Plánované otěhotnění dle ovulačního testu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 18:23
Plánované otěhotnění dle ovulačního testu

Prosím, když se mi na ovulačních testech zvedá LH poměrně pomalu, tj např. dva dny mám slabou čárku, a pak na cca 12 h zesílí a po cca 5 hodinách už tam nebývá vůbec nic - kdy je nejlépe mít pohl. styk? ještě když je čárka světlá, tj ten den či dva, nebo počkat až čárka zesílí (to je tak na 5 až 10 hodim, než pak zmizne, a mít sex oprvdu v době až té nejvýraznjší čárky? Podle návodu v příbalovém letáku je výrazná druhá čárka známkou, že ovulace se dostaví za 24 hodin… nebo DO 24 hodin?

mc jsem to nepochopila…jakou máte zkušenost?

A jaká je procentualní pravděpodobnost úspěšnosti při styku v tuto dobu? Někde jsem četla že u žen 30 + je pravděpodobnost u každého styku cca 20 %… to mi přijde hodně málo, pokud je to načasované opravdu na dobu ovulace. myslela jsem, že 20% znamená dykoli a že při ovulaci je procento vyšší…

moc děkuji a zdravím všechny co přemýšlejí o plánování miminka:) Zuzana.

Reakce:
andelka83
Generální žvanilka 20529 příspěvků 01.01.17 18:31
@Anonymní píše:
Prosím, když se mi na ovulačních testech zvedá LH poměrně pomalu, tj např. dva dny mám slabou čárku, a pak na cca 12 h zesílí a po cca 5 hodinách už tam nebývá vůbec nic - kdy je nejlépe mít pohl. styk? ještě když je čárka světlá, tj ten den či dva, nebo počkat až čárka zesílí (to je tak na 5 až 10 hodim, než pak zmizne, a mít sex oprvdu v době až té nejvýraznjší čárky? Podle návodu v příbalovém letáku je výrazná druhá čárka známkou, že ovulace se dostaví za 24 hodin… nebo DO 24 hodin?

mc jsem to nepochopila…jakou máte zkušenost?

A jaká je procentualní pravděpodobnost úspěšnosti při styku v tuto dobu? Někde jsem četla že u žen 30 + je pravděpodobnost u každého styku cca 20 %… to mi přijde hodně málo, pokud je to načasované opravdu na dobu ovulace. myslela jsem, že 20% znamená dykoli a že při ovulaci je procento vyšší…

moc děkuji a zdravím všechny co přemýšlejí o plánování miminka:) Zuzana.

No kdykoli ne, 20% bývá jakoby během jednoho měsíce, pokud je četnost styku dostatečná. Pokud se člověk trefí do ovulace tak by to mělo být tak 40%,ale je to počítané pro ideální, spíš mladý, zdravý pár za ideálních podmínek. Těch 20% mi přijde reálných. Ani když se trefíš do ovulace tak otěhotnění není 100%.

cacharele
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 01.01.17 18:53

Já otehotnela při druhém pokusu o sledování ovulace. Spermie v tobeceně ziji i 3 dny, pokud jsou zdravé. Takze byste sechtela měli tulit ob den.:-) když se blíží ovulka.
Jinak ovulka probiha cca za 24 ale může i dříve. U každé je to jinak.

ugluk
Hvězda diskuse 44750 příspěvků 01.01.17 20:51

Pozitivni (tj. vyrazne //) znamena, ze v tele stoupnul hormon LH, na coz telo reaguje tak, ze do 36 hodin praskne folikul a dojde k ovulaci. Pokud budete mit jeden jediny sex, je nejvyhodnejsi ho mit v den pozitivniho testu, pokud vice, mejte sex obden a trefite se stopro. Pravdepodobnost u prumerneho zdraveho paru se udava nejakych 15-25 % (nikoliv na jeden styk, ale na jeden cyklus, i kdybyste spolu spali 20×), pokud bude spermie pritomna v dobe ovulace nebo par hodin pote. Pokud by byl sex prilis dlouho pred ovulaci nebo vic jak den po ni, je sance cista nula. 85 % paru otehotni do jednoho roka, prumer je kolem sesti mesicu. Tot statistiky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.17 07:35

Moc dekuji ze reakce! A chtela jsem se jeste zeptat… :)… planovaly jste si treba dobu snazeni se specialne na nejake rocni obdobi, aby pak vysel porod na leto nebo pripadne na nejake prijemne znameni zverokruhu…nebo na to neverite?:) ja bych chtela rodit na jare, ale mam panickou hruzu z blizencu… :) ja vim, je to trochu naivni predstava. Ale s mimcem nepospichame a tak by mi nevadilo kdyby to snazeni trvalo treba dva, tri roky. Tak jestli to nekdo z vas taky treba nejak cilil na obdobi…a jak vam to vyhovovalo :) Diky. Poprve jsem otehotnela nahodou, proto se ptam. Miminko se narodilo v zome coz bylo dobre v tom, ze jsem prozila krasne tehotenstvi v optimistickem obdobi jara a leta…

ugluk
Hvězda diskuse 44750 příspěvků 02.01.17 08:37

Byla bys ochotná čekat tři roky, jenom aby dítě nebylo blíženec? Tak směle do toho ;)
Znám jednu, co měla tak panickou hrůzu ze štíra, že přerušila na dva měsíce veškeré snažení. Pak otěhotněla a dítě se narodilo o ty dva měsíce dřív.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.17 10:15
@ugluk píše:
Byla bys ochotná čekat tři roky, jenom aby dítě nebylo blíženec? Tak směle do toho ;)
Znám jednu, co měla tak panickou hrůzu ze štíra, že přerušila na dva měsíce veškeré snažení. Pak otěhotněla a dítě se narodilo o ty dva měsíce dřív.

Ja vim, ze to proste nezaridim. Vim to, no… ja mam proste z blizencu panicky strach. Znam dokonce dva a oba lide jsou ty nejhorsi lide s kterymi jsem se v zivote setkala. Jeden clovek obral rodinu p vsechny penize a cely zivot jen lhal, prestoze byl vychovavan v milujici rodine…ale proste dve tvare. A druha je zena, ktera znicila kvuli sve hystericke sebestrednosti zivot svemu diteti a svou nejlepsi kamaradku malem dostala na antidepresiva svym chovanim. Dve tvare a manipulace. Sileny.. a hodneho blizence bohuzel neznam.. ale chapu ze to si clovek nemuze tak brat a verit na to. Jen me treba napada zda preferujete nejake rocni pbdobi vhodnejsi pro narozeni miminka a nebo mene… :)

andelka83
Generální žvanilka 20529 příspěvků 02.01.17 17:08
@Anonymní píše:
Ja vim, ze to proste nezaridim. Vim to, no… ja mam proste z blizencu panicky strach. Znam dokonce dva a oba lide jsou ty nejhorsi lide s kterymi jsem se v zivote setkala. Jeden clovek obral rodinu p vsechny penize a cely zivot jen lhal, prestoze byl vychovavan v milujici rodine…ale proste dve tvare. A druha je zena, ktera znicila kvuli sve hystericke sebestrednosti zivot svemu diteti a svou nejlepsi kamaradku malem dostala na antidepresiva svym chovanim. Dve tvare a manipulace. Sileny.. a hodneho blizence bohuzel neznam.. ale chapu ze to si clovek nemuze tak brat a verit na to. Jen me treba napada zda preferujete nejake rocni pbdobi vhodnejsi pro narozeni miminka a nebo mene… :)

A já znám tři super blížence, takže se to vynuluje a už to nemusíš řešit. Stejně tak třeba můj ex je štír a to je teda materiál, a štír je i moje nejlepší kamarádka. Oprosti se od toho.
Já mám děti jarní, březen a květen a bylo to super. Ale plánované to nebylo, ani jednou mě nenapadlo že se zadari napoprvé. Ale těhotenství i první půl rok byly super, mohla jsem kojit kdekoliv, bylo teplo. Ani v zimě v tehu jsem nijak omezena nebyla. Kromě kalhot jsem nic těhotenské nepotřebovala.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Kirschner se brání kritice za The Voice: Dělám to upřímně, ale ve vlasech se hrabu

I když už hraje přes dvacet let a na publikum je zvyklá, takovou nálož jistě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >