Plánování miminka v covid době

Anonymní
24.2.21 08:45

Plánování miminka v covid době

Hezký den!
Co si myslíte o plánování těhotenství v této době? Na jednu stranu si říkám jestli to není nezodpovědné. Na stranu druhou ale nevíme jak dlouho tady bude covid, jestli nepřijde pak i něco horšího. Takže do kdy kdybychom vlastně měli se snížením čekat…
Máme svoje bydlení, je mi 26 partnerovi 28, finančně jsme na tom teď dobře (oba práci stále máme), ale kdo ví co bude… Moc bychom si miminko přáli ale nejsme si 100% jistý zda je to v této covid době správné.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2030
24.2.21 08:53

Proc ne. Deti se rodily i za valky. Vlastne vzdy se najde duvod, proc cekat. Jestli memate, tak zacnete tvorit financni rezervu. Jestli mate svoje bydleni bez hypoteky, tak jste na tom lip, nez vetsina mladych lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25076
24.2.21 08:53

Děti se rodí v každé době i za války. Nevíš co bude zítra, natož za rok. O práci si mohla přijít v době před covidem jako teď. Pokud máte kde bydlet, máte nějakou rezervu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
24.2.21 08:55

Šla bych do toho, nikdy nevíš, jakdlouho budete na mimčo čekat. Nehledě na to, že ti nikdo neřekne, jak dlouho tato situace ještě bude trvat 🙂.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 08:58

@Oriseka
To máte pravdu, i za války se rodily děti a nikdo nevěděl jak a kdy skončí.
Ano, máme svoje bydlení bez hypotéky (sice smutnou okolností - dědictví od rodiče) a rezervu taky nějakou máme.

• Citovat
  • Nahlásit
19625
24.2.21 09:00

Čas tě netlačí, já bych rok počkala. Covid je tu rok, zatím nikdo neví, jaký následky to bude mít pro děti matek, co se covidem nakazily. Co když to nějak zasáhlo vyvíjející se nervovou soustavu? Už teď si lékaři všímají, že nádory po covidu jsou agresivnější než dřív, že spousta lidí má neurologické nálezy… Proč riskovat, když nemusíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 09:03

@Janli tohle si na jednu stranu taky říkám, ale co když za rok tady bude mnohem víc mutací a bude ještě hůř? Pak budu čekat třeba 5let?

• Citovat
  • Nahlásit
2030
24.2.21 09:04
@Anonymní píše:
@Oriseka
To máte pravdu, i za války se rodily děti a nikdo nevěděl jak a kdy skončí.
Ano, máme svoje bydlení bez hypotéky (sice smutnou okolností - dědictví od rodiče) a rezervu taky nějakou máme.

Tak jdete do toho. Neni nac cekat. Lepsi je byt mladsi rodic. Ja mam prvni dite az pred tricitkou a o 5 let driv by to bylo lepsi. Taky se nemusi podarit hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19625
24.2.21 09:05
@Anonymní píše:
@Janli tohle si na jednu stranu taky říkám, ale co když za rok tady bude mnohem víc mutací a bude ještě hůř? Pak budu čekat třeba 5let?

A taky bude očkování a léčba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 09:06

Mně to naopak teď přijde ideální - my jsme do toho tak šli. S cestováním utrum, s kulturou utrum, práce doma na HO, na scházení se s kamarády taky nic moc podmínky, zato na procházky do lesa a do parku člověk může furt. Takže teď, když ležím a zvracím doma, o nic nepřicházím - stejně bych musela být z většiny s ostatními jen v on-line kontaktu, a to můžu být i teď, a pak s malým novorozencem nebudu smutnit, že nemůžu na fesťák, když stejně žádný nebude (nadsázka - nejsem úplně fesťákový typ, ale víte, jak to myslím :lol: ).

A než povyroste, potažmo půjde do 1. třídy, se to snad už konečně přežene.

Jediné, co mě zpočátku trápilo, je, že nebudu moct na očkování, když jsem těhotná - ale tyhle obavy mě dávno přešly, protože na moji věkovou kategorii stejně se současným systémem dojde řada tak nejdřív v roce 2030, takže je to jedno.

• Citovat
  • Nahlásit
495
24.2.21 09:21

Já jsem šla do druhého s tím, že než porodím, bude po covidu. Termín mám duben/květen. No, asi všichni víme jak ta situace teď vypadá 😂
Byla jsem zvyklá s prvním dítětem od mimina chodit mezi lidi, plavat, do kaváren, zoo, dovolené.. no, teď jsem se trochu přepočítala a už mám hrůzu, že se doma unudím a je mě líto toho děcka. Jsem nešťastná i z toho prvního, že bylo zvyklé s námi trávit opravdu každou volnou chvilku cestováním apod. a teď jen chodíme po venku nebo sedíme doma..
Vědět to, počkala bych ještě. Tahle komedie kolem korony mě ničí, nejsme na to zvyklí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
844
24.2.21 09:24

Ahoj proč ne… Teď sem jsem ve čtvrtém měsíci tehu 😊v listopadu jsme tomu nechali volný průběh rodí se za každé situace navíc sem zdravotník.. To by se nesmělo rodit asi ani kvůli chřipce 🤦🏽‍♀️teď mám možná covid i já lehký prubeh.. Hold nedá se nic dělat.. Není nikde prokázané že to jde i na plod pokud dodržujes co más myslím si že není duvod ke stresu to je možná ještě horší 🍀 😊je mi 28 let a nebudu čekat další dva roky možná víc než vše skončí… To bych se prcka asi nedočkala…hodne štěstí při snažení a hodně zdravíčka :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
24.2.21 09:28
@Anonymní píše:
Hezký den!
Co si myslíte o plánování těhotenství v této době? Na jednu stranu si říkám jestli to není nezodpovědné. Na stranu druhou ale nevíme jak dlouho tady bude covid, jestli nepřijde pak i něco horšího. Takže do kdy kdybychom vlastně měli se snížením čekat…
Máme svoje bydlení, je mi 26 partnerovi 28, finančně jsme na tom teď dobře (oba práci stále máme), ale kdo ví co bude… Moc bychom si miminko přáli ale nejsme si 100% jistý zda je to v této covid době správné.

Tak ono taky nevíš, kdy se zadaří a přizpůsobovat otěhotnění covidu, to bys to taky mohla odložit o několik let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1297
24.2.21 09:30

Prvnímu synovi bylo půl roku, těšila jsem se jak konečně začneme chodit na plavání, hrací koutky a podobně… No a vypukla corona. Takže jsme volně vlezli hned do karantény. Což o to, s tak malým dítětem toho stejně není moc co podnikat :D Alespoň když zavřeli hospody, byl chlap furt doma a pomáhal.
No a už jsem zase v 6 měsíci. Corona nepolevuje, ale mi a mé rodině se zatím (radši klepu) vyhla. Podle mě je ideální mít porod a šestinedělí v době karantény a nebo lockdownu, protože vás nebudou otravovat návštěvy a budete mít svatý klid. Nicméně pro extroverty to může být dost ubíjející.
Co se týče zdravotních důvodů, s tím bych si moc hlavu nelámala. Hrozné věci se dějí i bez corony, s ní je to jenom trošku komplikovanější. Nemusíte se začít vysloveně snažit, stačí tomu dát volný průběh. Můžete otěhotnět hned první měsíc a nebo taky za dva roky. Nikdy nevíte jak to půjde. A čekat třeba 3-4 roky, než se přežene korona a pak zjistit, že to těhotenství nejde tak úplně dobře… No… nečekala bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
24.2.21 09:33
@Anonymní píše:
@Janli tohle si na jednu stranu taky říkám, ale co když za rok tady bude mnohem víc mutací a bude ještě hůř? Pak budu čekat třeba 5let?

Přesně jak píšeš. To by ses nemusela dočkat nikdy. Takovéhle zastrašující příspěvky vůbec nečti a pokud chcete rodinu tak běžte do toho! ;) Děti se normálně rodí a rodit budou, nevidím důvod tě strašit nějakými nádorovými nemocemi :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat