Reklama

Plánované otěhotnění dle ovulačního testu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 18:23
Plánované otěhotnění dle ovulačního testu

Prosím, když se mi na ovulačních testech zvedá LH poměrně pomalu, tj např. dva dny mám slabou čárku, a pak na cca 12 h zesílí a po cca 5 hodinách už tam nebývá vůbec nic - kdy je nejlépe mít pohl. styk? ještě když je čárka světlá, tj ten den či dva, nebo počkat až čárka zesílí (to je tak na 5 až 10 hodim, než pak zmizne, a mít sex oprvdu v době až té nejvýraznjší čárky? Podle návodu v příbalovém letáku je výrazná druhá čárka známkou, že ovulace se dostaví za 24 hodin… nebo DO 24 hodin?

mc jsem to nepochopila…jakou máte zkušenost?

A jaká je procentualní pravděpodobnost úspěšnosti při styku v tuto dobu? Někde jsem četla že u žen 30 + je pravděpodobnost u každého styku cca 20 %… to mi přijde hodně málo, pokud je to načasované opravdu na dobu ovulace. myslela jsem, že 20% znamená dykoli a že při ovulaci je procento vyšší…

moc děkuji a zdravím všechny co přemýšlejí o plánování miminka:) Zuzana.

Reklama

Reakce:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19296 příspěvků 01.01.17 18:31
@Anonymní píše:
Prosím, když se mi na ovulačních testech zvedá LH poměrně pomalu, tj např. dva dny mám slabou čárku, a pak na cca 12 h zesílí a po cca 5 hodinách už tam nebývá vůbec nic - kdy je nejlépe mít pohl. styk? ještě když je čárka světlá, tj ten den či dva, nebo počkat až čárka zesílí (to je tak na 5 až 10 hodim, než pak zmizne, a mít sex oprvdu v době až té nejvýraznjší čárky? Podle návodu v příbalovém letáku je výrazná druhá čárka známkou, že ovulace se dostaví za 24 hodin… nebo DO 24 hodin?

mc jsem to nepochopila…jakou máte zkušenost?

A jaká je procentualní pravděpodobnost úspěšnosti při styku v tuto dobu? Někde jsem četla že u žen 30 + je pravděpodobnost u každého styku cca 20 %… to mi přijde hodně málo, pokud je to načasované opravdu na dobu ovulace. myslela jsem, že 20% znamená dykoli a že při ovulaci je procento vyšší…

moc děkuji a zdravím všechny co přemýšlejí o plánování miminka:) Zuzana.

No kdykoli ne, 20% bývá jakoby během jednoho měsíce, pokud je četnost styku dostatečná. Pokud se člověk trefí do ovulace tak by to mělo být tak 40%,ale je to počítané pro ideální, spíš mladý, zdravý pár za ideálních podmínek. Těch 20% mi přijde reálných. Ani když se trefíš do ovulace tak otěhotnění není 100%.

cacharele
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 01.01.17 18:53

Já otehotnela při druhém pokusu o sledování ovulace. Spermie v tobeceně ziji i 3 dny, pokud jsou zdravé. Takze byste sechtela měli tulit ob den.:-) když se blíží ovulka.
Jinak ovulka probiha cca za 24 ale může i dříve. U každé je to jinak.

ugluk
Hvězda diskuse 42122 příspěvků 01.01.17 20:51

Pozitivni (tj. vyrazne //) znamena, ze v tele stoupnul hormon LH, na coz telo reaguje tak, ze do 36 hodin praskne folikul a dojde k ovulaci. Pokud budete mit jeden jediny sex, je nejvyhodnejsi ho mit v den pozitivniho testu, pokud vice, mejte sex obden a trefite se stopro. Pravdepodobnost u prumerneho zdraveho paru se udava nejakych 15-25 % (nikoliv na jeden styk, ale na jeden cyklus, i kdybyste spolu spali 20×), pokud bude spermie pritomna v dobe ovulace nebo par hodin pote. Pokud by byl sex prilis dlouho pred ovulaci nebo vic jak den po ni, je sance cista nula. 85 % paru otehotni do jednoho roka, prumer je kolem sesti mesicu. Tot statistiky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.17 07:35

Moc dekuji ze reakce! A chtela jsem se jeste zeptat… :)… planovaly jste si treba dobu snazeni se specialne na nejake rocni obdobi, aby pak vysel porod na leto nebo pripadne na nejake prijemne znameni zverokruhu…nebo na to neverite?:) ja bych chtela rodit na jare, ale mam panickou hruzu z blizencu… :) ja vim, je to trochu naivni predstava. Ale s mimcem nepospichame a tak by mi nevadilo kdyby to snazeni trvalo treba dva, tri roky. Tak jestli to nekdo z vas taky treba nejak cilil na obdobi…a jak vam to vyhovovalo :) Diky. Poprve jsem otehotnela nahodou, proto se ptam. Miminko se narodilo v zome coz bylo dobre v tom, ze jsem prozila krasne tehotenstvi v optimistickem obdobi jara a leta…

ugluk
Hvězda diskuse 42122 příspěvků 02.01.17 08:37

Byla bys ochotná čekat tři roky, jenom aby dítě nebylo blíženec? Tak směle do toho ;)
Znám jednu, co měla tak panickou hrůzu ze štíra, že přerušila na dva měsíce veškeré snažení. Pak otěhotněla a dítě se narodilo o ty dva měsíce dřív.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.17 10:15
@ugluk píše:
Byla bys ochotná čekat tři roky, jenom aby dítě nebylo blíženec? Tak směle do toho ;)
Znám jednu, co měla tak panickou hrůzu ze štíra, že přerušila na dva měsíce veškeré snažení. Pak otěhotněla a dítě se narodilo o ty dva měsíce dřív.

Ja vim, ze to proste nezaridim. Vim to, no… ja mam proste z blizencu panicky strach. Znam dokonce dva a oba lide jsou ty nejhorsi lide s kterymi jsem se v zivote setkala. Jeden clovek obral rodinu p vsechny penize a cely zivot jen lhal, prestoze byl vychovavan v milujici rodine…ale proste dve tvare. A druha je zena, ktera znicila kvuli sve hystericke sebestrednosti zivot svemu diteti a svou nejlepsi kamaradku malem dostala na antidepresiva svym chovanim. Dve tvare a manipulace. Sileny.. a hodneho blizence bohuzel neznam.. ale chapu ze to si clovek nemuze tak brat a verit na to. Jen me treba napada zda preferujete nejake rocni pbdobi vhodnejsi pro narozeni miminka a nebo mene… :)

andelka83
Neúnavná pisatelka 19296 příspěvků 02.01.17 17:08
@Anonymní píše:
Ja vim, ze to proste nezaridim. Vim to, no… ja mam proste z blizencu panicky strach. Znam dokonce dva a oba lide jsou ty nejhorsi lide s kterymi jsem se v zivote setkala. Jeden clovek obral rodinu p vsechny penize a cely zivot jen lhal, prestoze byl vychovavan v milujici rodine…ale proste dve tvare. A druha je zena, ktera znicila kvuli sve hystericke sebestrednosti zivot svemu diteti a svou nejlepsi kamaradku malem dostala na antidepresiva svym chovanim. Dve tvare a manipulace. Sileny.. a hodneho blizence bohuzel neznam.. ale chapu ze to si clovek nemuze tak brat a verit na to. Jen me treba napada zda preferujete nejake rocni pbdobi vhodnejsi pro narozeni miminka a nebo mene… :)

A já znám tři super blížence, takže se to vynuluje a už to nemusíš řešit. Stejně tak třeba můj ex je štír a to je teda materiál, a štír je i moje nejlepší kamarádka. Oprosti se od toho.
Já mám děti jarní, březen a květen a bylo to super. Ale plánované to nebylo, ani jednou mě nenapadlo že se zadari napoprvé. Ale těhotenství i první půl rok byly super, mohla jsem kojit kdekoliv, bylo teplo. Ani v zimě v tehu jsem nijak omezena nebyla. Kromě kalhot jsem nic těhotenské nepotřebovala.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama