Plačtivost a špatné spaní u 2,5letého

26.5.17 09:19

Plačtivost a špatné spaní u 2,5-letého

Ahojte, chci se poradit. Syn 2,5 roku běžně spává s maximálně dvěma nočními probuzeními. Poslední týden se ale začal budit často, klidně i co hodinu. Hodně pláče, je obtížné ho znova uspat. Ráno se budí ve stejný čas jako obvykle, je i normálně aktivní, celkem jí (on je celkově nejedlík), hraje si, nemá zvýšenou teplotu. Ale zaráží mě, že vůbec nechce ven. Vždycky se těšil do parku, na hřiště, za známými dětmi, do obchodu, za babičkou…teď na všechno říká, že nechce a raději by prý zůstal doma. Dost přecitlivěle u toho i reaguje. Včera jsem balila tašku a on se ptal, co dělám. Odpověděla jsem mu, že pojedeme k babi a tak chystám věci. Na to se strašně rozbrečel, že k babičce nechce, chce být doma. Přitom na babi se vždycky těšil a nevím o ničem, co by se tam stalo, aby se začal bát…Dnes totéž, když jsme měli jít do obchodu (chodil tam rád, jezdil na odrážedle, miluje vozíky).
Má trošku vyrážky kolem pusy a dost si cpe věci do pusy, což už dlouho nebylo, tak nevím, jestli ho netrápí zub. Když se ho ptám, jestli ho něco bolí, říká, že ne popřípadě ukazuje na všelijaké části těla (ruka, noha, hlava, břicho…). Asi 3× začal bez zjevného důvodu hrozně plakat, nemohla jsem ho vůbec zklidnit třeba půl hodiny. A pak najednu klid, normálně si hrál.
Nemá po žádném očkování, jen v rodině je teď lehce napjatější amosféra, tak jestli to nesouvisí s tím…
Znáte někdo něco podobného? Mám s ním jít k doktorce? Nechci ho stresovat zbytečnými vyšetřeními, ale nerada bych něco zanedbala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1417
26.5.17 09:44

A nerostou mu zuby? Syn ma taky 2,5. A ted mame taky takove noci, pres den kouse, asi ho to boli. Vcera jsem mu cistila zuby a zacal plakat ze boli. Roste mu jedna petka a je to tak dva dny v pohode, dva dny ufnukany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.5.17 09:49

@paandatko Zuby mě právě taky napadly, viditelně nateklé ale neni níc, tak nevím. Chybí mu dvě pětky. Cpe do pusy dost věcí, což už dlouho nedělal, tak snad to bude ono. Bojím se, abych něco nezanedbala. Teď se mnou normálně hrál pexeso a svačil jogurt, jen se moc nesměje, je takový vážný a snadno se rozbrečí (teď brečel, protože jsem uklidila některé hračky do poličky, tak že jsem mu je vzala. Místo aby si je vzal sám zpátky jako to obvykle dělá, tak se strašně rozbrečel).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1227
26.5.17 10:34

Vypada to na ty zuby, nase mala mela taky takove obdobi, ted uz ma zuby vsechny, ale obcas se stane, ze je taky mrzuta a nekdy vic unavena. Hodne ted blblo i pocasi, coz ma na male deti velky vliv, da se rict, ze jaro poradne ani nebylo. Dceri je cca 3,5 roku, na pocasi reaguje, kdyz se to hodne strida nebo blbne tlak, jsou mali a o dost citlivejsi, nez my dospeli ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
26.5.17 10:36
@pandoslava píše:
@paandatko Zuby mě právě taky napadly, viditelně nateklé ale neni níc, tak nevím. Chybí mu dvě pětky. Cpe do pusy dost věcí, což už dlouho nedělal, tak snad to bude ono. Bojím se, abych něco nezanedbala. Teď se mnou normálně hrál pexeso a svačil jogurt, jen se moc nesměje, je takový vážný a snadno se rozbrečí (teď brečel, protože jsem uklidila některé hračky do poličky, tak že jsem mu je vzala. Místo aby si je vzal sám zpátky jako to obvykle dělá, tak se strašně rozbrečel).

Bobánek maličký, asi se necítí dobře. Možná se o něj něco pokouší a on zatím zdárně vzdoruje, ale bohužel se to projevuje takovou podrážděností a lítostivostí. Asi bych mu raději udělala tu vůli a třeba ho umluvila, že u babičky se dlouho nezdržíme, aby mohl být doma…nějak mu vyjít vstříc. Můj syn má taky někdy období, že se mu nic nechce a jen by lenošil…a z toho nechce ani jít spát a nejrači by venku i nocoval…I dospělí mají někdy období, kdy by nejrači nevylejzali :-)
Pusinku mu omývej vodou a nech si napsat třeba baktroben nebo něco, kup aspoň zinkovou mast nebo co je na tyhle lokální vyrážky…a nechávej ho v klidu domova, když to potřebuje. :hug: :hug:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama