka 4107 příspěvků 15.08.19 10:06

@sagina to je darda..
Dcera má teď fixní na horních. Budou následovat i spodní. Léčba na cca tři roky, dohromady cca 20t, postupně. Horní jsem platila 6t, jednou za dva měsíce 250 za dráty a roztahování, pak budou ta 6t spodní a po sundání na rok vyndavaci na noc pro udržení.
Když jsem zjišťovala ceny, tak to chce asi oběhnout více odborníků. Také mě děsili částkami nad 50t, ale máme štěstí na solidní lékařku.
Ještě v té dvacitce je plán léčby a administrativní náklady :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 10:14

Pracuji na ortodoncii. Nelze legálně dle mého do nalepení fixních rovnatek inkasovat jakekoliv penize od pacienta, pokud má platné zdravotní pojistění, protože pojišťovna vše hradí a tudíž nelze inkasovat 2×. Ještě je tu moznost, že Váš lékař nemá smlouvu se zdravotní pojišťovnou. Pouze pokud nemate doporučení (poukaz na vysetřeni) od sveho stomatologa, může inkasovat za 1. konzultaci. Rovnatka u nás stojí průměrně 10 tisíc na jednu čelist za celou dobu léčby. Pacienty většinou rovnátka nebolí. Pokud někdo pociťuje bolest, může si vzít brufen, nicméně je to záležitost 2 dní po výměně drátku a v klidu tam bolest není žádná, pouze při kousání do jídla. Rovnatka jsem sama měla a leky na bolest jsem nepoužila ani jednou.

AnnieTRoj
Kecalka 368 příspěvků 15.08.19 10:31

Chodila jsem na ortodoncii 6 let. Za tu dobu jsem zaplatila i s dopravou cca 2000. Rovnátka spodní i horní 700 Kč, občas oprava drátku 10 Kč a možná něco za otisky. Měla jsem hodně křivý zuby, ale stačily mi snímací. Pak šla ortodontistka do penze. Potřebovala jsem posunout zuby, protože nemám jednu stálou stoličku. 350 Kč na tři měsíce jen za to, že tam chodím, 600 za rentgen na který jsem musela do nemocnice. Bylo mi 16 a nemohla jsem ani se souhlasem rodičů chodit sama (jezdili by za mnou 45 km, já v místě chodila na SŠ). Celkově by to vyšlo minimálně na 20 tisíc. Dávala pouze fixní, o ty jsem nestála. Nakonec jsem odešla, horní zuby mají oporu a mezera není vidět.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7936 příspěvků 15.08.19 10:39

To už není pro děti zdarma? 8o mě to bolelo jako prase v 11 letech i v 25 ;) ano vždy jen pár dní, ale prostě utažení nebo odřená dasen bolí. Po nasazení taky celkem brutal :D

sagina
Echt Kelišová 8083 příspěvků 15.08.19 10:46
@Halamka píše:
@sagina to je darda..

nj, on mi ten asistent, co to s klukem (a se mnou) probíral říkal cosi o materiálech, které už nepoužívající a blablabla, takže předpokládám, že to bude asi ten zásadní rozdíl mezi cenami. ale fakt je ten, že drátěná rovnátka stejně pro (svého) kluka nepovažuji za vhodná, měl by problém s čištěním zubů kolem zámečků a přijde mi lepší, když bude mít zuby mírně nakřivo, než když je bude mít zkažené :nevim: ten zásadní problém se vyřešil v první fázi léčby a teď už je to jenom estetika, naštěstí. byla jsem připravená zacvakat ta nevidelná rovnátka, ta se na čištění zubů sundavají a tam ty rozdíly v cenách v rámci Prahy nejsou až tak výrazné. no, ale jestli je kluk zatím nechce, tak tím líp, třeba si je jednou nechá nasadit, až si na ně sám vydělá :mrgreen: však rovnátka nosí i dospělí, pokud o rovné zuby stojí a drátek za zuby mu už stejně zůstane celoživotně, aby se mu zuby nevrátily zase nazpátek, tak lepší, když je k léčbě motivovaný, než když ji podstupuje jenom proto, že ho nutí maminka :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 12:40
@sagina píše:
nj, on mi ten asistent, co to s klukem (a se mnou) probíral říkal cosi o materiálech, které už nepoužívající a blablabla, takže předpokládám, že to bude asi ten zásadní rozdíl mezi cenami. ale fakt je ten, že drátěná rovnátka stejně pro (svého) kluka nepovažuji za vhodná, měl by problém s čištěním zubů kolem zámečků a přijde mi lepší, když bude mít zuby mírně nakřivo, než když je bude mít zkažené :nevim: ten zásadní problém se vyřešil v první fázi léčby a teď už je to jenom estetika, naštěstí. byla jsem připravená zacvakat ta nevidelná rovnátka, ta se na čištění zubů sundavají a tam ty rozdíly v cenách v rámci Prahy nejsou až tak výrazné. no, ale jestli je kluk zatím nechce, tak tím líp, třeba si je jednou nechá nasadit, až si na ně sám vydělá :mrgreen: však rovnátka nosí i dospělí, pokud o rovné zuby stojí a drátek za zuby mu už stejně zůstane celoživotně, aby se mu zuby nevrátily zase nazpátek, tak lepší, když je k léčbě motivovaný, než když ji podstupuje jenom proto, že ho nutí maminka :nevim:

Neviditelná rovnátka jsou na hygienu mnohem náročnější než klasické zámečky, protože v případě neviditelných rovnátek nemáte proti zubnímu kazu OCHRANU SLINAMI a při nasazení - opravdu po každém jídle a pití (kromě vody), musí být zuby opravdu dokonale vyčištěné. Bohužel obrovské marketingové lobby toto zapomíná u Invisalign zmiňovat…

sagina
Echt Kelišová 8083 příspěvků 15.08.19 12:48

Anonymní, vidíš - role slin na ochranu zubů mě nenapadla. každopádně jsem ráda, že teď to řešit nemusím.

Váš příspěvek
Reklama