Plagiocefalie - zploštělá hlavička u 5ti měsíčního mimča

Anonymní
30.12.19 12:57

plagiocefalie - zploštělá hlavička u 5ti měsíčního mimča

Ahoj holky, mam dotaz ohledně zploštělé hlavičky, malý lehaval od narození jen s hlavičkou na levou stranu, dělala jsem vše, aby neměl placatou hlavičku- chodila z druhe strany, z leve strany mela prosteradlo bílé, aby chtel koukat na pravou, polohovala ho, měla polstarek candide atd. Dnes je malému 5 měsíců a má pěknou placku, ale jen na jedne straně. Pritel ma take placatou hlavu, ale rovnomerně a u holiče se nikdy nenechava na holo, aby to nebylo videt. Ale nas maly ma jen na te jedne strane placatou a ja jsem z toho blazen, doktorka rika, ze se to zlepsi, ale ja mu nevhci udelat do budoucna nejaky mindraky z hlavicky, pritel to dodnes vycita tchyni???? Uvazuji nad helmickou, ale aby ji mel maly 23 hodin me desi a zariven si myslim, ze pak bude mit opozdeny vyvoj :nevim: Měl jste nekdo helmu? Nebo to neresili a hlavicka se zas srovnala? Dekuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20502
30.12.19 13:06

Znám holčičku co měla helmu no hlavu má kulatou jako míč za mě dost divný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
30.12.19 13:18

Ahoj, syn helmicku nosil a rozhodne nelituju. Hlava se mu pekne spravila, helmicku snasel uplne v pohode a nijak ho to vyvojove “nezpomalilo” :wink: Doporucuju zajet do Plagio kliniky (www.plagio.cz) a tam nechat syna vysetrit 🙂 Idealni vek na noseni helmicky je pry mezi 4-7 mesicem, takze bych neotalela a objednala se co nejdriv, mivaji docela dlouhe objednaci doby 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
30.12.19 13:45

Nechala bych si napsat od pediatricky zadost na rehabilitace. S dcerou jsem taky chodila (puvodne to bylo kvuli hlavicce-take uprednostnovala jen jednu stranu). Nicmene ono to ovlivnuje cele telo-ma ochable svalstvo na jedne strane(moje mala mela i pater do luku). Cvicila jsem s ni vojtovku a krasne se to postupne srovnavalo. Navic rehabilitacni to dokaze dobre posoudit, zda uz je helmicka nutna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
30.12.19 13:47

Za mě helmičku 100% ano!!! Nám pomohla a syn má hlavičku jak z prdu kuličku :palec: a to měl vzadu fakt placku jak blázen. Na helmičku si miminko zvyká postupně, nenosí jí hned celý den. Synovi vůbec nevadila, zvykl si velmi rychle. Jezdili jsme do Prahy do Motole. A maximální spokojenost. Helmičku nám celou proplatila pojišťovna. Moc dlouho nerozmýšlej a začni jednat, protože čím dříve jí dítě začne nosit tak tím lepší je výsledek a hlavně je pak kratší ta doba co jí nosí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.1.20 18:33

Je to už přes 5 let, kdy jsme se synem jezdili do Frýdku-Místku na kliniku. Byl lenoch, nechtělo se mu točit, hlavu měl vzadu placatou a ještě trochu víc zešikma. Začali jsme nosit v jeho 6 měsících a měl ji asi 5 měsíců. Přijet dřív, ideálně ve 4., nosil by kratší dobu. I tak mu to moc pomohlo. Nelitujeme ničeho. Máte tak měsíc na to začít to řešit a léčit, jinak s tím už nic neuděláte. Nosit helmu v zimě je pohoda, ale v létě v 35 stupních je to horší.
Na klinice říkali, že do budoucna můžou tyto vady ovlivňovat skus, páteř, ale třeba že i dětem nebudou sedět helmy, brýle, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat