Plánování miminka v těžkém období koronaviru

19.3.20 15:52

Plánování miminka v těžkém období koronaviru ????

Ahoj,
rádi bychom s přítelem plánovali miminko, nevím zda se do toho pouštět v téhle nelehké, zvláštví, ojedinělé aituaci :? Děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Micky174
19.3.20 15:55

@Terulinka1998

Jestli jsi rocnik 1998 tak urcite odlozit

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.3.20 15:56

My to odložili. Snažili jsme se 3 měsíce. Bohužel se může stát, že už k tomu pak nedospejeme (táhne nám na 40 a máme 2 školní děti).
Ale mně osobně to přijde jako zbytečný risk, ale já budu kvůli věku víc hlídaná, tak se mi nechce v této situaci všude jezdit. Navíc mám zkušenost, že mám v těhotenství velké výkyvy psychiky, tak to nebudu pokoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
1684
19.3.20 15:57
@Terulinka1998 píše:
Ahoj,
rádi bychom s přítelem plánovali miminko, nevím zda se do toho pouštět v téhle nelehké, zvláštví, ojedinělé aituaci :? Děkuji :srdce:

Určitě ne.
Jsem těhotná a nebojím se koronaviru ani tak jako kdyby přišla jakékoli komplikace.
Situace je nejistá a mění se ze dne na den. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22290
19.3.20 16:00

@Terulinka1998 Rozhodně v této době dítě neplánujte a počkejte. Nikdo neví, jak to může dlouho trvat. Týdny, měsíce. V počátku těhotenství je plod nejvíce ohrožený vznikem VVV, viry, léky, teplota - to vše je může způsobit. Nemá smysl takhle riskovat zdraví dítěte pro pár týdnů odkladu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.20 16:01

@Pajik 76
Takže raději nějaký ten měsíc počkat? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5717
19.3.20 16:11

@Terulinka1998 řeknu to asi takhle kdybych věděla co bude tak i když moje miminko plánované úplně nebylo tak si dávám pozor mám termín asi za týden a popravdě to co se teď děje otec nesmí ani překročit práh nemocnice a to jsem už přestala řešit otce u porodu to je to nejmenší ale nesmí mě ani s taškou doprovodit ke dveřím a pak si pro nás přijít takže maminky si musí tahat sami prý rouška při porodu ale to je nereálný dokonce jsem slyšela že miminko má mít roušku to taky nejde a když jsem šla na kontrolu do porodnice jsem nachlazená tak jsem si připadala hrozně jak odpad takže vědět tohle tak bych do toho nešla ani omylem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3152
19.3.20 16:15
@Micky174 píše:
@Terulinka1998Jestli jsi rocnik 1998 tak urcite odlozit

To jako proč? Ma idealni vek na dite..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
19.3.20 16:15

Já teda neodkládam. Kdyžtak budeme mít KORdulu, KoRnelii, apod :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1684
19.3.20 16:18

@Terulinka1998
Když otěhotníš, budeš mít výkyvy nálad a budeš v šíleným stresu.
Každé zašpinění, bolest, cokoli co by vyžadovalo pohotovost bude problém.
Za chvíli bude nakažených hodně a pokud nebudeš mít komplikace můžeš se někde nakazit.
V prvním trimestru je to blbý.
Já jsem ve druhém a mám stažený půlky a doufám, že se nic nestane.
Ty co mají rodit jsou na tom taky blbě. Otcové nemohou k porodu a vůbec není jasné, jaké porodnice budou dostupné.
Stačí jedna karanténa a zavřou oddělení…
Situace se mění každý den.
Přečti si tuhle diskuzi…: 8o
https://www.emimino.cz/…tnik-386090/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3055
19.3.20 16:20
@Terulinka1998 píše:
Ahoj,
rádi bychom s přítelem plánovali miminko, nevím zda se do toho pouštět v téhle nelehké, zvláštví, ojedinělé aituaci :? Děkuji :srdce:

V teto dobe mi prijde jednodussi planovat svatbu nez tehotenstvi. Jeste se nevi dopady koronaviru na plod, tak bych zatim resila jine veci - bydleni, financni rezervu, zjistit, zda vidite zivotni styl za par let podobne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28830
19.3.20 16:25

@Kaileee tak treba proto ze ma jeste spoustu let casu, tak proc do toho jit zrovna ted, v tyhle nejisty sileny dobe? Kdyz pocka rok dva, vubec nic se nestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28830
19.3.20 16:27

@kacakaca tak svatbu bych ted taky neplanovala, leda bys ji chtela mit v rouskach nekde v lese a pak hostinu na vlastni zahrade. Jako lituju lidi kteri maji naplanovany svatby na duben, to budou asi muset zrusit. A mozna i dalsi mesice…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3152
19.3.20 16:29
@veria píše:
@Kaileee tak treba proto ze ma jeste spoustu let casu, tak proc do toho jit zrovna ted, v tyhle nejisty sileny dobe? Kdyz pocka rok dva, vubec nic se nestane.

A kdyby ji bylo 40 tak napisete delej makej na tom? Jeji telo to zvládne lip nez starsi zenske, i s koronavirem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13909
19.3.20 16:35
@Anonymní píše:
My to odložili. Snažili jsme se 3 měsíce. Bohužel se může stát, že už k tomu pak nedospejeme (táhne nám na 40 a máme 2 školní děti).
Ale mně osobně to přijde jako zbytečný risk, ale já budu kvůli věku víc hlídaná, tak se mi nechce v této situaci všude jezdit. Navíc mám zkušenost, že mám v těhotenství velké výkyvy psychiky, tak to nebudu pokoušet.

Jsem na tom stejně, po dvou letech si dáváme pauzu, v téhle době fakt ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama