Placenta na přední straně zasahující do dolního segmentu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Těhulka95
Stálice 97 příspěvků 25.09.14 17:42
Placenta na přední straně zasahující do dolního segmentu ?

Můžu se zeptat, co tahle věta znamená? Tohle mi napsal doktor na 2. vyšetření screeningu ve 20. týdnu. Jelikož doktor byl velmi nepříjemný a komolil větu za větou jako z nějaké knížky, tak jsem se ani neptala, co to přesně znamená… :think: Ale zní to docela zle..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Nikolllet
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 25.09.14 17:44

Já jsem měla to samé, neboj ono se to vytáhne nahoru. Mě se sice nevytáhla, ale malá klesla ještě níž pod tu placentu. Ale žádná tragedie to není. A kdyby se nevytáhla, tak udělají sekci. :hug:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 25.09.14 17:48

@Těhulka95 měla jsem to samé. Jen otázkou, jak moc do dolního segmentu to zasahuje. Placenta na přední straně je v pohodě, pokud není přes čípe, nezasahuje to do porodních cest, je to taky v klidu. Já rodila s tím, že placenta nízko, 12 mm nad čípkem a šlo to přirozeně. Pokud jsi teprve 20 tt, vůbec si s tim nedělej hlavu, v tohle týdnu je to naprosto normální.

Těhulka95
Stálice 97 příspěvků 25.09.14 17:53

Udělají sekci? Omlouvám se, nechci být za hlupačku, ale potřebuju se zeptat na všechno co mi není jasné.. :oops: Bude to moje první mimi, takže nemám vůbec s ničím z toho zkušenost, vím vše jen z internetu, a ani tam se nedá všemu věřit. Jak by ta placenta měla být, aby to bylo v pořádku? :roll:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 25.09.14 17:55

@Těhulka95 né, sekce se neboj. Není k ní důvod. Sekce by se konala, pokud by placenta překrývala porodní cesty. Ale ještě je moře času, u 99% holek se placenta v průběhu těhotenství vytáhne. Pokud je byť jen pár mm nad čípkem, nebrání to přirozenému porodu.

Těhulka95
Stálice 97 příspěvků 25.09.14 17:58

@martina.se Vytáhne? jako že se posune tam, kde má být?

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 25.09.14 17:59

Placenta se ještě vytáhne, jsi TEPRV ve 20 týdnu.
Nestresuj, nepanikař, tohle má polovina ženskejch, na SC chodí 5 %. ;)

Nikolllet
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 25.09.14 18:00

@Těhulka95 přesně jak říká @martina.se - císařský řez by dělali, jen kdyby byla placenta přes porodní cesty.. Skoro všem se to vytáhne, neboj. A nebo ti mimčo klesne pod placentu tak jak mě a to bylo až v 33tt, takže je moře času. Vůbec si s tím nezatěžuj hlavu!!!

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 25.09.14 18:04
@Těhulka95 píše:
@martina.se Vytáhne? jako že se posune tam, kde má být?

jasně.. jak roste děloha, placenta se posune výše. Zatím to fakt neřeš.

simona.b.
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 25.09.14 18:06

Placenta musí být minimálně 2,7 cm od vnitřní branky, nesmí přesahovat přes branku. O všem se ale rozhoduje až po 30 tt, pokud by byla placenta dole a byť trochu překrývala branku, budou Tě od 34 až 35 tt hospitalizovat, protože hrozí předčasné odlučování placenty (mohutné krvácení)a naplánují císaře. Pokud máš ale placentu na přední stěně, tak se nemáš čeho obávat. Já jsem na tom mnohem hůř, placenta na zadní stěně, placenta přesahuje přes branku 3 cm a tak je jasné, že malý půjde ven císařem (jsem 28 tt) :(

Těhulka95
Stálice 97 příspěvků 25.09.14 18:06

Dobře.. :( tak vám moc děkuju :)

Jen ještě… všimla jsem si, že dnes někdo už zakládal diskuzi na tohle téma, a někdo tam zakladatelce radí, aby sledovala tvrdnutí břicha.. :nevim:

Nikolllet
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 25.09.14 18:09
@Těhulka95 píše:
Dobře.. :( tak vám moc děkuju :)Jen ještě… všimla jsem si, že dnes někdo už zakládal diskuzi na tohle téma, a někdo tam zakladatelce radí, aby sledovala tvrdnutí břicha.. :nevim:

Kdyby ti tvrdlo tak ti doktor nasadí magnesium, to taky není žádná tragedie-jen to kdyžtak hlaš u dr.

Těhulka95
Stálice 97 příspěvků 25.09.14 18:10

@Nikolllet Má na to nějak vliv sex? Je vůbec nějak prokázáno, že by se měl omezit uplně od nějakého týdne?

Nikolllet
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 25.09.14 18:13

@Těhulka95 Jejda babo zbytečně se stresuješ, mě takové věci ani nenapadaly :D Sex je ok, kdyby se něco dělo doktor tě upozorní, že sex ne-e. Ale může ti po něm tvrdnout to břicho, mě třeba po orgasmu tvrdlo hodně, ale ničemu to nevadí ;) Jsem 39tt, sex mám furt a břicho mám jak šutr půl dne (a malá je uplně ok).. Neboj se a užívej :hug:

Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 25.09.14 18:27

Ja mela placentu zasahujici do spodniho segmentu. Nevim tedy jestli byla v predu ci v zadu. Vytahla se a rodila jsem normalne. Bylo mi doporuceno vic se setrit, protoze jsem ve 20tt malicko krvacela. Musela jsem omezit noseni starsiho syna. Sex mi nezakazali ;). Nestresuj se, malokomu se placenta nevytahne.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >