Reklama

Plánování miminka - obavy a strach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 23:51
Plánování miminka obavy a strach

Ahoj maminky, jdu s takovým dotazem, za půl roku mi bude 20 let, přítely je 24, žijeme spolu a plánujeme do roka miminko, ale čím víc se těším, tím víc mám strach, můj příspěvek míří hlavně na mladé maminky v mém věku…moje obavy jsou takové, jak na to zareaguje můj otec, je to skvělý člověk ale o dítěti-vnoučetu nechce ani slyšet, řekl mi že dědka z něho nikdo dělat nebude, asi by ve finále měl z vnoučete radost, ale já mam strach že se bude zlobit že chceme tak brzo dítě…mam to zafixovaný v hlavě..jak to oznámit až to přijde a tak… a další věc- jak jste to zvládaly finančně? My jsme na tom finančně dobře, ale i tak mam trochu strach, nevím jak je to s mateřskou, protože nemám odpracovaný rok, pracuji brigádně, tím pádem nemam nárok na plnou mateřskou, já přesně nevím…nebudu to prodlužovat, budu ráda když mi povyprávíte jak to probíhalo u vás, mladých maminek:)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 2920 příspěvků 21.08.18 23:54

Nemáš na mateřskou nárok vůbec. Jen na rodičovský příspěvek.

Na mě působíš nepřipraveně (a to jsem se vdávala ve 21 letech a rovnou jsme zakládali rodinu) a děsí mě, že řešíš, co na tvoje rozmnožování řekne tvůj otec 8o .

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 2920 příspěvků 21.08.18 23:55

Finančně jsme ok, muž nás živí, já mám nárok na PPM, protože jsem pracovala na HPP.

Annabela11
Ukecaná baba ;) 2114 příspěvků 22.08.18 00:08
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, jdu s takovým dotazem, za půl roku mi bude 20 let, přítely je 24, žijeme spolu a plánujeme do roka miminko, ale čím víc se těším, tím víc mám strach, můj příspěvek míří hlavně na mladé maminky v mém věku…moje obavy jsou takové, jak na to zareaguje můj otec, je to skvělý člověk ale o dítěti-vnoučetu nechce ani slyšet, řekl mi že dědka z něho nikdo dělat nebude, asi by ve finále měl z vnoučete radost, ale já mam strach že se bude zlobit že chceme tak brzo dítě…mam to zafixovaný v hlavě..jak to oznámit až to přijde a tak… a další věc- jak jste to zvládaly finančně? My jsme na tom finančně dobře, ale i tak mam trochu strach, nevím jak je to s mateřskou, protože nemám odpracovaný rok, pracuji brigádně, tím pádem nemam nárok na plnou mateřskou, já přesně nevím…nebudu to prodlužovat, budu ráda když mi povyprávíte jak to probíhalo u vás, mladých maminek:)

Prostě tě bude zivit přítel..bude 1plat..do doby než porodis

Annabela11
Ukecaná baba ;) 2114 příspěvků 22.08.18 00:10

@rozand Tak brzy??vdyt si v tomhle věku jste skoro dítě…si nedovedu představit 8o 8o

balkanka
Kecalka 237 příspěvků 22.08.18 00:14

To jestli budete mit dite je hlavne vase rozhodnuti, protoze vy ho budete zivit, satit a vychovavat. Myslim ze by potom mohl zmenit nazor, az male uvidi, ale neznam ho. Narok na materskou mit nebudes, pokud nebudes mit odpracovany rok. Tak zalezi na vas jak se rozhodnete.:-)

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 2920 příspěvků 22.08.18 00:21
@Annabela11 píše:
@rozand Tak brzy??vdyt si v tomhle věku jste skoro dítě…si nedovedu představit 8o 8o

Manžel je o 6 let starší. Dítě fakt nejsem :).

Denina01
Kecalka 411 příspěvků 22.08.18 00:35

Já jsem se vdala ve 20ti, dcerku porodila těsně před 21. Poslední, co jsem řešila, co na to kdo řekne :mrgreen:. Ale co mi přišlo důležité, abychom měli kde bydlet - koupili jsme dům, nárok na mateřskou jsem měla - financí akorát a abychom byli manželé a neměla jsem dítě s přítelem (na vítání občánků jsme byli pouze dva páry asi z 8 sezdaní, to byl mazec). Oznámili jsme to normálně, jakože večer pod pergolou tati tady máš panáka, ťukněte si, budeš dědek. Mamce jsem nadšeně poslala fotku testu jestli toho ducha taky vidí, že bude asi babča :mrgreen: jo a teď je mi 22 a v září se má narodit druhá dcerka :srdce:

Terezkaterezka
Nováček 3 příspěvky 22.08.18 01:18
@Annabela11 píše:
@rozand Tak brzy??vdyt si v tomhle věku jste skoro dítě…si nedovedu představit 8o 8o

Tak na tyhle odpovědi nejsem zvědavá..na názor jsem se neptala pouze na zkušenosti,děkuju za pochopení.

Darvulia
Kecalka 248 příspěvků 22.08.18 02:05

Tak takhle mladých maminek tu asi moc nebude… Já měla ve tvém věku o 9 let staršího přítele, ten se chtěl ženit a založit rodinu. Také jsem myslela, že to chci. Nakonec jsem se s ním rozešla a když to dnes, o 15 let starší, vidím zpětně, jako matka roční dcery, opravdu jsem tehdy nebyla připravená. Spoustu věcí vidíš jinak a to, že řešíš, co na to řekne tvůj táta, je dost podstatný a jednoznačný ukazatel. A to nemluvím o PPM, dítě stojí dost peněz.

Ale to slyšet nechceš. Kofoly ve tvém věku už mají druhé, třetí, také nad tím nepřemýšlí. Ne pro každého je důležité zázemí (co svatba?) a prostě nějak to bude, ne? Tak hodně štěstí, snad to tatínek pochopí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 02:54

Měla jsem dítě ve 21. Můj manžel je o 10let starší. Nárok na mateřskou jsem neměla protože jsem OSVČ. Dneska mám už druhé mimčo, jsem na rodičáku. Manžel vydělává ale dost, že bych se obešla i bez něj.
No a já mám relativně mladé rodiče (ani jednomu ještě nebylo 50) jak jsme jim to řekli, mamka byla ráda ale taťka jen tak seděl asi půl hodiny a koukal do blba, pak vypadalo, že je rád, pak se těšil a je ten nejlepší děda, vážně je skvělý.
Akorát ho chytla krize středního věku, takže… Motorka, auto, změna vzhledu :lol:
Nelituji, že mám děti takhle brzy, vůbec ne. Spíš nechápu ty matky co mají přes 30 a mají první dítě :roll: … Pak jsou různě nemocné ony nebo děti a nebo se strašně diví, že nemůžou otěhotnět. První jsem neplanovala nějak, druhé bylo na první pokus.
Takže, jestli se cítíš, a chceš to, a zvládnete to finančně… :kytka: :*
Prosím o anonym, kvůli tátovi…

Zoe1
Kecalka 208 příspěvků 22.08.18 02:56

Být ve vaší kůži, nejdu do toho ani za nic, já jsem moc ráda, že jsem s dítětem počkala, dcera má nyní 16 dní, mně je 32, zrovna ted čekám až usne, budi se každou hodinu až dvě na kojení, takže když to jde jo dobře, tak vstávám tak po hodině a půl vlastně skoro nonstop a každou tu noc si říkám, jak jsem strašně ráda, že jsem měla dítě až v tomto věku, ve dvaceti bych na to neměla nervy, ty roky mě naučily trpělivosti i díky práci…navíc jsem si stihla užít cestování, manželství, peníze, protože jsem pracovala 10 let, tak tam taky dost peněz na to si mateřství dost ulehčit různýma vychytavkama a za to jsem taky dost ráda a navíc mám krásnou mateřskou…teď už vím, co to všechno obnáší a určitě bych se nerozhodla jinak a jsem fakt strašně ráda, že jsem nikam nespěchala.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32094 příspěvků 22.08.18 03:25

@Zoe1 co pořád všichni mají s tím cestováním? To jako když se narodí dítě, tak se najednou nedá cestovat? 8o

Jinak zakladatelko být tebou, tak si teď najdu nějakou práci na hlavní pracovní poměr, ať to vznikne nárok na mateřskou a ideálně ať máš smlouvu na dobu neurčitou. Ale určitě bych se neřídila názorem rodičů. Oni nežijí tvůj život.

Zoe1
Kecalka 208 příspěvků 22.08.18 04:51

@lucenka no taková dovolená vypadá přece jen trošku jinak s dítětem a bez dětíte, my jsme pořád někde jezdili jak po ČR, tak do zahraničí, teďka máme na pár let utrum… ano, můžeme ji vzít sebou, ale ona z toho zatím nebude mít rozum a my si to taky neužijem, protože malému dítěti se člověk musí neustále věnovat…ale je pravda, že jsem to zmiňovat nemusela, jsou lidi, kteří jsou pořád doma a cestování je nezajímá.

Russet
Extra třída :D 10992 příspěvků 22.08.18 04:55

A co si najít pořádnou práci na plný úvazek. Trochu vydělat a ušetřit na výbavu. Za rok nebo dva ti třeba už nebude blbé, co na to řekne otec. Není to moc ani málo. Poznáš třeba líp i přítele.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >