Placenta nefunguje na 100%

Anonymní
17.6.21 17:46

placenta nefunguje na 100%

Zdravím všechny :) chtěla bych znát vaše zkušenosti. Při prvním miminku - od začátku nedokázali moc spočítat, kdy jsem počala a později mi pak pořád gynekoložka říkala, že je menší, než by měl být. Na konci tvrdila, že by bylo fajn abych porodila třeba dřív, protože zřejmě placenta nefunguje na 100% a proto je miminko menší. U syna se po porodu přišlo na vrozenou srdeční vadu a řešila se mikrocefalie. Takže prý byl asi menší i proto. Nicméně teď jsem těhotná zase a na posledním UZ mi doktorka řekla, že podle měsíčků bych měla být tak 11+1 tt, ale podle velikosti je miminko 8+3 tt. Prý se to může stát takový skluz a nemám si z toho dělat hlavu. Ale já tohle poslouchala u prvního těhotenství pořád a teď mě to znervózňuje. Můžu mít teda nějakou placentu, která není úplně 100%? Nebo setkal se někdo s něčím takovým? Děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
820
17.6.21 18:45

Myslím si, že takhle brzy by se nepoznalo, že je placenta blbá, mně měsíčky se stářím těhotenství neseděly o 13dní, počkej si na první velký ultrazvuk, tam ti řeknou přesněji staří těhotenství, první týdny se každé miminko vyvíjí jinak a srovnaj se až kolem toho 13.týdne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1738
17.6.21 19:04

Nejsem doktor, ale tohle mi prijde strasne brzy na „zavadovou“ placentu. Placenta starne, takze treba mesic dva pred porodem ti najdou doktori na sonu nejaky infarkty na placente. Ze by byla spatna placenta uz od samyho zacatku, to si spis myslim, ze by mohlo jit celkove o neprospivajici tehotenstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12723
17.6.21 19:10

@Reny28 První týdny se právě všechny plody vyvíjejí naprosto stejně, proto se podle rozměrů dá určit stáří těhotenství.
Může ale dojít k tomu, že prostě hapruje datum poslední menstruace a datum početí. To se stát může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
17.6.21 20:23

@eva valoi s tím úplně nesouhlasím, přesný odhad staří těhotenství se dělá až na prvním velkým ultrazvuku, protože v tu dobu se plody srovnají. Byla jsem třikrát těhotná a vždy ty první týdny mi nesedělo staří těhotenství, vždy mi říkali že jsem mnohem míň těhotná než mi řekli na prvním velkým ultrazvuku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12723
17.6.21 20:29

@Reny28 Ty plody se nesrovnají. Tam se prostě určí stáří těhotenství. Takže pokud je plod menší, tak k otěhotnění došlo prostě později a naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
678
17.6.21 21:19

Placenta, bych rekla, takhle brzo nestarne, to az ke konci tehotenstvi. JEstli mas rozdil tri tydny a vis, ze to neni kvuli posunuty ms, tak mi to spis prijde jako neprosperujici tehotenstvi.. prave v prvnim trimestru by se plody mely vyvijet stejne rovnomerne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat