Plánování miminka po očkování na Covid 19

Anonymní
17.2.21 18:43

Plánování miminka po očkování na Covid 19

Ahojte holky, je tu mezi vámi nějaká zdravotnice, která se nechala/nechá očkovat proti Covidu a zároveň plánuje otěhotnět?
Jsem nějakou dobu po revizi a kdo si tím prošel, tak jistě chápe, že bych nejradši chtěla znovu otěhotnět hned. Takže čekat např. rok po očkování se mi nechce. Při první vlně očkování jsem byla těhotná, takže očkování nepřicházelo v úvahu, ale bohužel jsem musela jít na revizi a mám opět možnost se v průběhu dvou týdnů nechat očkovat. Jenže teď nevím, jestli do toho mám jít. Moje gyndarka mi očkování nedoporučuje, ale nebyla mi schopná říci proč. Pročítala jsem různé diskuze od lékařů, zahraniční články a názory odborníků se liší. Chápu, že ani tady nikdo z vás nemůže tušit případná rizika pro plod po očkování nebo po prodělaném covidu v průběhu těhotenství. Jen zkouším, jestli tu není někdo v podobné situaci a co mu pomohlo v rozhodování.
Díky ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2316
17.2.21 18:48

Já bych osobně do očkováni nesla. Důvod? Vakcína není testována, nikdo neví, co to s tělem udělá za týden, měsíc, rok nebo 5 let. Pokud nemusíš, pockala bych minimálně než dítě odnosim. Je to pouze můj vlastní názor na tuto otázku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
774
17.2.21 18:49

A proč chceš na to očkováni jít?

Já jsem také zdravotník
Také po potratu
A Očkování jsem odmítla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 18:52

Za mě ne, očkovat se nenechám protože další děti ještě plánuju.. Můj muž dělá v laboratořích s patogeny a ohledně očkování rozhodně jsme proti.. Nechci tu rozepisovat co třeba bude dělat s lidmi už jen očkování proti žloutence v případě dalších generací)..ale za mě prostě NE :kytka:

Příspěvek upraven 17.02.21 v 18:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
17.2.21 18:53

Hm, taky bych se nechala očkovat až po. Sestra pracuje ve zdravotnictví, očkují je. A bylo ji řečeno, že po očkování by neměla min. 2 měsíce otěhotnět. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7029
17.2.21 18:59
@montgomery.burns píše:
Za mě ne, očkovat se nenechám protože další děti ještě plánuju.. Můj muž dělá v laboratořích s patogeny a ohledně očkování rozhodně jsme proti.. Nechci tu rozepisovat co třeba bude dělat s lidmi už jen očkování proti žloutence v případě dalších generací)..ale za mě prostě NE :kytka:Příspěvek upraven 17.02.21 v 18:54
Škoda, že ses více nerozepsala. Je věc která mě hrozně zajímá.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
17.2.21 19:08

Pokud plánuješ otěhotnět nechápu jak můžeš přitom přemýšlet, že se necháš naočkovat něčím co není pořádně otestované. Ty se divíš, že ti to gynekoložka nedoporučuje? Já teda vůbec, protože ví co to může být za sajrajt a bůh ví jaké škody by to mohlo napáchat na plodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10647
17.2.21 19:12

Abys vubec po ockovani otehotnela… ;)
Jsme prelidneni, proc se asi chce ockovat touto pofiderni vakcinou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 19:16

@Marben
Stejně tak se neví, co udělá prodělaný covid s tělem za pár týdnů, měsíců, let…
Nevím, co je v tomto případě menší zlo :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 19:19

@sarah1618
Téměř denně se potkávám s pacientama s Covidem a teď je častá i ta britská mutace, která by měla mít horší průběh onemocnění. Bojím se, že se nakazím třeba na samém začátku těhotenství a opět to povede k zamlklemu těhotenství nebo potratu

• Citovat
  • Nahlásit
419
17.2.21 19:26
@Anonymní píše:
@sarah1618
Téměř denně se potkávám s pacientama s Covidem a teď je častá i ta britská mutace, která by měla mít horší průběh onemocnění. Bojím se, že se nakazím třeba na samém začátku těhotenství a opět to povede k zamlklemu těhotenství nebo potratu

Koukam, ze tady je zase chytrolinu, co veri kdejakym hoaxum.

Urcite se bych se ockovala, počkej pak 2, 3 měsíce a snazte se o mimco. Covid tu bude jeste bohuzel par let a chytit pak treba tu jihoafr. mutaci co nejakou horsi v prvnim trimestru by mohlo byt fatalni..

Urcite bych se nebala. Ba naopak budes pak v klidu cele tehotenstvi :-)

Ockovani na otehotneni vliv opravdu nema.
To by současná populace uz nemohla vubec otehotnet, kdyz uz se desitky let ockuje. Ta vakcína neni neotestovana. Jeji zaklad je dlouho zkoumany a je jiz používaný na různé jine ockovani. Jen je a nasazen vir covidu misto jineho. Never tady antivax bludum :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32114
17.2.21 19:27

Já jsem na facebooku četla, že to očkování způsobuje neplodnost do tří pokolení, takže bys byla nelodná nejen ty, ale i tvoje dcera a tvoje vnučka. Není to hrůza? :cert:

A teď vážně. Pokud bych měla na výběr mít protilátky, nebo riskovat nakažení virem, který způsobuje horečky (teratogen) a trombózy (infarkt placenty - potrat klidně v osmém měsíci), tak by to pro mne byla snadná volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1378
17.2.21 19:37

Ahoj, jsem víceméně ve stejný situaci a očkovat se nechám. Za mě je tedy výrazně větší riziko prodělat Covid než očkování. Jako těhotná bych se očkovat nenechala kvůli potenciálním vážným reakcím, ale jako snažící se úplně klidně. Nemám problém a konspiračním teoriím nevěřím.

Na druhou stranu, může se stát, že vám to mimino bude trvat dlouho nebo to vůbec nemusí jít, a kdybys třeba věřila, že za to může očkování, celej život by sis to pak vyčítala. Tak to dobře rozvaž a hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
774
17.2.21 19:55

@baal7513

ano chytrolínů, včetně gynekoložky tazatelky.

A teď Ty
Jaké máš v této problematice vzdělání, že tady předáváš své vysoce erudované názory

Další klasická internetová hrdinka, jejíž hloubka znalosti daného problému je tristní.

Ale přečetla si něco o hoaxech na své sociální síti a je teď chytrá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
17.2.21 20:07

@sarah1618
Cetla jsem odborne clanky, nikoli sociální sítě. Muzes tez, treba si uděláš hlubsi nazor ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat