Reklama

placenta okrajem překrývající vnitřní branku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sluni
Kelišová 5262 příspěvků 13.01.10 19:13
placenta okrajem překrývající vnitřní branku

Ahoj holky, prosím o vaše zkušenosti s touto diagnozou, doktor to dnes zjistil náhodou a řekl jen, že to je indikace k císařskému řezu, ale že se to může ještě upravit, jakou s tím máte zkušenost?Dost mě to vyděsilo … :-?

Reklama

Reakce:

Eliška
Extra třída :D 11810 příspěvků 13.01.10 19:35

nevím, v jaké jsi fázi těhotenství, upravit se to během něj může, v poslední fázi už asi moc ne. Já měla taky v prvním těhot. placentu zasahující do spodního segmentu a pak se vytáhla. Pokud v posl trimestru překrývá (část) placenty branku, je to určitě indikace k císaři, protože při spontánním porodu je miminko v ohrožení. Pokud by placenta branku dál překrývala, určitě při náhlém krvácení (čerstvá krev) hned do nemocnice!

Vlastička
Kecalka 390 příspěvků 13.01.10 19:36

Ahojky, v kterém měsíci jsi?
Já jsem měla tuto diagnozu taky, ale placenta se mi posunula na horu, myslím kolem 30tt. Rodila jsem císařem, ale z jiných důvodů ( pro KP).

fidla
Kecalka 468 příspěvků 13.01.10 20:00

Ve vetsine pripadu se placenta vytahne, jeste neni nic ztraceno.. Pri kazdem utz se zeptej jak na tom jsi, at se treba nenervujes zbytecne. Jinak se obecne doporucuje vice se setrit a nesexovat.. Preju brzke vytazeni (placenty) a pohodovy zbytek tehu :mavam:

sluni
Kelišová 5262 příspěvků 14.01.10 07:00

ahoj holky, začínám 26 tt … děkuji moc za odpovědi, zeptám se opět doktora … pa

citule
Kecalka 115 příspěvků 14.01.10 09:06

ahoj Sluni, taky jsem měla zasahující placentu a do 32t se vytáhla nahoru a s porodem nebyl problém. Takže se nenervuj, hlavně bys měla být v klidu, nezvedat nic těžkýho a nesexovat! A v případě krvácení ihned do porodnice.
Rozhodující je 32 týden. Vzhledem k tomu, že jsem byla na velmi rizikovým těhu, tak si mě raději zvali co 4 týdny a bylo vidět, jak se placenta táhne nahoru.

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 14.01.10 09:09

Ahoj Sluni,

mám taky placentu překrývající vnitřní branku.Dělá mi docela potíže(dlouhodobé krvácení),takže se na to přišlo už teď-začínám 15.týden.Dr.mě ale uklidňuje,že ve vetšině případů se placenta vytáhne, běžně to trvá 2až3 měsíce.Záleží i na jaké straně je,já ji mám sice překrývající,ale na zadní stěně a to se prý téměř vždy vytáhne,na přední se moc nevytahuje,protože nemá kam.

Hodně štěstí

Any

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 156 inzerátů 14.01.10 09:10

Sluni, mě zjistili nízko nasedající placentu s okrajem zasahujícím k brance ve 14tt (kvůli krvácení) a tak jsem o tom hledala na netu a opravdu ve spoustě případů se ta placenta vytáhne. Dokonce jsem četla i o případu, kdy se vytáhla až někdy v 38tt, takže nakonec na CS nedošlo. Tak držím palce ať je to OK :kytka:

sluni
Kelišová 5262 příspěvků 14.01.10 09:49

Díky holky, uklidnili jste mě, sex raději úplně omezím … šetřím se, jen chodím na těhu cvičení a procházky, zatím jsem nekrvácela …
Tak budu doufat …
díííky :srdce:

laducha
Generální žvanilka 21575 příspěvků 15.01.10 00:10

Ahoj, taky jsem to tak měla, nakonec se příroda umoudřila, placenta se povytáhla a já rodila normálně. Tuším až ve 36 týdnu, bylo to na poslední chvíli.
Přeji úspěšné těhulkování :mavam:

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 156 inzerátů 15.01.10 07:28

Sluni, jen se možná radši zeptej dr. na to cvičení, vím že se nedoporučuje.

sluni
Kelišová 5262 příspěvků 15.01.10 09:09

Díky moc, dneska se ho poptám …

lenla
Stálice 54 příspěvků 15.01.10 09:31

Ahoj,

tak já měla to samé, a bohužel se nevytáhla (byla na přední straně). Ale i tak všechno dobře dopadlo. Takže se zbytečně nestresuj. Jak už tady holky psaly, tak sex je bohužel tabu, já měla teda zakázaný i to cvičení. Chce to se prostě víc šetřit. No a když by se náhodou nevytáhla tak je to jednoznačně na CS. Nejdřív jsem se tim trošku trápila, ale co hlavně že je malá OK a jak přišla na svět je úplně jedno.

sluni
Kelišová 5262 příspěvků 16.01.10 07:48

Ahoj holky, děkuji za vaše zkušenosti a rady.
Byla jsem u svého doktora,ten co mi říkal o té plascentě byl v nemocnici, měla jsem totiž bouračku,tak ten můj gynekolog řekl, že to není pravda, že je to podle něj ok, navíc,že půjde ještě nahoru,takže si nemám dělat starosti …
teď komu věřit … 8-o :oops: :?:
Každopádně jsem během těhotenství ještě nekrvácela, cítím se dobře i fit, tak se budu chovat přirozeně vzhledem k těhotenství a uvidíme …
Vrtá mi hlavou jak dva doktoři mohou mít jiný názor na prakticky zásadní věc … :?:

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 156 inzerátů 16.01.10 07:51

Sluni, vzpomínám si, že něco podobného se stalo i Marpe od nás z dubna2010. Jela na pohotovost kvůli krvácení, tam ji chtěli nechat v nemocnici kvůli placentě. Na revers šla dom a pak jí její dr. řekl, že je úplně v pořádku. Od té doby pokud vím problémy neměla. Pak se v tom má někdo vyznat :nevim:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >