Plané neštovice téměř bez příznaků - máte zkušenost?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jana206
Nadpozemská drbna 26560 příspěvků 05.02.10 10:19
Plané neštovice téměř bez příznaků - máte zkušenost?

Přečetla jsem si podle vyhledávače všechny diskuze na toto téma,nikde jsem nic podobného nenašla..

Emička před třemi týdny prodělala plané neštovice s normálním průběhem - zvýšená teplota,puchýřky na celém těle i na sliznicích,strou­pky,vyloupání­..

Zdroj infekce byl pravděpodobně chlapeček sousedů,který se uzdravil těsně před tím,než se Emči objevili první pupínky..

V pondělí vše nasvědčovalo,že infekce přesedlala na Adámka..Nespal v noci,stěžoval si na bolest hlavy,objevili se mu na bříšku a zádech flíčky,svědilo ho to…Byl nevrlý jeden den,ale z flíčků se utvořily snad 2 typické neštovičky,na ostatních se udělal mimiaturní stroupek,další se už netvořily.

Dnes po pěti dnech má jeden typický stroupek a je úplně v pořádku..

Myslím si,že to jsou neštovice..Ale s jistotou mi to nemůže říct ani naše dr :zed: ..

Máte někdo podobnou zkušenost?

Ptám se hlavně pro zajímavost,ani na internetu jsem odpověď nenašla.Ve většině článků poukazují hlavně na možné těžké komplikace.Jasnou odpověď dají asi až krevní testy.

Pravděpodobně jsem je podobným způsobem prodělala někdy já..Celý život jsem byla přesvědčená,že jsem je neprodělala.Neměla jsem je v záznamu u dětské dr. a moje máma si je jistá,že jsem je neměla..Chtěla jsem se nechat naočkovat.Nejprv jsem poprosila lékaře o krevní test na protilátky proti neštovicím a protilátky mám jako po prodělaném onemocnění..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Ditta77
Závislačka 4200 příspěvků 05.02.10 11:04

Ahoj Jani :mavam:
tak my právě proděláváme též neštovice s typickým průběhem…má je naše Emička a i tatínek :-? :mrgreen:
Před dvěma týdny je prodělala starší dcerka-ta už je zdráva…a já jsem se tuhle na toto téma bavila s jednou známou a říkala, že jejich syn měl právě takto netypický průběh…to, co popisuješ, ale s tím, že toto byl jakýsi předvoj a naplno neštovice u nich udeřily za dva týdny…že přišli do školky na besídku a malej byla jak mochomůrka...­.......

No, co já pozoruju, tak ty neštovice jsou jak chameleon…pozoruju dost jinej průběh u dost lidí…naší Emičce se nejdřív vysypaly pupence a teprva teď má horečky :-? :cry:

Starší dcerka měla skoro 40 horečky-můj manžel který je zdatný padesátník :mrgreen: a já se hrozně bála, pač se říká, že čím je člověk starší-tím horší je průběh, tak měla jen 37,5 a bolelo ho za očima-stejně jako starší dcerku.....
Tak ať je to brzy za námi(Vámi) :palec: :pankac:

Jana206
Nadpozemská drbna 26560 příspěvků 05.02.10 11:25

Ditto,díky za odpověď,díky :kytka:

Taky přeju brzké uzdravení :palec: :kytka: ,malé a hlavně tatínkovi :-( :kytka: ..Pro dospělého to musí být snad ještě horší než pro dítě..Já jsem se toho léta bála,jak čert kříže,protože jsem kardiak..Pak vyvinuli vakcínu,ale až doteď byla nad naše finanční možnosti..A když se konečně chci nechat naočkovat,tak zjistím,že jsem imunní :zed: :lol:

Emička měla jen dvakrák k večeru mírně zvýšenou teplotu,obsypaná byla pořádně,škrábala se a stroupky má ještě teď,i takové skvrny po odloupnutí.Časem by se měly ztratit..I přes to můžu říct,že měla Emča lehký průběh.

Když se Emičce udělaly pupínky,mě vyskočil opar na rtu.Asi to může souviset.Je to příbuzný virus :zed: ..

Tak uvidím,jestli to u Adámka ještě propukne.Nechám ho doma ze školky ještě příští týden..Může a taky nemusí.

bedru
Kelišová 5597 příspěvků 05.02.10 12:09

my jsme teda ještě neštovice neprodělali a asi ani neproděláme, protože jsem terču na ně nechala očkovat, ale slyšela jsem, že když jsou příznaky slabé a to na počet pupínků, ale kolik přesně nevím, tak nemoc proběhla slabě a imunita není úplná, což znamená, že při příštím setkání s touto nemocí, může vypuknout znovu :think:

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 05.02.10 12:15

Mě tohle téma taky zajímá, protože syn už zažil několik vln neštovic ve školce, několikrát přímý kontakt s nemocným dítětem v době jeho infekčnosti a přesto neštovice neměl…jsem domluvená s doktorem, že mu v deseti letech udělá test na protilátky a případně ho nechám přeočkovat (bojím se komplikací v případě nemoci v pubertě nebo dospělosti).Ale radši bych se tomu očkování vyhnula, chtěla jsem, aby si normálně prodělal nemoc, je to spolehlivější stran imunity než očkování.Sama jsem zvědavá, jak mu ty testy vyjdou, zdá se mi nepravděpodobné, že není imuní, když nákaze tolikrát odolal.

Jana206
Nadpozemská drbna 26560 příspěvků 05.02.10 12:49

Judy,já jsem taky neštovice určitě neprodělala,nechy­tla jsem je ani v době školních epidemií,nic :nevim:
Taky si myslím,že není pravděpodobné,že by Tvůj syn nebyl imunní..Je to vysoce infekční..Prý stačí jen,aby nemocný prošel kolem,ještě v prodmorálním stadiu,kdy nejsou pupínky.

Mě říkala moje dětská dr,dětská dr mých dětí i můj doktor,že bezpříznakové získání imunity možné je..Pár pupínků v hlavě,kterých si nikdo nevšiml..

Původně jsem taky chtěla děti naočkovat,jsem ráda,že Emča to má za sebou,Adámkovi nechám udělat testy..

Já té očkovací vakcíně moc nevěřím..Je nová,nejsou seriozní výkumy,že ochrání celý život.Nikdo,kdo je dnes dospělý,tím v dětství očkován nebyl.Malé očkované dítě neštovice teď prodělat nemusí,v dospělosti ano a se všemi komplikacemi.Za to po prodělaném onemocnění celoživotní imunita zaručena..

Pročetla jsem hodně článků na internetu.Štve mě ale,že tam hlavně poukazují na těžké komplikace,zánět mozkových blan,nebezpeční v těhotenství - to beru,ale o bezproblémovém průběhu ani ťuk.A taky o bezplatném krevním testu na protilátky.Trošku mi přijde,že je to lobby vakcíny,která by se jinak těžko prodávala.I mě v lékárně říkali,že to prodávají hodně málo.

Někteří lékaři mají názor,že Varilrix chrání asi 10 let a pak je potřeba přeočkování.. Už nevím,kde to bylo.Nemůžu hodit odkaz

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 05.02.10 13:04

ahoj, nemám čas číst diskusi, ale někde jsem četla, že pokud to jsou neštovice, musí mít alespoň jednu neštovici někde na hlavě. Tím že se to odliší od různých podobných infekčních vyrážek velmi podobného vzhledu. :nevim:

Andruska
Kecalka 160 příspěvků 05.02.10 13:09

Ahoj,
já dala varilrixem naočkovat vloni dceru,aby byl klid. A letos ejhle, neštovice chytla ve školce,průběh ani přes očkování nic moc. Navíc já neštovice taky neměla, tak jsem je chytla od ní a teď jsem od hlavy k patě samá neštovice a jsem vyřízená. Takže jsem zřejmě vyhodila za vakcínu prachy zbytečně :pocitac:
Andrea.

bedru
Kelišová 5597 příspěvků 05.02.10 13:17

já jsem teda nechala očkovat Priorixem tetra, spíš jsem chtěla , aby se té nemoci, když to jde, vyhla. no uvidíme, ale o dalším přeočkování mi dr. nic neříkala, teda byla přeočkována po půl roce , ale dálší už není :nevim:

xzuzkax
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.10 13:20
Andruska píše:
Ahoj,
já dala varilrixem naočkovat vloni dceru,aby byl klid. A letos ejhle, neštovice chytla ve školce,průběh ani přes očkování nic moc. Navíc já neštovice taky neměla, tak jsem je chytla od ní a teď jsem od hlavy k patě samá neštovice a jsem vyřízená. Takže jsem zřejmě vyhodila za vakcínu prachy zbytečně :pocitac:
Andrea.

Ahoj! Nám doktor rovnou řekl, že i když děti nechám naočkovat, tak neštovice i přes to chytit můžou. Ale mělo by to mít lehčí průběh. :kytka:

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 05.02.10 15:47
Jana206 píše:
Přečetla jsem si podle vyhledávače všechny diskuze na toto téma,nikde jsem nic podobného nenašla..

Emička před třemi týdny prodělala plané neštovice s normálním průběhem - zvýšená teplota,puchýřky na celém těle i na sliznicích,strou­pky,vyloupání­..

Zdroj infekce byl pravděpodobně chlapeček sousedů,který se uzdravil těsně před tím,než se Emči objevili první pupínky..

V pondělí vše nasvědčovalo,že infekce přesedlala na Adámka..Nespal v noci,stěžoval si na bolest hlavy,objevili se mu na bříšku a zádech flíčky,svědilo ho to…Byl nevrlý jeden den,ale z flíčků se utvořily snad 2 typické neštovičky,na ostatních se udělal mimiaturní stroupek,další se už netvořily.

Dnes po pěti dnech má jeden typický stroupek a je úplně v pořádku..

Myslím si,že to jsou neštovice..Ale s jistotou mi to nemůže říct ani naše dr :zed: ..

Máte někdo podobnou zkušenost?

Ptám se hlavně pro zajímavost,ani na internetu jsem odpověď nenašla.Ve většině článků poukazují hlavně na možné těžké komplikace.Jasnou odpověď dají asi až krevní testy.

Pravděpodobně jsem je podobným způsobem prodělala někdy já..Celý život jsem byla přesvědčená,že jsem je neprodělala.Neměla jsem je v záznamu u dětské dr. a moje máma si je jistá,že jsem je neměla..Chtěla jsem se nechat naočkovat.Nejprv jsem poprosila lékaře o krevní test na protilátky proti neštovicím a protilátky mám jako po prodělaném onemocnění..

u mě to samý -nic v záznamech,ale protilátky ,jako po prodělaných.

vera01
Ukecaná baba ;) 2390 příspěvků 22.02.10 22:20

Ahojky,tak koukám že jsem na tom stejně,také jsem prohledal net a o lehce prodělaných neštovicích ani ťuk.
Rozka měla tři dny horečky(max.39),u­dělali se jí dva boláčky u pusy,na rtech měla dva opary a plnou pusu aftu,chudák nemohla skoro jíst.Také jí bolelo bříško.Celé to trvalo asi sedm dní(až na úplné zahojení boláčků).U dr. jsem nebyli a dnes mi známá řekla,že to mohly být neštovice.Tak uvidíme jestli to chytí starší syn(mohl by,aby jsme to měli za sebou).

mado
Závislačka 4790 příspěvků 22.02.10 22:27

Moji oba synové (5let a 5měsíců) měli pár pupínků, předevím na břichu, žádné teploty, bolesti, nic. M

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 27.02.10 12:05

Mimochodem řekli vám taky pediatři, že pokud necháte očkovat, je vhodné po 2letech ještě přeočkování?

Mmch Bára s nima v kontaktu byla několikrát a zatim nic a musím se jetšě popídit, ale někde snad někdo v diskusi psal, že snad mohou projít jako opar? Ale to nechci kecat a víc jsem zatim neštourala, nějak nevim, co řešit dřív:D

Jana206
Nadpozemská drbna 26560 příspěvků 27.02.10 12:22

Gabi,i když naše pediatrička je PRO očkování proti vážným nemocem - pneumokok,menin­gokok,žlouten­ka,vakcínu proti neštovicím malým dětem moc nedoporučuje.Právě proto,že se neví,jak dlouho ochrání.

Dál jsem se jí na to neptala,ale na netu jsem se dočetla,že je nutné přeočkování po 10 letech.O 2 letém intervalu jsem nikde nečetla.Snad jen to,že děti nad 10 let by měly dostat 2 dávky asi po 6 týdnech,dospělí 3 dávky,někdo říká,že stačí 2 :nevim:

Dítě je může prodělat jen jako pár pupínků,kterých si nemusíš všimnout.Emička měla klasické neštovice,Adámek jen pár pupínků - 2 typické neštovičky.Nej­spolehlivější odpověď dá krevní test na protilátky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >